Poleasingowy laptop dla ucznia - 3 propozycje cenowe

2019-02-28
Poleasingowy laptop dla ucznia - 3 propozycje cenowe

Poleasingowe laptopy poniżej bariery 1000 zł

Wartość urządzenia to zdecydowanie jeden z najważniejszych parametrów, na który uwagę zwracają uczniowie i studenci. Najczęściej poszukują oni niezbyt kosztownych notebooków, całkowicie zaspokajających ich oczekiwania. Już na początku warto uświadomić sobie, do jakich celów będzie wykorzystywany laptop. Stacje do obsługi programów pakietu Office i podstawowych prac w sieci nie są aż tak kosztowne w porównaniu do gamingowej rodziny komputerów. Oznacza to, że laptop dla ucznia się można kupić do tysiąca zł. 

Właśnie za taką kwotę możemy nabyć poleasingowy laptop biznesowy HP Elitebook 840 G1. To komputer przeznaczony dla osób, które cenią sobie wysoką kulturę pracy i uważają, że każda sekunda oczekiwania jest na wagę złota. Za szybką pracę urządzenia odpowiada dysk twardy SSD o pojemności 240GB oraz 4GB wbudowanej pamięci RAM. Całość pracuje na dobrze spisujacym się procesorze Intel Core i5. Równo 1000 zł to nadal za drogo? 

Nic straconego. Tylko 600 zł zapłacimy za stację Dell Latitude E6320. To laptop jednej z najbardziej rozpoznawalnych komputerów serii biznesowej. Podobnie jak notebook od HP, również ten od Della pracuje na procesorze Intel Core i5. Podobieństwa między podanymi urządzeniami kończą się jednak na pamięci RAM. Wbudowane 4GB w modelu E6320 współpracuje z dyskiem twardym HDD 128GB. Jest on wolniejszy, jednak wciąż dobrze spisuje się podczas podstawowych domowych działań. Dell Latitude to również bardzo funkcjonalna stacja - posiada podstawowe złącza, niezbędne do podłączenia akcesoriów, monitorów lub rzutników przydatnych podczas szkolnych prezentacji. 

Komputer dla ucznia to jednak nie tylko nauka

I o tym warto pamiętać. Każdy uczeń lub student po zakończeniu szkolnych obowiązków chętnie oddaje się rozrywce. W takim wypadku, parametry komputera powinny być nieco lepsze od tych, które proponują nam komputery przeznaczone do pracy w domu lub biurze. Dell Latitude E7450 to najbardziej wydajna z proponowanych stacji. Wbudowana pamięć RAM w przypadku tego modelu jest dwukrotnie większa od prezentowanych wyżej pozycji. Dysk twardy tego urządzenia pracuje w technologii SSD, a jego pojemność wynosi 256GB - wersja idealna nie tylko do nauki, ale także do domowej rozrywki. Całość pracuje na procesorze Intel Core i7, a matowa 14-calowa matryca FullHD dostarczy wrażeń najwyższej jakości.  

Segment poleasingowych laptopów to bardzo interesująca oferta dla każdego ucznia lub studenta. Otrzymują oni wydajne stacje robocze, przeważnie do zastosowań biznesowych, które mimo faktu, iż są używane, potrafią osiągać bardzo dobre wyniki w testach wydajnościowych. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest cena - stacje o solidnych podzespołach możemy nabyć nawet trzykrotnie taniej w porównaniu ze sklepową konkurencją.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel