Dlaczego warto wybrać poleasingowy komputer stacjonarny do szkoły? Jaki model będzie najlepszy?

2020-01-28

Komputer w szkole to, przede wszystkim, wspaniałe narzędzie do nauki. Ze względu na to, że nie każde dziecko posiada w domu odpowiedni sprzęt, powinien być on wyposażony we wszystkie podstawowe funkcjonalności, które pomogą mu odrobić pracę domową, nadrobić zaległości czy też przygotować wartościowy referat. Okazuje się, że w szkołach zastosowanie często znajdują poleasingowe komputery stacjonarne. Dlaczego? Sprawdź.

Komputer umożliwia dostęp do ogromnej liczby informacji z wielu rozmaitych dziedzin. Dzięki temu, że w internecie treści są na bieżąco aktualizowane, zdecydowanie wygrywa on z klasyczną encyklopedią. Niestety, sprzęt znajdujący się w szkole często w pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego to właśnie stacjonarne komputery poleasingowe sprawdzą się dobrze w takich placówkach? I jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy.

Komputer stacjonarny do szkoły – czym powinien się charakteryzować?

Komputery stacjonarne są często dużo bardziej opłacalną inwestycją niż laptopy – także w przypadku placówek edukacyjnych. Wpływa na to wiele czynników.

  • Możliwość modyfikacji. Wraz z rozwojem nowych technologii ważne jest to, aby - w razie potrzeby - móc wymienić różne elementy komputera. Jest to dużo łatwiejsze w przypadku komputerów stacjonarnych niż laptopów, dlatego też ich zakup z pewnością opłaci się w dłuższej perspektywie czasowej.
  • Atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Komputer stacjonarny zazwyczaj kosztuje mniej niż laptop, co jest szczególnie istotne wtedy, gdy trzeba zakupić większą liczbę urządzeń. Jednocześnie, już na wstępie model w tej samej cenie, co laptop, charakteryzuje się z reguły mocniejszymi podzespołami.
  • Stawka 0% VAT. Komputery stacjonarne ustawowo można zakupić ze stawką 0% VAT, natomiast ulga ta nie obejmuje laptopów, których cena uwzględnia podatek 23% VAT. Oznacza to zatem spore oszczędności. Warunkiem, który trzeba spełnić, aby taniej zakupić taki sprzęt jest to, że musi on trafić do szkół, uczelni, przedszkoli oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.
  • Większe możliwości. Płyty główne znajdujące się w komputerach stacjonarnych mają więcej portów niż laptopy, dzięki czemu można podłączyć do nich więcej urządzeń, a tym samym – znacznie ułatwić sobie pracę. Przykładowo, do takiego sprzętu można podłączyć dwa monitory oraz umocować więcej dysków – zwiększy to komfort pracy, a zarazem przyspieszy działanie sprzętu. Ważne jest również to, że wiele jego elementów można, tak naprawdę, wymienić w prosty sposób, nawet bez używania śrubokręta.
  • Pamięć RAM Dla uczniów i nauczycieli wystarczy pamięć 4 GB, a najlepiej, gdy jest to 8 GB –sprawdzi się ona nie tylko, jeśli chodzi o szukanie informacji i tworzenie referatów, ale także i w przypadku gier komputerowych oraz projektów w bardziej zaawansowanych programach. Co więcej, jeśli będzie taka potrzeba, pamięć RAM zawsze można rozbudować.
  • Dysk SSD. To szybki dysk, którego działanie - porównując do standardowego dysku HDD - łatwo można odczuć, ponieważ działa on nawet kilkanaście razy szybciej. To z kolei bardzo przyspiesza pracę przy komputerze. Jaką pojemność powinien mieć taki dysk? Do szkoły warto wybrać model o pojemności przynajmniej 240 GB. Ważne jest również to, że dysk SSD jest znacznie mniej awaryjny niż HDD, dlatego też zapewnia on większe bezpieczeństwo danych, co jest w bardzo istotne w przypadku placówek edukacyjnych.
  • Karta graficzna. W większości szkół wystarczy zakupić komputer z dedykowanym układem graficznym. Inaczej wygląda sytuacja np. w szkołach artystycznych, gdzie potrzebne mogą być w niektórych przypadkach dedykowane karty graficzne, pozwalające na sprawniejszą obsługę profesjonalnych programów. W przeciwieństwie do laptopów, do komputerów stacjonarnych zawsze można tą kartę dokupić.
  • Bezpieczeństwo. W każdej szkole należy zadbać o bezpieczeństwo uczniów. Zdarza się jednak, że w laptopach dochodzi do eksplozji baterii - co jakiś czas można usłyszeć o takich przypadkach w programach informacyjnych. Nie zdarza się to często, jednak - aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo - zdecydowanie warto wybrać komputer stacjonarny.

Jaki komputer do szkoły będzie najlepszy?

Przykładem komputera, który spełnia wszystkie powyższe wymagania, jest Dell Optiplex XE2 i3-4330 8 GB 240 SSD. To solidny i wytrzymały model, który doskonale spełnia swoje zadanie nawet w wyjątkowo trudnych warunkach – dzięki temu dobrze poradzi sobie w ograniczonych metrażem placówkach oświatowych. Co ciekawe, można umieścić go nawet wewnątrz szkolnych szafek.

Dell Optiplex XE2 i3-4330 8 GB 240 SSD posiada również funkcjonalną i estetyczną obudowę typu SFF (ang. Small Form Factor), która - ze względu na kompaktowy rozmiar - doskonale sprawdzi się w szkole. Wbudowany, wytrzymały wentylator odpowiada z kolei za wydajne chłodzenie komputerowych podzespołów.

Co więcej, w Dellu Optiplex XE2 wymiana różnych elementów nie stanowi żadnego problemu, dzięki czemu można dostosować sprzęt idealnie do potrzeb uczniów, nauczycieli i całego personelu szkolnego. Ważne jest to, że komputer posiada aż kilkanaście portów, dzięki czemu można do niego podłączyć wiele urządzeń – zarówno nowszych, jak i tych trochę starszej generacji.

Znaczenie ma również sama marka komputera. Dell jest jednym z najważniejszych dostawców sprzętu dla szkół, dlatego też firma ta doskonale zna potrzeby dzieci oraz pracowników. Co więcej, Dell dostarcza im nie tylko komputery, ale również projektory czy też tablety.

Opisywany przez nas model Della wyróżnia się również za sprawą konkurencyjnej ceny. W porównaniu do Della OptiPlex 7010 SFF i5-3470 8 GB 240 SSD czy też Della Precision T3610 Tower E5-1620 v2 8 GB 240 SSD W8Pro A, które posiadają podobne funkcjonalności, koszt jego zakupu jest bardzo niski - w promocyjnej cenie kosztuje on jedynie 569 zł.

Dlaczego wybrać do szkoły komputer poleasingowy?

Nowe komputery kuszą pięknym wyglądem, jednak przy mniejszych budżetach czasem są po prostu za drogie. Alternatywą dla nich jest sprzęt poleasingowy, który posiada szereg różnych zalet. Poniżej podajemy najważniejsze z nich.

  • Wysoka jakość. Sprzęt poleasingowy to zwykle sprzęt z wysokiej półki, który został oddany do ponownego użytku po skończonym okresie leasingu. Oznacza to, że wcześniej korzystały z niego firmy i korporacje, a te z reguły zwracają uwagę głównie na wysoką jakość.
  • Wysoka jakość. Sprzęt poleasingowy to zwykle sprzęt z wysokiej półki, który został oddany do ponownego użytku po skończonym okresie leasingu. Oznacza to, że wcześniej korzystały z niego firmy i korporacje, a te z reguły zwracają uwagę głównie na wysoką jakość.
  • Oszczędność. W dobie nieustającej komputeryzacji, w placówkach szkolnych powinien pojawiać się coraz nowocześniejszy sprzęt. Tak jak już powiedzieliśmy wcześniej, koszt jego zakupu jest z reguły bardzo wysoki, dlatego też warto inwestować w o wiele tańsze, wysokiej klasy komputery poleasingowe dla szkół. Warto zauważyć, że w przypadku nowego sprzętu w dużej mierze płacimy za sam brand, czyli logo firmy oraz jej nazwę, a nie za samo urządzenie.
  • Gwarancja i legalne oprogramowanie. Profesjonalne firmy zajmujące się sprzętem poleasingowym często wydają gwarancję oraz instalują dodatkowo system operacyjny. Dzięki temu możesz mieć pewność, że komputer nie jest kradziony (co dość często zdarza się w przypadków prywatnych dostawców) oraz że nie będziesz musiał dodatkowo inwestować w legalne oprogramowanie. Warto dodać, że w RNEW gwarancja wynosi aż 12 miesięcy.
  • Zero waste. Poleasingowe komputery doskonale wpisują się w ideę „zero waste”. Produkcja nowego sprzętu elektronicznego wiąże się z generowaniem odpadów oraz zużywaniem energii. Kupując nieużywany sprzęt, a więc korzystając z dostępnych zasobów, nie zanieczyszczasz dodatkowo środowiska np. poprzez emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które wytwarzają się podczas produkcji.

