Darmowa dostawa od 50,00 zł

Monitory poleasingowe 4k

( ilość produktów: 1 )

Monitor poleasingowy 4K to doskonałe urządzenie o wysokiej rozdzielczości, które pozwala dostrzec dokładnie każdy szczegół. Monitory 4K polecane są zarówno dla grafików i osób, których praca polega na analizie elementów graficznych, tekstu i kodu programistycznego, jak i do domu dla całej rodziny. Wyposażając się w solidną jednostkę główną, można zyskać dostęp do najnowszych produkcji gamingowych, które zachwycą szatą graficzną. Wszystkie monitory poleasingowe 4K dostępne w naszym sklepie są w 100% sprawne. Klasy jakościowe wyrażają jedynie stan wizualny urządzeń - najpopularniejszymi są klasy A i B.


Używane monitory 4K występują w przeróżnych wariantach. Znajdziesz tu charakterystyczne modele z zaokrąglonym ekranem, zwiększającym immersję, szerokokątowe monitory 4K do gier i propozycje stworzone z myślą o oglądaniu filmów. Szukając propozycji do gamingu, zwróć uwagę na częstotliwość odświeżania - do gier akcji z pewnością sprawdzi się doskonale monitor poleasingowy 4K 144 Hz. Jakość takich urządzeń pozwala na naprawdę wiele.

 

Poleasingowe monitory 4K - rozdzielczość matrycy

 

Obecnie przyjęło się uznawać skóry ?4K? i ?UHD? za synonimiczne. To jednak jest błąd. Monitor 4K to ekran o przekątnej matrycy 4096 x 2160 (2160p), podczas gdy monitor UHD to ekran o przekątnej 3840 x 2160 (2160p). Na czym polega różnica? Obydwa standardy pochodzą z różnych źródeł. Pierwotnie format 4K - zgodnie z powyższym rozumieniem - związany był z procesem strumieniowania danych i kompresji obrazu w standardzie JPEG2000. To standard, który został zapoczątkowany przez przemysł filmowy (Digital Cinema Initiatives). Tymczasem monitory o rozdzielczości 3840 x 2160, czyli de facto UHD, wywodzą się z kontynuowanego standardu mierzenia pikseli przekątnych ekranów.


Dzisiaj terminy te oczywiście się mieszają, ale nie jest to większym problemem. Każdy monitor 4K / UHD, czyli zawsze posiadający 2160p, będzie zapewniać fenomenalne, niepowtarzalne doświadczenia wizualne!

pixel