Pierwsza przykładowa kategoria

RAM do laptopa - jaką wybrać i jak dobrać?
Pamięć RAM to jeden z najważniejszych podzespołów laptopa, dlatego przy wyborze warto dokładnie poznać jego kluczowe parametry. Wbrew pozorom znaczenie ma nie tylko ilość pamięci, ale także rodzaj kości pod względem technologicznym. Odpowiednio wybrana pamiętać RAM do laptopa przyczyni się do szybkiego działania komputera i komfortu jego użytkowania. Zobacz, jak wybrać i jak dobrać pamięć RAM do laptopa!
Czytaj więcej
Pamięć RAM - co to jest i jakie są jej rodzaje? Kompletny przewodnik
Płynność działania komputera to nic innego, jak szybka i stabilna obsługa bieżących procesów. Aby było to możliwe, procesor komputera musi korzystać z zasobów pamięci o szybkim dostępie. Odpowiada za to pamięć operacyjna RAM, która z pozoru może wydawać się jednym z najprostszych komponentów komputerowych. W praktyce jest jednak nieco inaczej. Jeśli zastanawiasz się, jaką pamięć operacyjną do komputera kupić, jakie są rodzaje pamięci RAM i na co zwrócić uwagę przy zakupie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!
Czytaj więcej
Jaki laptop biznesowy kupić - nowy czy używany?

Jeżeli potrzebujesz komputera biznesowego, który będzie lekki, wydajny, a zarazem elegancki, to nie musisz decydować się na nowy sprzęt. Doskonale sprawdzi się do tych celów urządzenie poleasingowe wysokiej klasy. To oszczędność pieniędzy przy zachowaniu wysokiej jakości sprzętu. Jakie cechy urządzenia warto brać pod uwagę? Dowiedz się!

Czytaj więcej
Laptop dla dziewczyny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Kobiety różnią się od mężczyzn gustem i preferencjami. Dotyczy to nie tylko ubrań i zapachów, ale także laptopów. Wbrew pozorom, dla wielu pań istotne są również parametry techniczne. Jak się bowiem okazuje, dziewczyny są coraz bardziej świadome, jeśli chodzi o wybór komputerów – zwłaszcza jeśli prowadzą one własne firmy, zajmują się grafiką lub programowaniem.
Czytaj więcej
Komputer do nauki zdalnej - jaki wybrać?

Nauka zdalna stała się przez pewien okres jedynym możliwym wariantem pobierania nauczania w związku z sytuacja epidemiczną. Jednak na świecie można zaobserwować tendencję do przenoszenia edukacji ze szkoły do domu. Bez względu na to, jak potoczy się sytuacja, warto wyposażyć się w dobry komputer do nauki zdalnej. Jaki komputer dla ucznia wybrać i na które parametry techniczne szczególnie zwrócić uwagę? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając poniższy poradnik!

Czytaj więcej
Laptop dla fotografa do obróbki zdjęć. Jaki wybrać?
Szereg czynności wykonywanych przez profesjonalnych fotografów odbywa się bez użycia aparatu. Zadania wykonywane przy komputerze obejmują m.in. modyfikację zdjęć, retusz, konwersje formatów i wiele innych czynności. Dlatego komputer lub laptop w zakładzie powinien być odpowiednio szybki, wydajny i niezawodny. Przeczytaj poniższe kompendium, aby sprawdzić, który laptop do obróbki zdjęć wybrać i jakimi parametrami kierować się przy podejmowaniu decyzji!
Czytaj więcej
Co kryje się pod nazwą "poleasingowy"?
Sprzęt poleasingowy staje się coraz popularniejszy. Zamiast kupować nowy komputer, wiele osób decyduje się właśnie na komputer stacjonarny lub laptop poleasingowy. Co to oznacza i czy tego rodzaju urządzenia są w pełni bezpieczne? Czym jest sprzęt poleasingowy i z jakich powodów warto się na niego zdecydować?
Czytaj więcej
Laptop dla seniora - jak go wybrać?
Korzystanie z komputera przez osobę starszą nie powinno dzisiaj nikogo dziwić. Czasy się zmieniają i coraz więcej osób jest w stanie płynnie posługiwać się sprzętem elektronicznym. Jednak laptop dla seniora powinien być odpowiednio wybrany, aby maksymalnie ułatwić używanie go. Na co warto zwrócić uwagę?
Czytaj więcej
Jaki monitor wybrać?
Monitor to w przypadku komputerów stacjonarnych niezbędny sprzęt, jednak liczba jego zastosowań jest znacznie większa. Jeśli potrzebujesz monitora do pracy, rozrywki, nauki, to dowiedz się na co zwracać uwagę podczas wyboru.
Czytaj więcej
Laptop do biura - czym powinien się charakteryzować?
Chcesz kupić doskonały laptop do pracy biurowej, a może wyposażyć w odpowiedni sprzęt wszystkich swoich pracowników? Warto wybrać urządzenie, które będzie spełniało wszystkie wymagania, a zarazem zapewniało komfortową pracę. Jaki laptop do pracy biurowej będzie odpowiedni? Dowiedz się, czym powinien cechować się taki sprzęt!
Czytaj więcej
pixel