Poleasingowy laptop Dell do biura - 3 propozycje cenowe

2019-10-21
Poleasingowy laptop Dell do biura - 3 propozycje cenowe

Dell Latitude E7240

Ten model to biznesowy laptop o małych rozmiarach, idealny na podróże służbowe – ekran ma bowiem tylko 12 cali, więc problemem nie będzie nawet transport z domu do biura i z powrotem. Jego wymiary to 311x211x20 mm, a waga nieco ponad 1,30 kg, bez problemu zmieści się więc do damskiej torebki i nie będzie stanowił dużego obciążenia. Matryca jest matowa, co stanowi ogromny plus w trakcie podróży. Kolejną dużą zaletą tego modelu jest jego obudowa wykonana z magnezu i aluminium. Cała konstrukcja jest solidna, a mimo to bardzo lekka i cienka.

Większość gniazd umieszczona została na tylnej krawędzi tak, by zbytnio nie utrudniać posługiwania się myszką po prawej ani lewej stronie. Znajdziemy tam: LAN, HDMI, 2 z 3 portów USB 3.0 oraz złącze zasilania. Prawa część wyposażona jest w trzecie gniazdo USB, złącze audio, Kensington i mini DisplayPort, natomiast lewa ma wejście na SmartCard. W środku mamy procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 128 GB. Poleasingowy laptop Dell Latitude E7240 jest najtańszym z dziś przedstawianych modeli – jego cena waha się od 660 do 750 zł.

Dell Latitude E7440

Niewiele większy od poprzednika, również łatwy w transporcie i idealny do biura to ważący niecałe 1,70 kg model Dell Latitude E7440. Charakteryzuje się ekranem 14 cali z matową matrycą, dostępny w wersji normalnej lub dotykowej, o rozdzielczości 1920x1080, czyli Full HD. Model ten dostępny jest z procesorem Intel Core i5 oraz i7, pamięci RAM w rozmiarze 8 lub 16 GB oraz dyskiem twardym SSD w wersjach: 240 GB, 250 GB i 256 GB. Smukła linia obudowy, wykonanej ze stopów magnezu i aluminium, wykończona jest miłą w dotyku i odporną na zabrudzenia powierzchnią Soft Touch. Grubość całego notebooka to jedynie 2,1 cm, więc jak na nie najnowszy PC jest to bardzo dobry wynik.

Wybierając wersję z ekranem dotykowym, ekran wyposażony jest w dodatkową szybę, a plecy jego pokrywy wykonane są z dobrej jakości włókna węglowego. Podobnie jak w poprzednio opisywanym modelu, gniazda w większości umieszczone są z tyłu: LAN, HDMI, mini DisplayPort, złącze zasilania i 2 USB 3.0. Trzeci port USB znajdziemy po prawej stronie, razem ze złączem audio i Kensington. Na lewej krawędzi producenci umieścili czytnik SmartCard oraz kart SD. Ten model ultrabooka Dell kupimy od 1150 zł do około 1700 zł.

Dell Latitude E6540

Trzecia propozycja to poprzednik modeli opisanych wyżej. Dell Latitude E6540 często określany jest mianem jednego z najbezpieczniejszych notebooków biznesowych. Zastosowane zostały rozwiązania chroniące przed złośliwym oprogramowaniem Dell Protected Workspace, a także pełne szyfrowanie i silne uwierzytelnianie przez m.in. czytnik linii papilarnych – mamy więc pewność, że nasze dane są w pełni bezpieczne. Idealnie sprawdzi się dla kierowników i managerów biur, którzy na swoich urządzeniach przechowują informacje tajne i dane wrażliwe. Tego laptopa kupić można z procesorem Intel Core i5 lub i7, z pamięcią RAM 8 bądź też 16 GB i dyskiem SSD 240 lub 256 GB. Ekran jest wielkości 15,6”, dostępny w dwóch rozdzielczościach: 1366x768 oraz Full HD 1920x1080 pikseli, z matową matrycą, pozwalającą na swobodną pracę na dworze lub w podróży.

Nie jest to ultrabook, ponieważ jego waga, razem z 9-komorowym akumulatorem, to 3 kg, mimo to idealnie nadaje się do pracy stacjonarnej w biurach lub w trakcie wyjazdów służbowych. Z przodu umieszczono czytnik kart pamięci, z lewej strony złącze Kensington, gniazdo HDMI oraz jeden port USB 3.0. Prawy bok to CD-ROM, gniazdo audio oraz 2 wejścia USB, natomiast z tyłu znajdziemy LAN, złącze zasilania, VGA, czwarty port USB i wystający poza obudowę akumulator. Cena tego urządzenia waha się od 1300 do 2000 zł.

Trzy wyżej przedstawione propozycje laptopów Dell to idealne rozwiązania do biur i przedsiębiorstw. Jeśli potrzebujemy komputera do pracy stacjonarnej i ważne są dla nas dodatkowe zabezpieczenia, wybierzmy Dell E6540. Gdy wiemy, że czeka nas wiele podróży, a bardziej niż ochrona plików i danych liczy się dla nas mobilność – sprawdzą się modele E7240 oraz E7440.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel