Poleasingowy sprzęt komputerowy dla małych firm. Poznaj korzyści

2023-06-13
Poleasingowy sprzęt komputerowy dla małych firm. Poznaj korzyści

Zakup sprzętu komputerowego do biura zawsze w pewnym stopniu nadwyręża firmowy budżet. Jednym z rozwiązań, które pozwalają na uszczuplenie tego wydatku, jest zakup poleasingowego sprzętu komputerowego.

Dziś opowiemy nieco więcej o zaletach takiego wyboru. Czy takie posunięcie można wykorzystać do kreowania pozytywnego wizerunku firmy? Czym właściwie są komputery poleasingowe i na ile różnią się od nowych sprzętów? Czy zakup komputera poleasingowego jest dobrym rozwiązaniem wyłącznie w sytuacji, w której zależy nam na ograniczeniu wydatków? Dowiedz się więcej o komputerach poleasingowych i korzyściach, jakie płyną z zakupu tego rodzaju sprzętu. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Czym są komputery poleasingowe?

Banki, korporacje i inne duże firmy używają sprzętu komputerowego, który często jest wymieniany na nowy po okresie kilku, do kilkunastu miesięcy. To między innymi wysokiej klasy zestawy komputerowe, monitory i laptopy – nawet w momencie wymiany, sprzęt ten swoimi możliwościami przewyższa większość komputerów ze średniej i niskiej półki cenowej.

Wewnątrz znajdziemy procesory najwyższej generacji, szybkie dyski SSD i pamięci RAM. Wysłanie tych komputerów na śmietnisko, byłoby przejawem lekkomyślności i braku dbałości o środowisko naturalne. Dlatego więc istnieją firmy, które odkupują takie sprzęty i zajmują się ich renowacją. Najczęściej sprzętem tym są komputery przenośne.

Po odkupieniu dysk takiego laptopa zostaje wyczyszczony, wnętrze pozbawione kurzu i innych zanieczyszczeń a wszystkie podzespoły sprawdzone pod kątem poprawnego działania.

Bateria laptopa jest przetestowana i jeżeli nie spełnia ona norm (w przypadku Rnew jest to minimum godzina pracy) to zostaje ona wymieniona na nową. Taki odnowiony komputer jest w pełni gotowy do działania i może służyć nowemu użytkownikowi przez kilka długich lat.

Poleasingowy sprzęt komputerowy dla małych firm

Używany laptop do firmy

Jeżeli szukasz używanego laptopa do firmy, to koniecznie musisz poznać znaczenie tych czterech określeń – pomoże Ci to w doborze sprzętu do biura.

  • Laptopy poleasingowe – to laptopy odkupione i serwisowane przed ponowną sprzedażą (tak jak opisaliśmy to powyżej).
  • Laptopy używane – to szerokie określenie obejmujące wszystkie używane komputery przenośne. Mogą być to więc zarówno wszelkiej maści sprzęty pochodzące od prywatnych użytkowników, jak i odnowione laptopy poleasingowe oferowane przez firmy takie jak nasza. Jeżeli nie chcesz trafić na zaniedbany egzemplarz, to lepiej używaj konkretniejszych określeń.
  • Laptopy refurbished – to laptop używany, który został odkupiony i odnowiony przez producenta lub profesjonalny serwis. W praktyce tego rodzaju sprzęt nie różni się niczym, od nowego laptopa. Sprawdź laptopy refurbished w ofercie naszego sklepu.
  • Laptopy powystawowe – to laptopy, które przeleżały na wystawach sklepowych bądź tak zwane „leżaki magazynowe”, czyli niesprzedane bądź zwrócone, ale w pełni sprawne egzemplarze.

Używany laptop dla firmy

Sprzęt komputerowy – poleasingowy vs nowy

Jaka jest różnica pomiędzy nowym a poleasingowym sprzętem komputerowym? Cytując klasyka – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ktoś powie – kolosalna, bo nowy laptop to taki, który ma folię na wyświetlaczu i jest zapakowany w pudełku. Ok – w tym miejscu możemy się zgodzić. Z drugiej jednak strony, sprzęty takie jak laptopy poleasingowe są sprzedawane w kilku klasach – te dostępne w Rnew określamy jako:

  • sprzęt klasy A+,
  • sprzęt klasy A,
  • sprzęt klasy A-,
  • sprzęt klasy B.

Klasa A i A+ to komputery, które w praktyce trudno odróżnić od nowych egzemplarzy, z kolei klasa A- oznacza nieznaczne ślady użytkowania. W klasie B znajdziesz urządzenia z wyraźnymi śladami użytkowania, ale dostępne w atrakcyjnej cenie. Warto w tym miejscu nadmienić, że pod względem technicznym, każdy z wymienionych sprzętów sprawuje się na 100% – tak jak wspomnieliśmy, takie urządzenia są zawsze serwisowane przed sprzedażą. Zresztą – realne zdjęcia każdego komputera znajdziesz na stronie danego produktu. Płynnie przechodząc do kolejnego akapitu dodamy, że nawet komputery z najwyższej klasy (A) są o wiele tańsze, od swoich fabrycznie nowych odpowiedników.

Sprzęt komputerowy – poleasingowy vs nowy

Optymalizacja firmowego budżetu a zakup sprzętu poleasingowego

„Optymalizacja” – to słowo, które stale chodzi po głowie chyba każdego przedsiębiorcy. Zakup poleasingowego sprzętu komputerowego to możliwość korzystania z wysokiej klasy sprzętu komputerowego przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. Posłużmy się prostym przykładem – powiedzmy, że na zakup sprzętu możemy przeznaczyć 10 000 złotych. W tej cenie możemy kupić około 6 laptopów poleasingowych bądź 4 nowe (mówimy tu oczywiście o cenach uśrednionych). Za tę samą cenę możemy więc kupić więcej urządzeń, a ponadto bardzo prawdopodobne, że będą one wydajniejsze i solidniej wykonane.

Poleasingowe laptopy dostępne w ofercie Rnew to komputery klasy premium – egzemplarze, które jako nowe kosztowały wielokrotność swojej ceny. Dlatego pod względem wydajności oraz komfortu pracy z urządzeniem, przysłowiowo biją one na głowę nowe laptopy ze średniej i niskiej półki cenowej.

Oszczędzić możesz nie tylko na samym zakupie. Jeżeli planujesz zakup komputerów stacjonarnych zwróć uwagę na rodzaj obudowy. To najczęściej ona determinuje jakie podzespoły oraz zasilacz zostały zamontowane.

Szczególną uwagę warto zwrócić na obudowy w wersji Mini. Przykładowo decydując się na zakup 10 komputerów Mini PC do Twojej firmy, możesz rocznie zaoszczędzić aż do 5 400 zł w porównaniu z komputerami w obudowie SFF i do 12 500 zł w porównaniu z obudową Tower.

Jeżeli potrzebujesz komputerów do pracy biurowej, wybierz Mini PC, oszczędności w skali roku są znaczące.

Optymalizacja firmowego budżetu a zakup sprzętu poleasingowego

Poleasingowy komputer do małej firmy

Komputer jest sercem prawie każdej firmy. Powinien być więc szybki i niezawodny – wybór laptopa poleasingowego, jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż przeznaczenie tych samych środków finansowych na fabrycznie nowy komputer. Jest to ważne szczególnie w przypadku małych firm, które nie dysponują dużymi środkami finansowymi – optymalizacja firmowego budżetu jest w ich przypadku szczególnie ważna. Zresztą – zadajmy sobie pytanie retoryczne: Skoro możemy kupić o wiele lepszy sprzęt w tej samej cenie, to dlaczego z tej okazji nie skorzystać?

W tym miejscu dodamy, że poleasingowy sprzęt komputerowy można również kupić w leasingu. Współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami i zdajemy sobie sprawę z tego, że oprócz samej wydajności, liczy się również specyfika sprzętu.

Komputer powinien być w pełni dostosowany do potrzeb i modelu funkcjonowania danej firmy. Inny sprzęt sprosta wymaganiom osoby, która większość czasu spędza w terenie, inny natomiast sprawdzi się w biurze. I dalej – inny monitor zda egzamin w drukarni, inny natomiast sprawdzi się w pracy biurowej. Dlatego chętnie pomożemy w dopasowaniu poleasingowego sprzętu komputerowego do Państwa potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi!

Poleasingowy komputer do małej firmy

Zakup sprzętu poleasingowego – proekologiczne rozwiązanie

Na koniec chcielibyśmy poruszyć jeszcze kwestię ekologii i dbałości o środowisko. Czy wiesz, że największa wyspa śmieci ma już swoją oficjalną nazwę? To Wielka Pacyficzna Plama Śmieci – znajduje się ona na Pacyfiku i zajmuje powierzchnię aż 1,6 miliona kilometrów kwadratowych. Takich plam znajdziemy po kilka, na każdym oceanie. Ilość śmieci, jaką generujemy, jest niezliczona, a problemowi temu możemy zaradzić, doprowadzając do tzw. zamkniętego obiegu tworzyw sztucznych – w innym wypadku dosłownie zasypiemy się śmieciami. Niestety, tworzywa, z których wytwarza się sprzęt elektroniczny, należą do tych, które rozkładają się najdłużej.

Dlatego obok odpowiedniej segregacji i recyklingu, to właśnie zakup sprzętu poleasingowego jest rozwiązaniem proekologicznym i mogącym przyczynić się do poprawy stanu środowiska naszej planety.

Na koniec, spójrzmy jeszcze na tę kwestię z marketingowego punktu widzenia. Żyjemy w erze zero-waste i szeroko pojętej zielonej rewolucji. Jeżeli zależy Ci na kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, to podejmowanie działań proekologicznych wpłynie korzystnie na postrzeganie Twojej marki. Może więc warto podkreślić na materiałach firmowych, jakie proekologiczne rozwiązania wdrożyłeś i przy okazji szerzyć pozytywny trend wśród innych przedsiębiorców? Jako załoga Rnew uważamy, że zdecydowanie tak!

Zakup sprzętu poleasingowego – proekologiczne rozwiązanie

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel