Komputer w szkole to, przede wszystkim, wspaniałe narzędzie do nauki. Ze względu na to, że nie każde dziecko posiada w domu odpowiedni sprzęt, powinien być on wyposażony we wszystkie podstawowe funkcjonalności, które pomogą mu odrobić pracę domową, nadrobić zaległości czy też przygotować wartościowy referat. Okazuje się, że w szkołach zastosowanie często znajdują poleasingowe komputery stacjonarne. Dlaczego? Sprawdź.
Złącza to elektromechaniczne elementy, które umożliwiają powstanie połączenia elektrycznego pomiędzy poszczególnymi częściami obwodu. Złożone są one z wtyku oraz gniazda. Mają różne kształty, zastosowanie, funkcje i właściwości. Dzięki nim możliwe jest podłączanie do komputera urządzeń, takich jak np. drukarki, kamery cyfrowe, myszki, tablety czy klawiatury.
Mianem „kontrastu ekranu” określamy stosunek luminacji maksymalnej do minimalnej. Czym jest sama luminacja? To miara natężenia światła, które pada w określonym kierunku. Mówiąc więc prostymi słowami: kontrast to różnica pomiędzy jasnością najjaśniejszego i najciemniejszego punktu ekranu.
Karta graficzna odpowiada – przede wszystkim – za generowanie i wyświetlanie obrazów. Oprócz tego, zwiększa ona wydajność komputera oraz wspomaga obliczenia procesora. Odpowiedni jej wybór powinien być istotny głównie dla osób korzystających z profesjonalnych programów graficznych oraz zaawansowanych technologicznie gier.
Rozdzielczość to bardzo istotny parametr, który wpływa na jakość obrazu. Wyrażany jest on w liczbie pikseli, które ułożone są w poziomie i pionie. Rozdzielczość jest w dużym stopniu związana z wielkością ekranu i zależy – przede wszystkim – od jakości karty graficznej oraz jej kompatybilności z wyświetlaczem. W przypadku monitorów komputerowych najczęściej wybieraną rozdzielczością jest FULL HD 1920 x1080.