Poleasingowy komputer stacjonarny dla ucznia – 3 propozycje cenowe

2019-01-17
Poleasingowy komputer stacjonarny dla ucznia – 3 propozycje cenowe

PC Dell Studio XPS 8100 – najwyższa półka cenowa

Komputer o lśniącej, nowoczesnej obudowie typu Tower posiada 4 porty USB, 1 LAN, HDMI, 2 DVI, 1 IEEE oraz Display Port. Urządzenie wyposażono w wydajny procesor najnowszej generacji, i7-880. Procesory z rodziny Intel Core zapewnią optymalną pracę sprzętu i sprawne działanie aplikacji. PC Dell Studio XPS 8100 ma 4 GB pamięci, czyli jej zalecaną ilość w przypadku komputerów dla uczniów. Pamięć operacyjna nie jest droga, a ma istotny wpływ na funkcjonowanie sprzętu, dlatego nie należy pozostawać przy koniecznych 2 GB. Komputer poleasingowy posiada dysk HDD o pojemności 250 GB, które wystarczą do przeciętnych zastosowań. Urządzenie oferuje zaawansowany zestaw funkcji, często zarezerwowany dla komputerów wyższej klasy. Z tego względu z pewnością dopasuje się do potrzeb ucznia, a także jego domowników.  

PC HP Compaq Elite 8300 – średnia półka cenowa

Urządzenie posiada procesor Intel Core i3-3220, 4 GB pamięci oraz dysk HDD o pojemności aż 500 GB. Obudowa typu SFF zaoszczędzi sporo miejsca na dziecięcym biurku, pozostawiając przestrzeń na odrabianie zadania domowego. Poza estetycznym wyglądem, komputer oferuje sporą liczbę złącz m.in. USB 3.0, VGA, DisplayPort, a także port szeregowy COM. PC HP Compaq Elite 8300 zapewnia efektywną wydajność pracy z możliwością optymalnego dopasowania konfiguracji do wymogów użytkownika, w tym do potrzeb ucznia spędzającego czas na nauce i elektronicznej rozrywce.  

Dell Optiplex 7010 Desktop – niższa półka cenowa

Poleasingowy Dell Optiplex 7010 Desktop to komputer stacjonarny z procesorem Intel Pentium G2020, oryginalnym systemem Windows, kartą graficzną Intel HD oraz z pamięcią o wysokiej przepustowości. Optymalne 4 GB pamięci i szybki dysk SSD o pojemności 120 GB wystarczą, by spełnić potrzeby i oczekiwania ucznia, w szczególności tego niższych klas. Urządzenie wyróżnia się obecnością wielu przydatnych portów, w tym 2 USB 3.0, 2 USB 2.0, w DisplayPortów, 1 LAN, VGA i COM. Użytkowanie sprzęty okaże się wygodne, a sam komputer stanie się niezastąpiony w nauce, podczas oglądania filmów i grania w proste gry.   Sam komputer to nie wszystko. Bardzo ważna okazuje się też kwestia dobrania odpowiedniej klawiatury, myszy oraz monitora. Na tych sprzętach dodatkowych nie należy oszczędzać. Uczeń będzie spędzać sporo czasu korzystając z urządzenia, dlatego warto zadbać o jego komfort. Klawiatura i mysz powinny być dobrej jakości. Najlepiej obejrzeć kilka modeli i wybrać te najlepiej dopasowane do dłoni użytkownika.    

Wyżej przedstawione propozycje poleasingowych komputerów stacjonarnych dla ucznia okażą się wystarczające dla potrzeb dziecka. Łączą w sobie optimum sprawnego działania i wygody. Uczniowie nie potrzebują wyjątkowo rozbudowanych komputerów. Proste zestawy powinny pozwalać na przeglądanie Internetu, pisanie prac domowych oraz obsługę nieskomplikowanych programów. Należy jednak pamiętać, że im starszy jest uczeń, tym bardziej zaawansowanego komputera potrzebuje.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel