Darmowa dostawa od 50,00 zł

Używane dyski HDD

( ilość produktów: 12 )

Dyski twarde HDD (ang. Hard Disc Drive) to dobrze już znana technologia zapisu danych, wykorzystująca wewnętrzne dyski obrotowe, która wciąż charakteryzuje się bardzo dobrą kulturą pracy w porównaniu do nowszych rozwiązań. Chociaż dyski HDD czytają dane nieco wolniej od dysków SSD, potrafią zadziwić swoją wytrzymałością i wieloletnią żywotnością. Wciąż nie ma innej technologii dyskowej, która gwarantowałaby tak długi okres działania dysków głównych przeznaczonych do montażu w komputerach osobistych.


W tym miejscu możesz nabyć nowe i używane dyski HDD. Najczęściej są to podzespoły poleasingowe i - jak wszystkie w naszej ofercie - cechują się całkowitą sprawnością. Masz pewność, że dyski były wykorzystywane wyłącznie w sposób zgodny z przeznaczeniem określonym przez producenta.

 

Używane dyski twarde HDD - wydajność i żywotność

 

Używany dysk twardy to jeden z tych komponentów, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy do prawidłowego montażu. W komputerze stacjonarnym musi być podpięty do płyty głównej. Dokładnie sprawdź jej parametry, aby znaleźć kompatybilne urządzenie. Zwróć uwagę na prędkość przesyłania danych, standard SATA i pojemność maksymalną. Do użytku domowego, jeśli nie pobierasz na dysk multimediów, z powodzeniem może wystarczyć nośnik o pojemności do 128 GB. W zastosowaniach bardziej wymagających przyda się używany dysk HDD o pojemności nawet do 1 TB lub 2 TB (1 TB = 1000 GB).


Zachęcamy do zakupu, a w razie potrzeby służymy pomocą przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Koniecznie sprawdź także inne nasze produkty: akcesoria i podzespoły komputerowe, procesory, karty graficznemyszki komputerowe i znacznie więcej!

pixel