Poleasingowy komputer stacjonarny DELL - jaki model wybrać dla ucznia?

2019-08-23
Poleasingowy komputer stacjonarny DELL - jaki model wybrać dla ucznia?

Produkty amerykańskiej firmy bardzo często trafiają do dealerów poleasingowych  

Decydując się na sprzedaż poleasingową możemy mieć pewność, że oferta wybranego przez nas dealera będzie bogata w urządzenia renomowanych marek. Taką z pewnością jest amerykańskie przedsiębiorstwo Dell, które jest producentem nie tylko komputerów stacjonarnych, ale także wydajnych notebooków klasy biznesowej. Dlaczego warto zaufać Dellowi? Przede wszystkim ze względu na ogromne doświadczenie i komponenty, jakich specjaliści firmy używają do produkcji swoich urządzeń.  

Wybierając popularną stacjonarkę z poleasingowej sprzedaży, możemy oczekiwać, że jej cena będzie konkurencyjna względem fabrycznie nowych produktów wystawianych na półki sklepowe w elektromarketach.

Komputery stacjonarne poniżej 1000 zł - na które warto zwrócić swoją uwagę?

Jednym z najpopularniejszych desktopów produkowanym przez firmę Dell bez dwóch zdań jest Optiplex 990. Bardzo wydajne podzespoły i stosunkowo niska cena to największe zalety płynące z wyboru tego urządzenia. Komputer stacjonarny od Della, na którego pokładzie znalazł się procesor Intel Core i5, w poleasingowej sprzedaży wart jest niespełna 700 zł. Kolejnym bardzo dużym atutem jest dysk twardy typu SSD, a przysłowiową kropkę nad “i” stawia wbudowana pamięć RAM, której fabryczna ilość wynosi standardowe 4 GB. Warto zapamiętać, że stacjonarka wybierana dla ucznia nie musi cechować się aż tak podkręconymi podzespołami. Komputer w zdecydowanej większości będzie odpowiedzialny za sprawne wyszukiwanie informacji w sieci oraz uruchomienie podstawowych programów.

W bardzo podobnym przedziale cenowym w poleasingowej sprzedaży możemy nabyć również komputery Dell Optiplex 790. Desktopy te dostępne są od 600 do 800 zł, a różni je jedynie procesor. W droższej konfiguracji znajdziemy wcześniej wspomniane CPU Core i5 od renomowanej firmy Intel, a tańsza opcja to zaledwie Core i3. O ile w przypadku profesjonalnego zastosowania starszy model procesora może okazać się zbyt słaby, tak dla ucznia trzecia generacja jednostek będzie w zupełności wystarczająca. Pozostałe podzespoły, takie jak dysk twardy oraz ilość wbudowanej pamięci RAM są takie same, jak w przypadku nieco nowszego Optiplexa 990.

Kompaktowa obudowa z bardzo dobrymi podzespołami, czyli Dell SFF

O ile Dell Optiplex 790 i 990 to komputery stacjonarne typu desktop, tak Dell Optiplex 7020 to stacjonarka o obudowie SFF, czyli Small Form Factor. Takie urządzenia charakteryzują się kompaktową konstrukcją - idealną na biurko zapracowanego ucznia. Czy w związku ze zmniejszeniem rozmiarów komputera, na gorsze zmieniono również podzespoły? W tym wypadku nie. Model 7020 posiada identyczną specyfikację techniczną jak najwyższa konfiguracja Optiplex 790. Cena? W poleasingowej sprzedaży stacja ta warta jest około 1000 zł.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel