Apple MacBook poleasingowy – czy warto go kupić?

2020-04-21
Apple MacBook poleasingowy – czy warto go kupić?

Marki Apple chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jej znakami rozpoznawczymi są: estetyczny design, niezawodność oraz bezpieczeństwo danych. Doceniają ją m.in. osoby wykonujący zawody kreatywne, a więc graficy i fotografowie, a i chętnie korzystają z jej laptopów również programiści. Czy warto jednak wybrać Apple MacBook poleasingowy zamiast nowego? Podpowiadamy.

Mówi się, że kto raz popracuje na MacBooku, ten już nigdy nie chce wracać do Windowsa. W praktyce bywa różnie, jednak niewątpliwie jego producenci starają się uprzyjemnić pracę swoim użytkownikom. A przekłada się to na ich wydajność oraz osiągane wyniki. W przypadku podjęcia decyzji o zakupie tego laptopa, warto jednak zastanowić się, czy wybrać Apple MacBook nowy, czy też poleasingowy. Podpowiadamy, dlaczego warto rozważyć tę drugą opcję.

Apple MacBook poleasingowy – jakie są jego zalety?

Poniżej wyjaśniamy, dlaczego poleasingowy sprzęt Apple będzie dobrym rozwiązaniem.

 • Pierwsza kwestia to oczywiście cena. Nowy sprzęt Apple jest stosunkowo drogi, szczególnie biorąc pod uwagę laptopy o podobnych podzespołach. Nowe modele MacBooka Pro osiągają czasem nawet cenę 12 tys. złotych! Inaczej wygląda to w przypadku MacBooków poleasingowych, które obciążają budżet w znacznie mniejszym stopniu. Dzięki temu na sprzęt Apple wcale nie trzeba wydawać fortuny, a w RNEW można go zakupić w bardzo rozsądnych cenach. To z kolei oznacza czystą oszczędność. Poleasingowe komputery Apple doskonale sprawdzą się także w przypadku małych firm, którym potrzebny jest wysokiej klasy sprzęt, a które nie dysponują jeszcze wysokim budżetem.
 • Druga sprawa to bezpieczeństwo. Może wydać to się paradoksalne, ale poleasingowe komputery Apple mają znacznie mniejszą szansę na to, aby się zepsuć. Wynika to z tego, że przechodzą one kontrolę jakości wiele razy, w przeciwieństwie do nowych laptopów, które poddawane są jej tylko raz. Warto pamiętać o tym, że większość komputerów psuje się w ciągu pierwszego miesiąca, a po tym okresie ryzyko zepsucia zdecydowanie spada. Oznacza to, że istnieje mała szansa na to również i w przypadku komputerów poleasingowych.
 • Warto zwrócić również uwagę na parametry i obudowę. Mimo że używane komputery mają często gorsze parametry niż te nowe, podzespoły Apple MacBooka nie są awaryjne i z powodzeniem mogą doskonale działać przez wiele lat. Komputery te wyposażone są nieraz w naprawdę w dobre baterie, których nie trzeba ładować zbyt często. Ważne jest również to, że nawet przy dłuższym użytkowaniu nie niszczy się sama obudowa komputera, która jest wykonana z aluminium.
 • MacBooki wyposażone są w dedykowany system macOS. Dzięki temu, że go posiadają, nawet starsze modele z kilkuletnimi podzespołami, mogą działać bardzo sprawnie. Bez problemu działają również na nich same aplikacje. System macOS jest także wolny od wirusów, przyjazny w użytkowaniu, a do tego działa płynniej niż sam Windows.
 • Nie można zapomnieć również o gwarancji. Jak się okazuje, dołączana jest ona nie tylko do nowych MacBooków, ale też do tych poleasingowych – tak przynajmniej to działa w sklepie RNEW, gdzie udzielamy jej na 12 miesięcy. Możliwe jest również jej rozszerzenie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w tym czasie naprawimy twój sprzęt w razie ewentualnej awarii.


