Poleasingowy laptop dla graczy - jakie cechy powinien posiadać
2018-09-24
Dlaczego sprzęt poleasingowy?
Laptopy przeznaczone dla graczy przeważnie są zdecydowanie droższe od tych biurowych lub podstawowego sprzętu do surfowania po Internecie. Skąd wynika taka różnica w cenie? Wszystko przez wysoką klasę podzespołów, które montowane są w laptopach do gier. Co zrobić, jeśli nasz budżet nie jest aż tak duży i nie możemy sobie pozwolić na wybór komputera prosto z salonu? Z pomocną dłonią przychodzą laptopy poleasingowe, które na pewno są tańszym rozwiązaniem oferującym przy tym wysoką wydajność.
Podzespoły idealne do gier
Minimum 8GB pamięci wbudowanej RAM w połączeniu z dyskiem SSD o minimalnej pamięci 500 GB zagwarantuje nam płynne działanie naszego laptopa poleasingowego. Jednym z najważniejszych jego podzespołów jest karta graficzna. Zintegrowana czy dedykowana? Jeszcze nie tak dawno bez wahania należało wybrać dedykowaną kartę graficzną. Mobilne układy oferowały niską wydajność. Dziś powoli się to wyrównuje i karty zintegrowane dorównują do dedykowanych ze średniej półki cenowej.
W laptopie przeznaczonym do gier potrzebna nam jest karta graficzna o wysokiej częstotliwości oraz dużej ilości pamięci. Wysokiej klasy modele oferujące sporą moc obliczeniową mogą wygenerować grafikę cieszącą oko każdego gracza. Do obsługi gier w wysokiej jakości obrazu zaleca się kartę graficzną posiadającą minimum 3 GB pamięci w typie GDDR5X o częstotliwości 7000 MHz lub wyższej.
Równie istotnym elementem laptopa poleasingowego przeznaczonego do gier komputerowych jest procesor. Ten, podobnie jak karta graficzna, musi cechować się wysoką wydajnością. Niska będzie tylko ograniczać jej możliwości. Absolutne minimum w takim komputerze to 2-rdzeniowy procesor o częstotliwości przynajmniej 2.90 GHz. Takie rozwiązanie proponuje np. intel Core i7. W przypadku nowszych tytułów gier zaleca się kupno laptopa z minimum 4-rdzeniowym procesorem o częstotliwości powyżej 3.0 GHz.
Złącza i napędy
W dobie Internetu coraz większą popularnością cieszą się cyfrowe wersje gier, które kupujemy w sieci i instalujemy na naszym komputerze bez konieczności zakupu płyty. Jednak wciąż wiele graczy preferuje tradycyjne wydanie ulubionej gry. Nasz poleasingowy laptop musi być wyposażony w napęd DVD. Równie istotne jest posiadanie kilku gniazd USB. Absolutnym minimum jest jedno gniazdo USB 3.0 i przynajmniej dwa starsze odpowiedniki. Pozwoli nam to na bezproblemowe podłączenie dodatkowych gadżetów takich jak myszki czy pendrive. Mile widziane jest również gniazdo na kabel VGA lub HDMI, dzięki któremu mamy możliwość podłączenia się do rzutnika czy monitora lub telewizora.
Gra grze nie jest równa
Każda gra, niezależnie od producenta i gatunku, ma osobne wymagania sprzętowe. Są one jawne na długo przed premierą gry. Producenci zazwyczaj podają minimalne oraz zalecane wymagania. Przestudiowanie ich pozwoli nam uniknąć niespodzianki i sprawdzić, czy nasz sprzęt pozwoli na uruchomienie gry w podstawowych lub zaawansowanych parametrach graficznych. Informację o tym, jakiej klasy podzespoły powinniśmy posiadać, znajdziemy na stronie producenta gry bądź bezpośrednio na pudełku produktu.
Zakup nowego laptopa przeznaczonego do gier wiąże się często z wydatkiem nawet kilku tysięcy złotych. Wybór poleasingowego sprzętu dla graczy jest idealną opcją, jeśli nasz budżet jest ograniczony. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia nie tylko cena. Często urządzenia poleasingowe to wytrzymałe laptopy wysokiej klasy, które mimo faktu, że są używane, będą nam w stanie posłużyć przez kolejne lata.
Powiązane artykuły
Laptopy poleasingowe zyskują na popularności. Główną przyczyną jest to, iż użytkownicy biznesowi oraz prywatni poszukują tanich, a jednocześnie wydajnych urządzeń. Dodatkowym czynnikiem, jaki wpływa na wzrost zainteresowania laptopami poleasingowymi jest większa świadomość społeczna na temat ekologii. Rozważasz zakup komputera? Dowiedz się, czy warto kupić laptop poleasingowy, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie!

Jakie są parametry Twojego komputera? Okazuje się, że nie każdy jest w stanie odpowiedzieć na to z pozoru proste pytanie. Informacja na ten temat może nam gdzieś po prostu umknąć. Dziś więc w prostych słowach opiszemy o tym jak sprawdzić specyfikację komputera na Windowsie, Linuxie oraz macOS.
Niezależnie więc od tego, jakiej marki urządzenia używasz ani na jakim systemie pracujesz – dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się jak sprawdzić parametry komputera. Dodatkowo podrzucimy także kilka przydatnych aplikacji, dzięki którym jeszcze bardziej zagłębisz się w jego specyfikację. Jak sprawdzić podzespoły komputera bez otwierania obudowy? Sprawdźmy!

Optymalizacja firmowych kosztów jest niezwykle istotna – szczególnie dzisiaj, w dobie stale rosnących cen surowców energetycznych. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej temu, ile energii elektrycznej pobiera firmowy komputer. Czy faktycznie opłaca się kupować komputery w obudowach Mini PC? Ile prądu zużywa monitor? Jaki pobór mocy wykazuje laptop i jaki jest miesięczny koszt codziennego używania komputera stacjonarnego? Specjalnie dla Was porównaliśmy zużycie energetyczne poszczególnych jednostek komputerowych.

Niedziałająca klawiatura w laptopie może mieć różne przyczyny, dlatego warto wiedzieć, jak zdiagnozować problem i przywrócić jej działanie.