Stacjonarny komputer poleasingowy - czysty zysk

2018-06-29
Stacjonarny komputer poleasingowy - czysty zysk

SPRZĘT POLEASINGOWY W PORÓWNANIU DO NOWEGO

Wiele osób, kiedy musi dokonać zakupu komputera, laptopa lub telefonu, myśli, że należy odwiedzić Media Markt lub inny duży sklep RTV i AGD. W takim momencie warto się na chwilę zatrzymać, wziąć głęboki wdech i przemyśleć różne opcje. Choć rynek poleasingowy staje się coraz większy, to wciąż świadomość konsumentów jest mała. Używany sprzęt poleasingowy to znakomita okazja. Wszystkie sprzedawane modele są w idealnej kondycji technicznej, a niektóre z nich posiadają drobne wady z zakresu wyglądu. W ocenie jakości sprzętu pomaga specjalna klasyfikacja, dzieląca produkty na klasę A, A- oraz B. O klasach produktowych możecie poczytać na naszym blogu: [link].

Zakupy w naszym sklepie to ogromna oszczędność. Ceny naszych produktów są nawet trzy razy mniejsze w porównaniu do cen sklepowych, a warto zaznaczyć, że parametry w obu przypadkach są identyczne.

POLEASINGOWY KOMPUTER STACJONARNY – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Choć komputery stacjonarne nie są już tak popularne, jak kiedyś, a ich miejsce w wielu domach i miejscach pracy zajęły laptopy, to jednak część z nas dalej rozgląda się za tego typu sprzętem. Komputery stacjonarne cieszą się szczególną popularnością wśród specyficznych grup, takich jak: graficy, fotografowie, filmowcy czy pasjonaci gier komputerowych, ale wiadomo każdy z nas może takowy zakupić. Dla osób, które rozważają zakup poleasingowego komputera stacjonarnego, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Kupuj u sprawdzonego sprzedawcy

W dobie Internetu zakupy są znacznie ułatwione, ale też istnieje duże ryzyko oszustwa. Planując zakup online, warto przeglądać oferty tylko u zaufanych sprzedawców, czyli takich, którzy posiadają różnego rodzaju certyfikaty oraz cieszą się pozytywnymi opiniami.

Kondycja sprzętu

Szanujący się sprzedawcy posiadają w swojej ofercie jedynie takie modele, które są w dobrej kondycji technicznej i wizualnej. Warto dowiedzieć się, do jakiej klasy zakwalifikowano dany sprzęt (w sklepie Rnew funkcjonują trzy A, A- czy B). Drobne rysy i pęknięcia są niegroźne i nie należy się ich obawiać. W końcu to sprzęt z drugiej ręki, a każde zadrapanie opowiada czyjąś historię.

Cena

Oczywistą zmienną, na którą należy zwrócić uwagę jest cena. Sprzedawcy poleasingowego sprzętu komputerowego powinni dostosować cenę w taki sposób, aby produkt był dużo bardziej opłacalny niż w przypadku zakupu nowego. W naszym sklepie wybrane modele są trzy razy tańsze od swoich zapakowanych w folię braci.

Typ obudowy

Jak już wcześniej wspomniano, komputery stacjonarne często służą specjalistom, dlatego ważnym jest, aby obudowa posiadała możliwość rozszerzenia. Obudowy dzielą się na te, które mają wysoki lub niski profil kart rozszerzeń. Kartą rozszerzeń nazywamy “element składowy jednostki systemowej komputera. Ma postać płytki drukowanej i jest montowany w złączu płyty głównej. Jest to jeden z podtypów kontrolera.” 1

Porty wyjścia na przednim panelu obudowy

Praca na komputerze często wymaga podłączenia dodatkowego sprzętu, np. dysku zewnętrznego, pendrive’a czy karty pamięci. Niektóre modele komputerów posiadają bardzo podstawowe porty, takie jak: USB 3.0, wejście słuchawkowe, wejście mikrofonu, a inne mogą poszczycić się dodatkowymi slotami: compact flash (CF), wejście na kartę SD, USB typu C, złącza RCA.

Generacja procesora

Procesor to jeden z ważniejszych elementów składowych komputera. Od niego zależy wydajność oraz szybkość pracy. Każda generacja posiada różne technologie, np. turbo boost.

Dysk SSD czy HDD – duża pojemność kontra szybkość działania

Dyski SSD cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród właścicieli komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Ich główną zaletą jest to, że znacznie przyspieszają pracę sprzętu. Natomiast dyski HDD zwiększają pojemność komputera, dzięki czemu można na nim gromadzić mnóstwo plików. Dyski HDD są znacznie tańsze od dysków SSD i zazwyczaj klienci najpierw dokonują tego zakupu, a następnie rozbudowują komputer o dysk SSD.

Pamięć RAM

Pamięć RAM, czyli random-access memory, to podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. W pamięci RAM przechowywane są dane dotyczące działających programów. Im większy RAM, tym komputer działa sprawniej. W dzisiejszych czasach absolutnym minimum są 4 GB tejże pamięci.

Marka ma znaczenie

Każdy z nas ma swoje ulubione marki w każdej branży – lubimy pić konkretne piwo, zajadając przy tym TE najlepsze chipsy. Z elektroniką jest tak samo. Wybieramy marki, które do nas przemawiają, którym ufamy. Wśród producentów komputerów prym wiodą takie koncerny jak Lenovo, Dell, HP.

PC czy AiO?

Najbardziej podstawowym i popularnym komputerem jest PC (personal computer). Ten typ komputera towarzyszy nam od wielu, wielu lat. Komputer taki składa się z kilku elementów: stacji komputerowej, monitora, klawiatury i myszki – są to podstawowe moduły. Z kolei AiO, czyli ALL-IN-ONE, to komputer, w którym podzespoły komputerowe zostały zamknięte w obudowie ekranu. Takie rozwiązanie eliminuje problem zajmowania dużej powierzchni pod biurkiem, a także redukuje ilość kabli. Zaoszczędzone miejsce można wykorzystać w kreatywny sposób!


1https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_rozszerzenia
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel