Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jaki laptop na studia kupić by być zadowolonym i nie przepłacić?

2022-10-13
Jaki laptop na studia kupić by być zadowolonym i nie przepłacić?

Posiadanie laptopa w trakcie studiów od dawna nie jest już rozwiązaniem dodatkowym. Bez dobrego laptopa wiele zadań na studiach po prostu nie da się wykonać. Konieczność wyposażenia się w odpowiedni komputer ciąży na każdym studencie indywidualnie. Pytanie tylko, jaki laptop na studia wybrać, aby cieszyć się jego szybką pracą, a jednocześnie nie przepłacić?

Jaki laptop na studia warto wybrać?

Cyfryzacja nauki jest dziś powszechna. Zamierzając kontynuować naukę, trzeba wyposażyć się we własny komputer, który posłuży do nauki, pisania prac zaliczeniowych, wyszukiwania informacji, ale także załatwiania spraw organizacyjnych. Jaki komputer dla studenta warto wybrać?

Punktem wyjścia może być budowa i rodzaj komputera. Nie bez powodu w tym poradniku koncentrujemy się na laptopach. Komputer dla studenta powinien zapewniać odpowiednie warunki do nauki, umożliwiać szybką pracę z programami, systemami uczelnianymi oraz przeglądarką internetową. Jednak w praktyce każdy student będzie korzystał z komputera do wielu innych czynności, nierzadko związanych z pracą dorywczą. Właśnie dlatego tak istotna jest mobilność. Laptop dla studenta musi być na tyle wygodny i poręczny, aby bez problemu można go było włożyć do torby, plecaka czy teczki i zabrać ze sobą gdziekolwiek. Zabierając laptopa do sali wydziałowej, biblioteki uniwersyteckiej, kawiarni, pubu czy do parku, zawsze doceni się lekkość, ale także wytrzymałość urządzenia. Komputery stacjonarne są znacznie mniej polecane dla studentów.

Laptop dla studenta do nauki i na co dzień

Notebook dla studenta powinien być bardzo wszechstronny. Oprócz tego, że powinien idealnie pasować do rodzaju studiów i obowiązków z nimi związanych, musi sprawdzać się w codziennym życiu, ewentualnej pracy i dodatkowych aktywnościach. Zastanawiając się, jaki laptop na studia warto wybrać, dobrze zacząć od najbardziej podstawowych parametrów.

Dobry komputer do nauki zdalnej na czas studiów rozpoznamy po łatwości korzystania z niego. Wpływa na to między innymi przekątna ekranu, rodzaj matrycy i maksymalna obsługiwana rozdzielczość. Świetnym wyborem są produkty, które mają antyrefleksową matrycę - dzięki nim nauka na świeżym powietrzu w słoneczne dni będzie znacznie łatwiejsza. Laptop do nauki dla studenta powinien mieć rozdzielczość HD, a najlepiej FullHD (1920 x 1080 px). Parametry te gwarantują wygodną pracę z dokumentami tekstowymi, arkuszami, programami specjalistycznymi, a także materiałami wideo. Młode osoby często zwracają uwagę na długość działania baterii - im bardziej pojemny jest ten komponent, tym dłużej będzie można korzystać z laptopa na jednym ładowaniu.

laptop dla studenta

Laptop dla studenta - parametry techniczne

W przeciwieństwie do laptopów dla uczniów urządzenia dla studentów powinny być bardziej wydajne. Wiele zależy od kierunku studiów, jednak zadania, a także wykorzystywane aplikacje w trakcie studiowania wymagają po prostu większych zasobów. Od strony technicznej laptop dla studenta powinien być wyposażony w wydajny procesor, np. Intel Core i3 nowszych generacji, Intel Core i5 lub i7. Minimum dla zachowania pełnej funkcjonalności i płynności działania będzie 8GB pamięci RAM. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj klawiaturę, touchpad i obecność trackpointa.

Nie tylko ze względu na wygodę i przyzwyczajenia, ale wymogi wielu aplikacji uniwersyteckich, zdecydowanie zaleca się wybór laptopa z systemem Windows. Najnowsze systemy operacyjne Microsoft Windows 10 / 11 mogą być już zainstalowane i gotowe do użytku na naszych komputerach.

Nawet najlepszy laptop dla studenta nie będzie w pełni funkcjonalny, jeśli nie będzie posiadał kamery i mikrofonu. W dzisiejszych czasach te elementy są całkowicie niezbędne - wciąż wiele zajęć przeprowadzanych jest w formie zdalnej, nie brakuje wideokonferencji, a nawet egzaminów realizowanych online. Wymarzony laptop dla studenta zawsze więc powinien mieć kamerę o rozdzielczości co najmniej 720px oraz dobry moduł komunikacji Wi-Fi, aby w trakcie zajęć zdalnych nie skupiać się na aspektach technicznych, lecz merytorycznych!

Jaki laptop dla wymagających studentów?

Wiele kierunków studiów wymaga korzystania z jeszcze lepszych komputerów. Świetnym przykładem może być laptop dla studenta informatyki, który powinien być wyposażony w wydajny procesor Intel Core i5 / i7 lub AMD Ryzen 5 / 7. Pamięć operacyjna RAM 12 GB, a nawet 16 GB, to próg minimalny. Aby zapewnić wygodną pracę, można w tym wypadku wybrać komputer z nieco większą matrycą. Będzie on trochę trudniejszy do używania poza domem, ale zagwarantuje wolniejsze męczenie się oczu.

Przy wyborze urządzenia trzeba zastanowić się, jakie parametry techniczne mogą być najważniejsze z perspektywy indywidualnej charakterystyki danego kierunku studiów. Najlepszy laptop dla studenta Akademii Muzycznej z pewnością musi być wyposażony w doskonały układ dźwiękowy. Osoby kształcące się w zakresie grafiki multimedialnej i sztuk cyfrowych muszą zwrócić uwagę na układ grafiki. Sprawdzi się matryca wyższej jakości, dobrze oddająca pełnię kolorów i głęboki kontrast, a także dedykowana karta graficzna. Ten ostatni parametr także sprawdzi się w innych kierunkach, które wiążą się z pracami wymagającymi dużych mocy obliczeniowych.

laptoppoleasingowe dla studentow

Laptopy poleasingowe to świetny wybór dla studentów!

Poleasingowy laptop dla studenta może być najlepszym wyborem dla osób, które szukają urządzeń w niższej cenie, ale nie chcą chodzić na kompromis w zakresie wydajności. Używane laptopy w Rnew to urządzenia dokładnie badane, o jasnej historii użytkowania i w 100% sprawne. W zależności od klasy mogą posiadać większe lub wyłącznie ledwo dostrzegalne ślady użytkowania, które nie będą przeszkadzały nawet najbardziej wymagającym studentom. W naszym sklepie można też nabyć laptop dla studenta na raty - to świetna opcja, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie zakup od strony finansowej!

laptop dla studenta

Laptop dla studenta do 3000 zł, 2000 zł… a może jeszcze taniej?

W Rnew za niewielką cenę można otrzymać bardzo wydajny sprzęt. Poleasingowe laptopy w niskich cenach mogą kosztować znacznie mniej od swoich nowych odpowiedników pomimo tego, że nierzadko mają podzespoły o takiej samej lub porównywalnej wydajności. Bez trudu można więc znaleźć laptop dla studenta do 2000 złotych, który może być wyposażony w Intel Core i5, 16 GB RAM i szybki dysk SSD. Osoby, które rozglądają się za jeszcze wydajniejszym sprzętem, mogą upatrzyć laptop dla studenta do 3000 złotych, który zaskoczy parametrami technicznymi. Przykładowa specyfikacja dla tej kategorii cenowej może zawierać nowoczesny procesor Intel Core serii i7, 16 GB RAM / 32 GB RAM i dedykowaną kartą graficzną, np. rekomendowaną dla grafików komputerowych Nvidia Quadro.

Nie brakuje też urządzeń do 500 zł, do 1000 zł czy do 1500 zł. W trakcie studiów wiele rzeczy może ulec zmianom, dlatego tani laptop dla studenta będzie dobrą alternatywą na ten intensywny i wymagający okres!

Polecane modele laptopów dla studentów

W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo ciekawych odpowiedzi na pytanie, jaki laptop dla studenta wybrać! Polecamy serie niezawodnych producentów HP, Lenovo i Dell. Osobom aktywnie studiujących przypadnie do gustu seria ThinkPad od Lenovo (m.in. Lenovo ThinkPad T480). Część egzemplarzy posiada opcję 360 stopni, 2w1 (tablet i laptop) oraz panel dotykowy. Równie atrakcyjnie prezentują się tanie laptopy Dell Latitude, np. 7480 czy Dell Latitude e7450. Zachęcamy do sprawdzenia całego naszego asortymentu i wybrania już teraz w pełni sprawnego technicznie, niezawodnego i taniego laptopa poleasingowego!Zobacz także:

Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Gdańsk, Bielsko, Białystok, Toruń, Gdynia, Szczecin, Częstochowa, Kielce, Gliwice
Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel