Blog

Lenovo ThinkPad czy Dell Latitude - który laptop wybrać?

Lenovo ThinkPad oraz Dell Latitude to rodziny laptopów biznesowych, które są bardzo cenione przez użytkowników. Mimo że pierwsze ich modele pojawiły się na rynku jeszcze w latach dziewięćdziesiątych,  do dziś wypuszczane są kolejne, coraz to bardziej unowocześniane warianty. Dowiedz się, która rodzina laptopów wygrywa w pojedynku „Lenovo vs Dell”.

Czytaj więcej
Jaki laptop dla ucznia? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze!
Laptop dla ucznia jest dziś tak samo niezbędnym elementem wyprawki szkolnej, jak zeszyty i długopisy. Technologia idzie do przodu i coraz więcej zadań należy przygotowywać na komputerze. Na efektywność w nauce wpływa więc to, jaki laptop dla ucznia wybiorą rodzice. Świetnym rozwiązaniem jest zakup szybkiego laptopa poleasingowego w doskonałym stanie technicznym. Zobacz, czym kierować się przy wyborze laptopa do nauki szkolnej i jakie parametry powinien posiadać ten sprzęt, aby był w pełni niezawodny!
Czytaj więcej
Pamięć RAM - co to jest i jakie są jej rodzaje? Kompletny przewodnik
Płynność działania komputera to nic innego, jak szybka i stabilna obsługa bieżących procesów. Aby było to możliwe, procesor komputera musi korzystać z zasobów pamięci o szybkim dostępie. Odpowiada za to pamięć operacyjna RAM, która z pozoru może wydawać się jednym z najprostszych komponentów komputerowych. W praktyce jest jednak nieco inaczej. Jeśli zastanawiasz się, jaką pamięć operacyjną do komputera kupić, jakie są rodzaje pamięci RAM i na co zwrócić uwagę przy zakupie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!
Czytaj więcej
Jaki laptop biznesowy kupić - nowy czy używany?

Jeżeli potrzebujesz komputera biznesowego, który będzie lekki, wydajny, a zarazem elegancki, to nie musisz decydować się na nowy sprzęt. Doskonale sprawdzi się do tych celów urządzenie poleasingowe wysokiej klasy. To oszczędność pieniędzy przy zachowaniu wysokiej jakości sprzętu. Jakie cechy urządzenia warto brać pod uwagę? Dowiedz się!

Czytaj więcej
Laptop dla dziewczyny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Kobiety różnią się od mężczyzn gustem i preferencjami. Dotyczy to nie tylko ubrań i zapachów, ale także laptopów. Wbrew pozorom, dla wielu pań istotne są również parametry techniczne. Jak się bowiem okazuje, dziewczyny są coraz bardziej świadome, jeśli chodzi o wybór komputerów – zwłaszcza jeśli prowadzą one własne firmy, zajmują się grafiką lub programowaniem.
Czytaj więcej
Komputer do nauki zdalnej - jaki wybrać?

Nauka zdalna stała się przez pewien okres jedynym możliwym wariantem pobierania nauczania w związku z sytuacja epidemiczną. Jednak na świecie można zaobserwować tendencję do przenoszenia edukacji ze szkoły do domu. Bez względu na to, jak potoczy się sytuacja, warto wyposażyć się w dobry komputer do nauki zdalnej. Jaki komputer dla ucznia wybrać i na które parametry techniczne szczególnie zwrócić uwagę? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając poniższy poradnik!

Czytaj więcej
Laptop dla fotografa do obróbki zdjęć. Jaki wybrać?
Szereg czynności wykonywanych przez profesjonalnych fotografów odbywa się bez użycia aparatu. Zadania wykonywane przy komputerze obejmują m.in. modyfikację zdjęć, retusz, konwersje formatów i wiele innych czynności. Dlatego komputer lub laptop w zakładzie powinien być odpowiednio szybki, wydajny i niezawodny. Przeczytaj poniższe kompendium, aby sprawdzić, który laptop do obróbki zdjęć wybrać i jakimi parametrami kierować się przy podejmowaniu decyzji!
Czytaj więcej
Co kryje się pod nazwą "poleasingowy"?
Sprzęt poleasingowy staje się coraz popularniejszy. Zamiast kupować nowy komputer, wiele osób decyduje się właśnie na komputer stacjonarny lub laptop poleasingowy. Co to oznacza i czy tego rodzaju urządzenia są w pełni bezpieczne? Czym jest sprzęt poleasingowy i z jakich powodów warto się na niego zdecydować?
Czytaj więcej
Jaki komputer kupić?
Wybór komputera stacjonarnego to poważna decyzja. Zazwyczaj taki sprzęt służy nam przez kilka dobrych lat. Zastanawiając się nad różnymi możliwości, warto przeanalizować oferty pod kątem parametrów technicznych poszczególnych podzespołów. W ten sposób łatwiej dobrać dobry komputer stacjonarny dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zobacz nasz poniższy poradnik, w którym dowiesz się, jak (skutecznie) wybrać wydajny komputer osobisty!
Czytaj więcej
Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie laptopa?

Jeden laptop drugiemu jest nierówny. Już podczas przeglądania oferty sklepów w głowach potencjalnych klientów pojawiają się liczne pytania. Najpopularniejsi producenci laptopów w swojej ofercie posiadają zarówno urządzenia dedykowane do podstawowych zastosowań, jak i linie do profesjonalnego użytku. Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie laptopa? 

Czytaj więcej
pixel