Poleasingowe monitory do grafiki i video

( ilość produktów: 22 )

Monitory poleasingowe do obróbki grafiki i video to najwyższej jakości sprzęt komputerowy przeznaczony do zastosowań specjalistycznych. Ze względu na to, że korzystają z nich zwłaszcza firmy IT, sprzęty te pochodzą zwykle z krótkoterminowych umów leasingowych i są w doskonałym stanie, nierzadko przynależąc do klasy jakościowej A. Jednak wszystkie dostępne monitory poleasingowe do grafiki w naszym sklepie mają 100% sprawność techniczną.


Tani monitor graficzny charakteryzuje się inną budową w porównaniu do klasycznych ekranów. Przede wszystkim musi pozwalać na pracę w wysokiej rozdzielczości, np. Full HD lub 4K (3840 x 2160 pikseli). Wysoka jakość produktu widoczna będzie po technologii matrycy (TN, IPS, VA). Producenci tworzący monitory dla grafików wyposażają te urządzenia w szereg opcji kalibracji kolorystyki i innych ustawień.

 

Używany monitor dla grafika w niskiej cenie

 

Poleasingowy monitor do grafiki komputerowej i obróbki video powinien mieć dużą przekątną matrycy, aby praca przy nim była wygodna. Zaleca się wybranie co najmniej 27-calowego ekranu, jednak ten aspekt zależy także od indywidualnych preferencji.


Niezwykle istotna jest kolorystyka takiego sprzętu. Poza typowymi parametrami obrazu takimi, jak gama i jasność, trzeba zwrócić uwagę na to, jakie palety barw będzie obsługiwać dane urządzenie. Znacznie lepszym rozwiązaniem od standardowej palety RGB jest sRGB. Jeszcze doskonalszą opcją jest przygotowana przez firmę Adobe paleta Adobe RGB. Aby zadbać o to, że wszystkie kolory będą wyświetlały się w sposób jednolity, zaawansowany monitor poleasingowy dla grafika  powinien być wyposażony w technologię równomiernego podświetlania matrycy. Dzięki temu każdy piksel będzie podświetlony w identycznym stopniu, co inne.

pixel