W RNEW oferujemy wiele modeli poleasingowych komputerów stacjonarnych, w tym Dell Optiplex XE2. Chcesz się dowiedzieć więcej lub potrzebujesz porady? Napisz do nas sklep@rnew.pl lub zadzwoń 52 500 01 39: razem dobierzemy dla Ciebie najlepszy sprzęt do szkoły.

Powiązane artykuły
Komputer stacjonarny poleasingowy – jaki model wybrać do obróbki grafiki i video?
Praca grafika lub twórcy filmów to zajęcie wymagające specjalistycznego sprzętu i zaawansowanych narzędzi informatycznych. Komputer do obróbki obrazów i video musi spełniać rolę swoistej pracowni artysty oraz profesjonalnego studia cyfrowego zarazem. Najlepiej pod tym względem sprawdzają się modele stacjonarne, ale komputer komputerowi nie równy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie.
Czytaj więcej
Komputer do nauki zdalnej - jaki wybrać?
Nauka zdalna stała się przez pewien okres jedynym możliwym wariantem pobierania nauczania w związku z sytuacja epidemiczną. Jednak na świecie można zaobserwować tendencję do przenoszenia edukacji ze szkoły do domu. Bez względu na to, jak potoczy się sytuacja, warto wyposażyć się w dobry komputer do nauki zdalnej. Jaki komputer dla ucznia wybrać i na które parametry techniczne szczególnie zwrócić uwagę? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając poniższy poradnik!
Czytaj więcej
Budowa laptopa - z czego składa się laptop?
Laptop jest dla wielu z nas jednym z podstawowych narzędzi pracy i rozrywki – bardzo ważnym przedmiotem codziennego użytku. Dzięki wykorzystaniu jego zasobów możemy oglądać filmy, grać w gry, edytować dokumenty realizować płatności on-line i wykonywać jeszcze szereg innych czynności. W niniejszym artykule opowiemy o tym, z czego składa się laptop. Dzięki zdobytej wiedzy dowiesz się, jak dopasować parametry laptopa do własnych potrzeb. Zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej
Poleasingowy laptop dla graczy - jakie cechy powinien posiadać
Wybór odpowiedniego sprzętu komputerowego do gier nie należy do najłatwiejszych zadań. Szczególnie jeśli nie posiadamy wystarczająco dużej wiedzy dotyczącej komputerów. Problematyczny może stać się wybór podzespołów, które będą nadawały się do uruchomienia mniej lub bardziej zaawansowanych gier na naszym sprzęcie. Jakie cechy powinien posiadać idealny poleasingowy laptop dla graczy?
Czytaj więcej
Jaki laptop poleasingowy wybrać? RANKING 2022
„Którego laptopa wybrać?..” – to jedno z pytań, które najczęściej słyszymy od naszych klientów. Wbrew pozorom nie ma na nie prostej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od tego, gdzie, przez kogo i w jakich celach dany laptop będzie używany. Mamy jednak nadzieję, że niniejszy <b>ranking najlepszych laptopów</b> od Rnew ułatwi Wam nieco poszukiwania. Oto nasze topowe propozycje - zapraszamy!
Czytaj więcej
Jaki laptop dla ucznia? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze!
Laptop dla ucznia jest dziś tak samo niezbędnym elementem wyprawki szkolnej, jak zeszyty i długopisy. Technologia idzie do przodu i coraz więcej zadań należy przygotowywać na komputerze. Na efektywność w nauce wpływa więc to, jaki laptop dla ucznia wybiorą rodzice. Świetnym rozwiązaniem jest zakup szybkiego laptopa poleasingowego w doskonałym stanie technicznym. Zobacz, czym kierować się przy wyborze laptopa do nauki szkolnej i jakie parametry powinien posiadać ten sprzęt, aby był w pełni niezawodny!
Czytaj więcej
Poleasingowy sprzęt komputerowy dla małych firm. Poznaj korzyści
Zakup sprzętu komputerowego do biura zawsze w pewnym stopniu nadwyręża firmowy budżet. Jednym z rozwiązań, które pozwalają na uszczuplenie tego wydatku, jest zakup poleasingowego sprzętu komputerowego. Dziś opowiemy nieco więcej o zaletach takiego wyboru. Dowiedz się więcej o komputerach poleasingowych i korzyściach, jakie płyną z zakupu tego rodzaju sprzętu. Zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej
Jaki laptop biznesowy kupić - nowy czy używany?
Jeżeli potrzebujesz komputera biznesowego, który będzie lekki, wydajny, a zarazem elegancki, to nie musisz decydować się na nowy sprzęt. Doskonale sprawdzi się do tych celów urządzenie poleasingowe wysokiej klasy. To oszczędność pieniędzy przy zachowaniu wysokiej jakości sprzętu. Jakie cechy urządzenia warto brać pod uwagę? Dowiedz się!
Czytaj więcej
pixel