Darmowa dostawa od 50,00 zł

Pamięci RAM - nowe i używane

( ilość produktów: 39 )

Jeżeli sercem komputera jest procesor, to pamięć RAM będzie jego układem krwionośnym. To właśnie dzięki pamięci operacyjnej RAM (ang. Random Access Memory) komputer może przechowywać i przetwarzać aktualne informacje. To nośnik, który cały czas przetwarza ważne dane dotyczące sposobu funkcjonowania działających aplikacji i nie tylko.


W tej kategorii znajdziesz zarówno nowe, jak i używane kości pamięci RAM do komputerów stacjonarnych i laptopów. Po lewej stronie możesz wygodnie wybrać m.in. typ pamięci oraz producenta, np. Dell. Instalacja dodatkowej pamięci RAM jest często wybieraną operacją przez osoby, które w prosty i szybki sposób chcą przyspieszyć komputer. Najnowsze systemy operacyjne wymagają co najmniej 4 GB pamięci RAM (biorąc pod uwagę działanie dodatkowych, podstawowych aplikacji zainstalowanych na komputerze). Więcej pamięci przełoży się jednak zauważalnie na czas reakcji komputera zwłaszcza w trakcie wykonywania wielu procesów obliczeniowych, które muszą być na bieżąco przetwarzane.

 

Jak wybrać pamięć RAM?

W naszym sklepie możesz wybrać różnego rodzaju kości RAM w zależności od preferencji. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, jaki typ modułów jest obsługiwany przez Twoje urządzenie. Wyróżniamy kilka standardów RAM: DDR2, DDR2, DDR4 i DDR5. Najpopularniejsze warianty pod względem ilości pamięci operacyjnej to kości pamięci RAM 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB, a nawet 32 GB. Co ważne, nie zawsze więcej pamięci da lepszy efekt. Wyższej jakości kość 4 GB z kością 8 GB może czasem zaowocować lepszymi warunkami pracy niż wyposażanie się w dwie kości 8 GB. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę pozostałe parametry techniczne takie jak m.in. timingi i częstotliwość taktowania.

 

Sprawdź również inne podzespoły w ofercie Rnew:

 

Karty graficzne Procesory CPU Karty sieciowe Płyty główne  
Urządzenia peryferyjne Dyski HDD Dyski SSD Przewody i przejściówki  
pixel