Darmowa dostawa od 40,00 zł

Komputery i Laptopy do nauki zdalnej

2020-11-30
Komputery i Laptopy do nauki zdalnej

Wraz z kolejną falą pandemii pojawiła się ponownie konieczność nauczania zdalnego. Wiele osób boryka się z zepsutymi laptopami, kamerkami lub mikrofonami, a te z kolei wymagane są przez kadrę pedagogiczną. Co zrobić, aby nauka zdalna miała sens? Oczywiście, trzeba zacząć od odpowiedniego sprzętu. Na szczęście, laptopy dla uczniów nie muszą być drogie – dowodem na to są komputery poleasingowe w RNEW.

Szkoły ponownie zostały zamknięte, a przy komputerach trzeba pracować minimum przez kilka godzin dziennie. Microsoft Teams, Zoom, MS Office… Aby uruchomić wszystkie te narzędzia, koniecznie trzeba mieć odpowiedni komputer. Podczas lekcji niejednokrotnie uczniowie muszą wykonywać kilka zadań naraz oraz korzystać z wielu multimediów jednocześnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa, aby nauka mogła przebiegać efektywnie? Sprawdź.

Laptopy do nauki zdalnej

Jeśli zastanawiasz się, jaki komputer dla dzieci będzie najlepszy, rozważ zakup laptopa. To bardzo dobra opcja m.in. dlatego, że jest on niewielki i można się łatwo z nim przemieszczać. Jest to o tyle istotne, że nie w każdym pomieszczeniu są zawsze jednakowo dobre warunku do nauki i czasem trzeba, po prostu, przenieść się ze sprzętem gdzie indziej. Laptopy można ze sobą zabrać także w podróż, do szkoły lub do kolegi.

Kolejnym atutem laptopów jest to, że mają one z reguły wbudowaną kamerkę, która jest bardzo ważna podczas nauki zdalnej. Zwykle wyposażone są one również w mikrofon oraz głośniki, więc nie trzeba dokupywać tych sprzętów oddzielnie. Wymiana dysku, baterii czy dołożenie pamięci jest tu też dziecinnie proste. Większość laptopów poleasingowych oferuje użytkownikowi prosty dostęp do wnetrza. Jeśli chodzi o minusy laptopów, oferując większą mobilność musiały zostać nieco zmniejszone, okrojone z wydajności, a przy tym wypadają nieco drożej, niż komputery stacjonarne. Aktualną ofertę laptopów możesz sprawdzić tutaj.

Nauka zdalna Laptopy dla uczniów

Stacjonarny komputer dla dzieci

Innym, ale również godnym uwagi rozwiązaniem, jest komputer stacjonarny. I mowa tu nie tylko klasycznym pececie, ale również o sprzęcie typu All-in-One (AiO). Jest to komputer, w którym wszystkie podzespoły mieszczą się w obudowie. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca na biurku, a - jak mówią zasady ergonomii - podczas nauki powinien panować porządek. W odróżnieniu od peceta, nie trzeba do niego również dokupywać monitora.

Komputery All in One wyróżniają się również bardzo nowoczesnym designem – nie bez powodu wykorzystywane są one chętnie w biurach firmowych. Zwykle mają one, w przeciwieństwie do klasycznych pecetów, wbudowaną kamerkę oraz mikrofon – podobnie jak i laptopy. Ważne jest również to, że zużywają one mniej energii niż klasyczne komputery stacjonarne.

Warto zaznaczyć, że jeżeli komputer stacjonarny się zestarzeje, łatwo można wymienić w nim podzespoły, a tym samym – przyspieszyć jego działanie. Dzięki temu, że nie trzeba kupować nowego sprzętu, a jedynie niektóre komponenty, przełoży się to – w dłuższej perspektywie – na większą oszczędność.

Komputery stacjonarne zapewniają często również większy komfort pracy niż laptopy. I mimo że nie można ich zabierać ze sobą, ma to również pewne zalety. Jakie? Cóż, zarówno pecet, jak i komputery AiO sprzyjają prawidłowej postawie ciała. Wynika to z tego, że komputery te stoją przy biurku, a chcąc z nich skorzystać, należy usiąść w fotelu. Z kolei, jak dowodzą badania, nauka przy biurku ułatwia skupienie.

Komputery stacjonarne posiadają też zwykle lepsze procesory, co z kolei wpływa na wyższą wydajność. Wyposażone są również w większość ilość złączy (w tym np. HDMI czy czytnik kart pamięci), co umożliwia podłączenie większej liczby urządzeń, np. drukarki czy skanera. Ich minusem jest natomiast to, że w wielu przypadkach trzeba do nich dokupywać osobną kamerkę.

Ciekawym rozwiązaniem jest również nettop (określany też mianem „mini PC”). To komputer, który warto kupić głównie wtedy, gdy się dysponuje niewielkim budżetem. Ma on niewielkie rozmiary, dzięki czemu bez problemu zmieści się na każdym biurku. Można go postawić również na stoliku pod telewizor. Co więcej, jest on tak niewielki, że – w razie potrzeby – można umieścić go nawet za telewizorem. Kolejnym jego atutem jest niskie zapotrzebowanie na energię. Największym jego minusem jest natomiast niewielki ekran, przy którym ławo może się męczyć wzrok. Z reguły nie jest on również wyposażony w szczególnie mocne podzespoły. Jakie komputery polecamy? Sprawdź aktualną ofertę.

Komputery dla uczniów

Komputer dla ucznia – jakie powinien mieć parametry?

Niezależnie do tego, czy zdecydujesz się na laptopa, czy też komputer stacjonarny, Twój sprzęt powinien posiadać pewne określone cechy – tak, aby nauka w domu była naprawdę efektywna. W jakie funkcjonalności musi on być zatem wyposażony? Cóż, powinien przede wszystkim:

 • mieć procesor przynajmniej ze średniej półki cenowej,
 • mieć wbudowane lub przymocowane głośniki, kamerkę oraz mikrofon,
 • mieć przynajmniej 4 GB pamięci RAM,
 • mieć dysk o pojemności minimum 128 GB,
 • mieć ekran o przekątnej wynoszącej przynajmniej 12 cali,
 • mieć solidną obudowę,
 • mieć odpowiednią kartę graficzną,
 • mieć dobrą baterię (jeśli istnieje taka potrzeba),
 • mieć wygodną i łatwą w czyszczeniu klawiaturę,
 • mieć przydatne porty,
 • zapewniać dobre połączenie z internetem,
 • mieć zainstalowany odpowiedni system operacyjny.

Dobrze jest również, gdy komputer jest na gwarancji i istnieje możliwość jego ewentualnego zwrotu lub reklamacji po zakupie.

Komputer dla ucznia powinien zapewniać swobodną obsługę pakietów biurowych (np. MS Office), przygotowywanie prezentacji oraz przeglądanie internetu. Wybierając sprzęt, warto jednak pamiętać również o zainteresowaniach dziecka. Przykładowo, jeśli interesuje się ono programowaniem, dobrze jest wybrać komputer o lepszych podzespołach. Jeżeli z dużym zapałem gra ono w gry komputerowe, również przyda się lepszy sprzęt. Co to oznacza w praktyce? W takich przypadkach przyda się bardziej wydajny procesor (np. Intel i7 lub AMD Ryzen 7), 8 lub 16 GB pamięci RAM oraz dedykowana karta graficzna, np. GeForce GTX 1050 czy też lub Radeon RX 480. Dobrze się tu sprawdzi także komputer z matrycą o większej rozdzielczości. Dysk SSD powinien mieć z kolei pojemność wynoszącą około 500 GB.

Mocne podzespoły przydadzą się również uczniom niektórych szkół średnich, np. liceów plastycznych. Na co dzień korzystają oni z zaawansowanego, wymagającego oprogramowania, które nie będzie odpowiednio działało w komputerach o słabych parametrach. W przypadku szkół plastycznych potrzebny będzie, rzecz jasna, wydajny procesor oraz wydajna karta graficzna. Istotny jest także dysk SSD, który zapewni szybkie i płynne wykonywanie zadań. Parametry powinny być tutaj podobne jak w wyżej opisanych komputerach do gier.