Dlaczego generalnie warto wybrać Apple Macbook?

Warto powiedzieć także ogólnie o zaletach MacBooków – zarówno poleasingowych, jak i tych nowych. Poniżej przedstawiamy listę ich najważniejszych atutów.

 • Maksymalne bezpieczeństwo. Zaawansowany system zabezpieczeń, który zastosowany został w MacBookach, na bieżąco jest aktualizowany przez Apple. Chroni on komputery przed złośliwym oprogramowaniem, zapewnia także ochronę danych. W laptopach tej firmy wbudowane są narzędzia do szyfrowania dysków, dzięki którym nie trzeba dokupować już dodatkowego, tego typu oprogramowania. To szczególnie istotna informacja dla firm, choć może zainteresować również użytkowników indywidualnych.
 • Idealny komputer do grafiki komputerowej i tworzenia muzyki. Laptopy Apple – tak jak powiedzieliśmy wcześniej – wyposażone są w system macOS. Jest on doskonale przystosowany do programów graficznych, takich jak: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator czy tez Adobe InDesign. Na MacBooki często decydują się również muzycy, którym szczególnie zależy na tym, aby sprzęt się nie zawieszał. Laptopy te generują również doskonały obraz oraz dźwięk o ciepłym i naturalnym brzmieniu.
 • Szybkość działania i stabilność. Dzięki temu, że macOS jest idealnie zintegrowany z komputerami Apple, zapewnia im doskonałą stabilność działania. Dzięki temu nie pojawia się w nich wiele problemów charakterystycznych dla Windowsa. System ten zapewnia komputerowi również funkcjonalny i wygodny interfejs, co zwiększa szybkość wykonywania różnych zadań. Laptopy Apple posiadają także wbudowane oprogramowanie, które znacznie ułatwia korzystanie z laptopa nawet początkującym użytkownikom.
 • Integracja z innymi urządzeniami Apple. MacBook będzie dobrym rozwiązaniem również dla tych użytkowników, którzy korzystają z iPhone’a, iPada czy też iMaca. Bardzo łatwo można zsynchronizować wszystkie te sprzęty, co zapewnia swobodny i płynny przepływ danych. To z kolei pozwala zaoszczędzać czas oraz mieć dostęp do najważniejszych plików zawsze pod ręką.
 • Intuicyjna i wygodna klawiatura. Bardzo wiele osób ceni MacBooki właśnie za klawiaturę. Wystarczy nauczyć się kilku skrótów, a następnie je wykorzystywać, aby zauważyć ogromny wzrost własnej wydajności. Skróty te pozwalają m.in. zmieniać głośność czy też jasność ekranu. Ponadto, klawiatura jest podświetlana, co dodatkowo zwiększa jej walory wizualne oraz ułatwia użytkownikom korzystanie ze sprzętu o późnych porach.
 • Wygodny touchpad. Gładzik Multi-Touch to nie jest zwykły touchpad. Korzystając z niego, można łatwo i przyjemnie powiększać lub pomniejszać pliki, obracać je lub przeciągać. A to dopiero początek jego długiej listy możliwości. Aby je wypróbować, wystarczy wykonać na touchpadzie określone ruchy, przy pomocy dwóch lub trzech palców. Takie rozwiązanie sprawia, że wielu użytkowników MacBooka obchodzi się w tym momencie zupełnie bez myszki.
 • Wysokiej klasy ekran. Nowsze modele Maca posiadają ekran Retina, w których występuje zwykle rozdzielczość 1920 x 1080 lub 2560 x 1600. Obie zapewniają wysoką szczegółowość ekranu oraz piękne, nasycone kolory. To z kolei sprawia, że przeglądanie obrazów i oglądanie filmów stają się czystą przyjemnością.

Chciałbyś kupić poleasingowy MacBook? A może potrzebujesz porady? Napisz do nas lub zadzwoń: podpowiemy ci najlepsze rozwiązania.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel