Darmowa dostawa od 50,00 zł

Dyski twarde do laptopów

( ilość produktów: 29 )

Dysk twardy do laptopa, jak i każdego komputera, wpływa na wydajność pracy całego urządzenia. Im szybszy dysk, tym szybsze działanie systemu operacyjnego, zainstalowanych programów, aplikacji i gier. W tej kategorii proponujemy zakup nowego dysku twardego do laptopa lub urządzenia poleasingowego w doskonałym stanie technicznym.


W zależności do potrzeb wybierz standardowy dysk twardy HDD do laptopa lub rozważ montaż nowszego modelu SSD. Dyski SSD do laptopa zamiast talerzy wyposażone są w pamięć NAND Flash, która wpływa na szybsze procesowanie. Standardowe dyski talerzowe HDD do laptopów charakteryzują się jednak niższą ceną i są niezwykle wytrzymałe. W tej kategorii znajdziesz urządzenia renomowanych producentów o różnych pojemnościach, np. dysk twardy 1 TB, 2 TB lub mniejsze - 256 GB, 512 GB. Nasze dyski są kompatybilne z laptopami wszystkich marek. Dlatego szukając dysku twardego do laptopa LenovoDell czy HP, nie będziesz mieć żadnych trudności ze znalezieniem odpowiedniego modelu!

 

Jaki dysk twardy do laptopa wybrać?

 

Decyzja zapadła, dysk twardy HDD do laptopa do laptopa został wybrany. Czy jednak aby na pewno? Wybór technologii zapisywania danych to wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o wybór dysku do laptopa. Bardzo ważna jest szybkość transferu danych i czas dostępu. Parametry te mogą się różnić w obrębie poszczególnych dysków bez względu na rodzaj technologii. Użytkownicy zaawansowani przy wybieraniu dobrego dysku do laptopa powinni sprawdzić, jaką ilość pamięci buforującej cache posiada dany egzemplarz. Ilość cache wpływa na szybkość działania urządzenia. Bardziej zaawansowanym parametrem jest MTBF (ang. Mean Time Between Failures), określający średni czas międzyawaryjny. Absolutnie nie zapomnieć o rodzaju złącz. Laptopy najczęściej wyposażone są w złącza SATA. Ten typ jest najpopularniejszy i mają go praktycznie wszystkie magnetyczne dyski twarde. Niektóre modele mogą jednak mieć złącze mSATA (zwykle montowane do mniejszych dysków) lub złącza M.2.

 

Sprawdź również nasze pozostałe akcesoria do laptopów:

 

Stacje dokujące Torby na laptopa Zasilacze Części do laptopów
pixel