Laptop poleasingowy czym właściwie rożni się od laptopa używanego

2019-01-11
Laptop poleasingowy czym właściwie rożni się od laptopa używanego

Czym jest laptop poleasingowy i czy warto go kupić?


Laptopy poleasingowe to nic innego jak używany sprzęt komputerowy odkupiony od dużych firm zaraz po wygaśnięciu umowy finansowania. Większe przedsiębiorstwa bardzo chętnie kupują komputery stacjonarne i mobilne stacje w ramach leasingu, który jest atrakcyjniejszą biznesową formą kredytowania. Trwa ona zazwyczaj od dwóch do trzech lat i po tym okresie firmy decydują się na wymianę sprzętu. Poleasingowe towary trafiają do otwartej sprzedaży. Cechują się one bardzo atrakcyjną i konkurencyjną ceną oraz wydajnymi procesorami.

Decydując się na kupno laptopa poleasingowego, należy pamiętać, że jest to sprzęt używany o nie najnowszych podzespołach. I to praktycznie jedyna wada tego segmentu elektroniki. Po stronie zalet należy przypisać z całą pewnością niską cenę i sporą powszechność. W Polsce prężnie działa kilkadziesiąt firm wyspecjalizowanych tylko i wyłącznie w handlu poleasingowym sprzętem komputerowym. Dodatkowo większość stacji jest już wyposażona w oryginalny system operacyjny lub płytę instalacyjną z najnowszym oprogramowaniem.

Różnice pomiędzy laptopem poleasingowym a używanym

Główną różnicą pomiędzy laptopami poleasingowymi a zwykłymi używanymi stacjami jest wcześniej wspomniana wydajność. Poleasingowy komputer to sprzęt z najwyższej cenowej półki. Mimo iż został zakupiony trzy lata wcześniej, to wciąż spełnia wymagania niejednego użytkownika przenośnych stacji. W dodatku znaczna część tego segmentu elektroniki posiada gwarancję producenta, a stan zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny komputera nie budzi żadnych zastrzeżeń. Bardzo ciężko spotkać komputer używany niepochodzący z leasingu o tak dobrych parametrach i jednocześnie w bardzo przystępnej cenie.

Renomowany dealer poleasingowego sprzętu komputerowego posiada w swojej ofercie praktycznie wszystkie wiodące marki laptopów. Decydując się na ten rodzaj zakupu mamy możliwość dopasowania stacji pod nasze osobiste wymagania. W komputerach poleasingowych, śmiało można upatrywać laptopa biurowego lub gamingowego.

Zdecyduj się na laptop poleasingowy 


Laptopy poleasingowe na wielu płaszczyznach uzyskują znaczącą przewagę nad swoją używaną konkurencją dostępną na licznych portalach aukcyjnych. Biorąc pod uwagę ten segment komputerów przenośnych, otrzymujemy sporą wydajność za niezwykle rozsądną cenę oraz dodatkowo możliwość dopasowania zakupu pod swoje własne preferencje. To bardzo dobra informacja dla osób, którym budżet domowy nie pozwala na nabycie notebooka z najwyżej sklepowej półki, a jednocześnie nie chcą być przywiązani do tanich budżetowych konstrukcji.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel