Darmowa dostawa od 50,00 zł

Płyty główne - używane

( ilość produktów: 3 )

Płyta główna to kręgosłup całego komputera i ten element, który zazwyczaj jest montowany jako pierwszy. W płycie głównej umieszcza się następnie procesor, kości pamięci RAM, a następnie podłącza się pozostałe komponenty, np. kartę graficzną, zasilacz, osobną kartę dźwiękową.

W tej kategorii możesz wybrać wydajne, używane płyty główne, które stanowią świetną okazją ze względu na stosunek ceny do jakości. Wszystkie podzespoły komputerowe sprzedawane w naszym sklepie pochodzą od sprawdzonych dostawców i są całkowicie sprawne. Posiadamy płyty główne różnych producentów, w tym ASUS, Gigabyte i MSI.

 

Jak wybrać używaną płytę główną?

 

Płyta główna to komponent, który powinien być dobierany do pozostałych urządzeń. Szczególnie istotna jest kompatybilność na linii płyta główna - procesor i płyta główna - karta graficzna. Co więcej, warto zwrócić uwagę na generację płyty głównej oraz jej kompatybilność z wybranym systemem operacyjnym. Pod względem parametrów technicznych kluczowy jest standard płyty głównej - najpopularniejsze to ATX i MicroATX. Wyróżniamy jednak też skrajne wymiary płyt, np. Extended ATX i MiniITX. Do kolejnych istotnych parametrów należą:

 

  • banki pamięci operacyjnej RAM,

  • złącza podłączeniowe (SATA, M.2),

  • złącza wentylatorów,

  • liczba i rodzaj portów PCI.

 

Ostatecznie koniecznie sprawdź liczbę złączy wejścia / wyjścia, które znajdują się w tylnej części, jeśli szukasz modelu do komputera stacjonarnego. Poleasingowe, używane płyty główne mogą być świetnym rozwiązaniem nie tylko pod względem budżetowym, ale także dla osób, które lubią majsterkować i tworzyć własne prototypy!

 

Sprawdź naszą pozostałą ofertę nowych i używanych akcesoriów do komputera:

 

Karty sieciowe Dyski SSD Dyski HDD
Urządzenia peryferyjne Przewody i przejściówki  

 

pixel