Warto zwrócić uwagę również na to, czy z komputera będzie korzystało tylko jedno dziecko, czy też więcej użytkowników, a więc np. rodzice czy też rodzeństwo. Jeżeli sprzęt ma być przeznaczony dla całej rodziny, należy przemyśleć wybór modelu, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich jej członków.

Poniżej szczegółowo opisujemy parametry, które powinien mieć komputer dla dzieci – zarówno tych, które dopiero zaczęły chodzić do szkoły, jak i tych w wieku licealnym.

Komputery dla uczniów

Procesor

Tak jak napisaliśmy, komputer dziecka do nauki powinien mieć procesor przynajmniej ze średniej półki cenowej. Absolutnym minimum w dzisiejszych warunkach są procesory Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3. Dużo lepiej, gdy są to modele z linii Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5. Dziecku o większych wymaganiach przyda się z kolei procesor z serii Intel Core i7 lub AMD Ryzen 7. Warto zwrócić uwagę również na samą szybkość działania procesora, którą producenci podają w megahercach (MHz) lub gigahercach (GHz).

Kamera, mikrofon, głośniki

Nauka zdalna obędzie się bez kamery, mikrofonu oraz głośników – bez nich uczeń nie będzie mógł uczestniczyć w lekcji. Ponadto posłużą mu one do oglądania filmów, korzystania z różnych multimediów oraz rozmaitych komunikatorów internetowych. Bez tych dodatków i urządzeń nie może obejść się również nauka angielskiego w domu, wymagająca wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń językowych. Pozwolą one m.in. na nagrywanie i odsłuchiwanie wypowiedzi, co z kolei dobrze wpłynie na mówienie. W tym przypadku przydadzą się również wygodne słuchawki, które ułatwią dziecku rozpoznawanie słów w obcym języku.

Słuchawki z mikrofonem pozwolą Ci uniknąć podczas nauki zdalnej efektu pogłosu i echa. Jeżeli uczeń będzie używać jedynie wbudowanego mikrofonu oraz głośników, nauczyciel będzie słyszał sam siebie – jest to tzw. efekt opóźnienia dźwięku, Aby ten problem wyeliminować, wystarczą zwykłe słuchawki z mikrofonem. Komputery wyposażone w wejście na głośniki i słuchawki umożliwiają podłączenie przy okazji wieży audio oraz przydają się w zastosowaniach rozrywkowych, a więc np. do słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania w gry – wszystkie te elementy mogą również służyć nauce języka anielskiego. Jeśli chodzi o samą kamerę, powinna mieć ona odpowiednio wysoką rozdzielczość, przynajmniej na poziomie 1-2 megapikseli. Sprawdź jakie kamery aktualnie polecamy!

Kamera internetowa do nauki zdalnej

Pamięć RAM

Komputer dla dzieci powinien mieć przynajmniej 4 GB pamięci RAM. Jeszcze lepiej jednak, gdy ma on 8 lub nawet 16 GB – wynika to z szybkiego postępu technologicznego. Im więcej pamięci RAM, tym szybsze będzie działanie komputera i tym dłużej Ci on posłuży. Na wstępie w zupełności wystarczy 4 GB - taka ilość bez problemu pomieści wszystkie niezbędne dane, w tym również pliki o dużych rozmiarach, jak np. filmy. Musisz jednak liczyć się z tym, że z czasem różne programy będą zajmowały coraz więcej miejsca i w pewnym momencie 4 GB pamięci RAM to może być to już za mało. Dużo jednak zależy od tego, w jaki sposób Twoje dziecko będzie korzystało z komputera.

Dysk

Istnieją obecnie trzy podstawowe rodzaje dysków: HDD i SSD.

 • Dyski HDD – wyróżniają się dużą pojemnością, która może wynosić nawet 1000 GB. Niestety, są one stosunkowo wolne, dlatego też coraz rzadziej wykorzystywane są one w komputerach. Ze względu na to, że mają części ruchome, łatwiej jest je uszkodzić.
 • Dysk SSD – jest o wiele szybszy, co łatwo można dostrzec już podczas uruchamiania komputera, ale też i innych programów i plików. Zwykle ma on mniejszą pojemność niż HDD, choć – mimo to – w większości przypadków sprawdza się dużo lepiej. Jest on pozbawiony również elementów ruchomych.
 • Dysk SSHD – łączy on funkcjonalności dysków SSD i HDD. Ma on dużą pojemność z dodatkową pamięcią SSD. Ma niewielkie rozmiary. Zbudowany jest z magnetycznych talerzy (które łatwo jest uszkodzić) oraz pamięci półprzewodnikowej (która przyspiesza odczyt danych).

Warto również zaznaczyć, że niektóre komputery mają dwa dyski: SSD i HDD – takie połączenie daje jeszcze więcej możliwości.

Jeśli zależy Ci na zakupie taniego laptopa, wybierz model z dyskiem HDD. Jeżeli jednak wolisz wybrać komputer, który posłuży dziecku na lata, polecamy sprzęt z dyskiem SSD. Dysk HDD może – ze względu na pojemność – wydawać się bardziej praktycznym rozwiązaniem, jednak warto pamiętać, że wiele danych można umieścić dziś w chmurze. Jeśli chodzi o samą pojemność dysku, powinien mieć on przynajmniej 128 lub 256 GB.

Ekran

Jeżeli zdecydowałeś się na sprzęt stacjonarny, zwróć uwagę także na sam ekran / monitor. Tak jak już powiedzieliśmy, powinien mieć on przekątną wynoszącą minimum 12 cali w laptopie (choć przy codziennym użytkowaniu sprawdzi się jednak lepiej przynajmniej 14 cali) oraz 17 cali przy komputerze stacjonarnym. Zbyt mały ekran spowoduje, że wzrok dziecka będzie szybko się męczył. W przypadku peceta lub sprzętu All-in-One możliwości są jednak o wiele większe. Jeżeli rozmiary biurka na to pozwalają, można zaopatrzyć się w ekran o przekątnej 22 lub 24 cali i, tak naprawdę, taka wielkość do nauki zdalnej będzie jak najbardziej odpowiednia.

Dobrze zadbać również o to, aby monitor wyposażony był on w technologie chroniące wzrok, np. filtr światła niebieskiego lub Filcker Free, czyli technologię, która minimalizuje efekt migotania obrazu. Przyda się również matowa matryca, która umożliwia naukę zdalną nawet wtedy, gdy na ekran pada światło. Jest ona również mniej podatna na zabrudzenia niż matryca błyszcząca. Warto jednak zaznaczyć, że ta druga również ma swoje zalety. Przede wszystkim oferuje ładniejsze i bardziej intensywne kolory. Komputery z taką matrycą są trochę tańsze, a jeśli będziesz trzymał sprzęt w miejscu mało nasłonecznionym, może Ci ona świetnie posłużyć. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom lekcje na komputerze, przeglądanie rozmaitych plików oraz pisanie wypracowań powinno być bardziej komfortowe.

Warto zaznaczyć, że do laptopa również można dokupić większy ekran, jednak zdecydowanie częściej wykorzystuje się go w komputerach stacjonarnych. Na rynku można znaleźć również laptopy z ekranem dotykowym, co może spodobać się niektórym dzieciom, które lubią klikać palcem po ekranie. Taka funkcja ułatwi im przy okazji korzystanie z internetu oraz przeglądanie zdjęć.

Obudowa

Jeśli Twojemu dziecku zdarza się psuć różne urządzenia, należy zadbać również o to, aby komputer był naprawdę wytrzymały – inaczej może go spotkać los wielu jego zabawek. Najlepszym rozwiązaniem będzie obudowa, w której wykorzystano połączenie aluminium i magnezu. Dobrą opcją będzie również samo aluminium bądź też gruby i twardy plastik. Jeśli zależy Ci na szczególnie mocnym sprzęcie, mogą Cię zainteresować laptopy Lenovo z serii ThinkPad – komputery te, zanim trafiły do użytku, przeszły bardzo trudne testy wojskowe, dlatego możesz mieć pewność, że nie zniszczą się one łatwo.

Laptop dla ucznia z wytrzymałą obudową

Karta graficzna

Można wyróżnić trzy podstawowe typy karty graficznej. Jest to:

 • karta graficzna zintegrowana – zainstalowana jest jako jeden z elementów procesora,
 • karta graficzna dedykowana – występuje na oddzielnej płytce, którą instaluje się na płycie głównej,
 • karta graficzna 2w1 – jest to karta graficzna zintegrowana, a zarazem dedykowana, drugą opcję sprzęt wykorzystuje wtedy, gdy korzysta się z zaawansowanych programów.

Dedykowana karta graficzna jest lepsza niż zintegrowana. O ile do podstawowych zadań, np. oglądania filmów czy typowej nauki zdalnej sprawdzi się świetnie karta zintegrowana, o tyle przy zaawansowanych programach, np. do obróbki obrazu czy też grach wideo zdecydowanie lepiej spisze się ta dedykowana. Najlepsza jednak jest opcja łącząca oba te rozwiązania, czyli karta graficzna 2w1. Jest ona jednak również najdroższa.

Warto powiedzieć kilka słów o wydajności kart graficznych. Jak się okazuje, karty zintegrowane – przez to, że stanowią część procesora – mają tzw. współdzieloną pamięć RAM, przez co są mniej wydajne niż modele dedykowane. Te z kolei są osobnymi układami na płycie głównej i mają swoją własną pamięć RAM, dlatego ich wydajność jest, po prostu, większa.

Do kart zintegrowanych można zaliczyć m.in. układy Intel HD Graphics oraz AMD Vega. Jeśli chodzi natomiast o karty dedykowane, dobrze sprawdzą się produkty marki Nvidia (Geforce) oraz AMD (Radeon).

Bateria

Jeśli podejrzewasz, że sprzęt dziecka będzie często odłączany od zasilania, wybierz ten z dłuższym czasem pracy baterii – powinien być on podany przez producenta. Jest to jednak wartość uśredniona i może się nieco różnić od wartości rzeczywistej. Ważna jest również pojemność baterii, wyrażona w miliamperogodzinach – im wyższa jest a wartość, tym większa wydajność komputera, jednak – co warto zaznaczyć – wydajne komputery zużywają zwykle więcej energii i działają bez zewnętrznego źródła zasilania dosyć krótko.

Zwróć uwagę również na technologię Power Bridge, w którą wyposażone są wybrane modele. Posiadają one dwie baterie – wbudowaną oraz zewnętrzną. Dzięki temu sprzęt działa dłużej. W razie potrzeby można też zastąpić baterię rozładowaną modułem naładowanym, bez konieczności wyłączania laptopa. Niektóre modele komputerów wyposażone są także w technologię Express Charge, określaną też mianem „Rapid Charge” – pozwala ona naładować komputer w 80%, w ciągu godziny.

Klawiatura

Podczas nauki zdalnej, a zwłaszcza w przerwach pomiędzy lekcjami, dzieci często piją i jedzą, dlatego warto sprawdzić, czy komputer ma wodoodporną lub przynajmniej łatwą w czyszczeniu klawiaturę. Dobrze jest również, gdy jest ona przynajmniej lekko podświetlona, co umożliwi dziecku korzystanie ze sprzętu w różnych warunkach oświetleniowych. W internecie, przed zakupem, można również sprawdzić, czy klawiatura ma dobry skok – dzięki temu dłonie nie będą nadwyrężać się podczas pisania. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje klawiatur:

 • klawiatura mechaniczna – jest to urządzenie wyższej klasy, dzięki niej można pisać szybko i płynnie, jej wadą jest jednak wyraźny dźwięk podczas uderzanie w klawisze (choć nie jest on szczególnie głośny),
 • klawiatura membranowa – to urządzenie niższej klasy, wymagające mocniejszego wciskania klawiszy, cicho się jednak przy niej pracuje, dobrze sprawdzi się zwłaszcza u małych dzieci, ponieważ nie ma w niej możliwości usuwania pojedynczych klawiszy, dzięki czemu nie ma ryzyka np. ich połknięcia.

Pamiętaj również, że klawiatura służy nie tylko do nauki, ale również do surfowania po internecie, a dziecko korzysta z niej prawdopodobnie częściej niż Ci się wydaje.

Klawiatura w laptopie dla ucznia

Przydatne porty

Aby komputer był funkcjonalny, powinien być wyposażony w praktyczne złącza. Jeśli zależy Ci na naprawdę porządnym sprzęcie, zwróć uwagę na to, czy posiada on:

 • złącze USB 3.0 lub 3.1 – porty te pozwalają na szybki transfer danych; im więcej gniazd USB jest w laptopie, tym więcej urządzeń będzie można do niego podłączyć (drukarkę, aparat, skaner itd.),
 • wejścia HDMI i D-Sub – dzięki nim można przyłączyć komputer do telewizora, rzutnika czy też zewnętrznego monitora,
 • gniazdo kart pamięci SD – umożliwia on odczyt karty SD z kamer i aparatów; jeżeli komputer nie ma takiego gniazda, zawsze możesz zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę, którą należy podłączyć do złącza USB, ważne jest to, że nie jest ona droga i kosztuje zaledwie kilka złotych.

Nie oznacza to jednak, że jeżeli dany komputer nie posiada takich portów, należy z niego rezygnować. Zależy to w dużej mierze od tego, czy Twoje dziecko będzie faktycznie z nich korzystać.

Złącza, które powinien mieć komputer do nauki USB 3.0 HDMI VGA

Łączność z internetem

Nauka w domu wymaga dobrego połączenia internetowego. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny: bez niego niemożliwe lub bardzo utrudnione będzie uczestniczenie w lekcji.

Najlepiej, gdy komputer obsługuje łączność bezprzewodową WiFi. Aby było to możliwe, potrzebny jest modem obsługujący dwa obecnie najpopularniejsze standardy transmisji danych, a więc:

 • 802.11.n – gwarantuje prędkość transferu na poziomie 600 Mb/s,
 • 802.11.ac – umożliwia prędkość transferu na poziomie 2,6 Gb/s.

Jeśli komputer nie jest wyposażony w moduł WiFi (a nowe laptopy najczęściej go posiadają), należy podłączyć do niego kartę WiFi – niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, czy też laptop. Jest to bezprzewodowa karta sieciowa umożliwiająca odbiór i przesył danych przez internet. Warto wiedzieć, że zapewnia ona niższy transfer danych niż połączenie kablowe (które opisujemy niżej), jednak umożliwia korzystanie z sieci np. w każdym pomieszczeniu domu. W ten sposób można ograniczyć liczbę niezbędnych kabli. Istnieje też możliwość przyłączenia karty sieciowej, w razie potrzeby, do telewizora, konsoli do gier oraz wielu innych sprzętów. Przyda się ona również, gdy obecny w sprzęcie moduł WiFi ulegnie uszkodzeniu.

Można też na stałe przyłączyć sprzęt do internetu przewodem Ethernet, choć powoli odchodzi się od tego rozwiązania – mowa tu oczywiście o połączeniu kablowym. Jeśli w komputerze nie ma złącza RJ45, dobrze jest się zaopatrzyć w odpowiednią przejściówkę. Jeśli nie masz w domu internetu, możesz korzystać również ze swojego smartfona – o ile, oczywiście, takim dysponujesz i masz w nim dostęp do internetu.

Jeśli nie wiesz, jak szybki jest Twój internet, możesz to sprawdzić na stronie SpeedTest. Znajdujący się tam przelicznik określi nie tylko prędkość pobierania danych, ale również i ich wysyłania. Dzięki temu możesz sprawdzić przy okazji, czy parametr ten jest równy z wartością obiecywaną przez Twojego operatora. Warto to sprawdzić zwłaszcza wtedy, gdy masz problem z internetem i uważasz, że działa on zbyt powoli.

System operacyjny

Dobrze jest, jeżeli od razu po zakupie w komputerze zainstalowany jest system operacyjny. Zdecydowanie najpopularniejszy jest dziś Windows 10, w wersji Home lub Pro. Łatwa obsługa i przyjazny interfejs zapewniają dużą wydajność i efektywność, a przy tym – komfortową rozrywkę.

System Operacyjny Windows 10 do nauki

Gwarancja, zwroty, reklamacje

Ważne jest to, aby komputer miał rok gwarancji lub przynajmniej pół roku. Warto też sprawdzić, czy w razie ewentualnej chęci zwrotu sprzętu lub jego reklamacji, nie będzie problemu. Standardowo sklep powinien zapewniać 14 dni na zwrot od momentu zakupu, jednak np. w RNEW ten czas wynosi aż 30 dni.

Dlaczego warto wybrać poleasingowy komputer do nauki zdalnej?

Jeżeli zależy Ci na komputerze o dobrych podzespołach, a jednocześnie w niezbyt wysokiej cenie, idealny będzie dla Ciebie sprzęt poleasingowy. Dostępne w RNEW laptopy i urządzenia stacjonarne to z reguły komputery z tzw. wyższej półki, wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Zapewniają one bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości, która często nie ustępuje komputerom nowym. Laptopy poleadsingowe to również świetna opcja wtedy, gdy potrzebujesz większej liczby komputerów dla swojej gromadki i nie stać Cię na same komputery nowe.

Ogromną zaletą komputerów poleasingowych jest również to, że często są one bardziej sprawdzonym rozwiązaniem niż te nowe. Wynika to z tego, że ewentualne, istniejące usterki zostały już w nich wykryte i naprawione. Nie musisz obawiać się zatem wad fabrycznych, które klienci dostrzegają niekidy po zakupie nowych komputerów. Oprócz samych komputerów, oferujemy również przydatne akcesoria. Monitory, dyski twarde, zasilacze, klawiatury, płyty główne… To wszystko znajdziesz w naszym sklepie.

W RNEW, oferujemy również rok gwarancji na sprzęt poleasingowy. Oprócz tego, w naszych komputerach zainstalowane jest legalne oprogramowanie – najczęściej jest to Windows 10 Home lub Pro. Oznacza to dla Ciebie dodatkową oszczędność, ponieważ nie musisz oddzielnie kupować systemu operacyjnego. Co więcej, dzięki temu możesz mieć pewność, że dany sprzęt nie jest kradziony, co dość często zdarza się w przypadku komputerów oferowanych na aukcjach przez osoby prywatne. Poleasingowe komputery dla dzieci idealnie wpisują się również w ideę „zero waste”. Jeżeli interesujesz się ekologią lub robi to Twoje dziecko, laptopy lub urządzenia stacjonarne z RNEW będą strzałem w dziesiątkę. Kupując sprzęt poleasingowy, korzystasz z dostępnych zasobów i ograniczasz zanieczyszczanie środowiska, które wiąże się z produkcją nowych komputerów.

Przykładowe komputery dla ucznia

Poniżej opisujemy pokrótce przykładowe komputery dla ucznia.

Dell Latitude e7240

Nasz Dell Latitude e7240 przeznaczony jest dla osób, którym zależy na małym, mobilnym laptopie. Przekątna jego ekranu wynosi 12,6 cala, dzięki czemu może go nosić na ramieniu nawet uczeń szkoły podstawowej. Dobrze sprawdzi się również podczas podróży Został on zaprojektowany z myślą o środowisku biznesowym, jednak świetnie się sprawdzi się również do nauki zdalnej. Posiada 4 GB pamięci, szybki dysk SSD oraz niskonapięciowy, dwurdzeniowy procesor i7-4600U. Wyróżnia się również niskim zapotrzebowaniem na energię, co oznacza z kolei dłuższy czas pracy baterii. Posiada on także szeroki wybór złączy, w tym USB 3.0, HDMI oraz DisplayPort.

Dell Latitude e7240 do nauki

Dell Latitude e7470

Dell Latitude e7470 to czternastocalowy model należący do legendarnej serii Latitude 7000. Obudowa wykonana ze stopu aluminium i magnezu, karta Wi-Fi pozwalająca na przesyłanie danych z prędkością nawet do 1,3 Gb/s, a do tego bardzo szeroki wybór złączy – to wszystko sprawia, że nauka w domu, jak i poza nim może być naprawdę komfortowa. Dzięki podświetlanej klawiaturze uczeń ma możliwość swobodnego korzystania z komputera nawet wieczorem, przy każdym oświetleniu. Szybki dysk SSD oraz niskonapięciowy procesor i5-6300U wpływają na płynność działania oraz wydajność laptopa.

Dell Latitude e7470 dla ucznia

Lenovo ThinkPad T460

Lenovo ThinkPad T460 to mobilny ultrabook, który umożliwia nie tylko bezproblemową naukę zdalną, ale i rozrywkę na wysokim poziomie. Jednym z jego największych atutów jest długi czas pracy baterii, dzięki czemu komputer nie musi być podłączony do zasilania przez długi czas. Umożliwia to m.in. technologia Power Bridge oraz dodatkowa bateria podróżna. Dzięki dedykowanej karcie graficznej laptop wyróżnia się również wydajną grafiką. Na uwagę zasługuje także jego ultrawytrzymała obudowa z włókna węglowego, z magnezowym spodem.

Lenovo ThinkPad T460 do nauki zdalnej

Lenovo ThinkPad T530

Lenovo ThinkPad T530 to kolejny wytrzymały i odporny na uszkodzenia model laptopa. Dzięki technologii Roll Cage przetrwa on nawet w bardzo trudnych warunkach. Komputer ten przeszedł również testy wojskowe, które stanowią potwierdzenie jego niezwykłej trwałości i solidności. Posiada on także klawiaturę odporną na zachlapania. Technologia Rapid Charge umożliwia z kolei naładowanie baterii w 80%, w ciągu 30 minut. Wbudowana kamera internetowa z mikrofonem, wysoka jakość obrazu oraz doskonała wydajność sprawią, że nauka zdalna stanie się nie tylko obowiązkiem, ale i prawdziwą przyjemnością.

Lenovo ThinkPad T530 dla ucznia

Dell Latitude e6440

Czternastocalowy Dell Latitude e6440 to kolejny, godny uwagi kandydat na komputer dla ucznia. Jest wystarczająco duży, aby zapewnić wygodę podczas nauki zdalnej i wystarczająco lekki i poręczny, aby móc go ze sobą przemieszczać. Klawiatura z profilowanym klawiszami zapewni dziecku prawdziwy komfort podczas pisania wypracowań. Trzy porty USB 3.0, złacza HDMI i VGA oraz port LAN – to tylko z niektóre złącza znajdujące się w laptopie. Posiada on również zatokę modułową, w której może znajdować się dodatkowa bateria, napęd DVD lub nawet dodatkowy dysk.

Dell Latitude e6440 laptop do nauki zdalnej

Dell OptiPlex 7010

Szukasz zestawu do 1000 zł? Oto i on. Komputer stacjonarny Zestaw Dell OptiPlex 7010 to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują porządnego sprzętu w atrakcyjne cenie. Połączenie dysku HDD i SSD zapewnia pojemność wynoszącą prawie 500 GB, a przy okazji – szybkość działania systemu. Do tego porządny procesor i5-3570 oraz 8 GB pamięci RAM świetnie sprostają codziennym wyzwaniom. Zestaw wyposażony jest także w duży monitor o przekątnej 22 cali, a także mysz, klawiaturę, dwa kable zasilające oraz kabel sygnałowy VGA.

Zestaw komputerowy do nauki zdalnej

Komputery do nauki zdalnej w RNEW

Potrzebujesz pomocy przy wyborze komputera do nauki zdalnej? Szukasz sprzętu, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania? Świetnie! Zadzwoń do nas 52 506 59 70, chętnie Ci pomożemy! :)

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel