Laptop dla studenta, czyli jaki sprzęt preferują żacy?

2018-02-09
Laptop dla studenta, czyli jaki sprzęt preferują żacy?Laptop może być dla studenta doskonałym narzędziem do nauki, pracy, a także źródłem rozrywki. Wybierając najlepsze urządzenie, żacy zwracają uwagę na kwestie takie jak mobilność, wydajność oraz żywotność baterii. Poznaj specyfikę laptopów najchętniej nabywanych przez studentów i zobacz najpopularniejsze modele.

Cechy laptopów najchętniej wybieranych przez studentów

Młode osoby, prowadzące aktywny tryb życia i nierzadko decydujące się na pracę zdalną, doceniają dużą mobilność urządzeń. Kupują zatem laptopy, które można wygodnie przenosić z miejsca na miejsce. Biorą także pod uwagę przekątną ekranu oraz jego jakość. Standardem jest model o przekątnej ekranu o wielkości 12-14 cali oraz rozdzielczości Full HD. Takie parametry gwarantują z jednej strony komfortową pracę np. z dokumentami tekstowymi, a z drugiej – szczegółowość obrazu w trakcie filmowego seansu. Ekran laptopa z powodzeniem zastępuje wówczas telewizor, czyli sprzęt rzadko użytkowany przez studentów. Żacy w wielu przypadkach decydują się na ekrany z matową powłoką zapobiegająca powstawaniu refleksów świetlnych. Kupują laptopy dostosowane do użytkowania w pomieszczeniach o mocnym oświetleniu, na przykład w salach wykładowych. Kolejnym wyróżnikiem sprzętów najchętniej wybieranych przez studentów okazuje się wydajny procesor z rodziny Intel Core i. Młodym nabywcom często zależy też na modelach z wytrzymałą baterią, pozwalającą na 8 godzin pracy przy jednym ładowaniu.

Jakie laptopy najczęściej kupują studenci?

Sprawdź, jakie modele są najpopularniejsze wśród żaków i poznaj ich specyfikację.

Dell LATITUDE E7240 Intel Core i5-4310U

Laptop od firmy Dell z procesorem i5-4310U, pamięcią 8 GB i pojemnością dysku 256 GB wyróżnia się szybkością i dużym komfortem użytkowania. Rozdzielczość Full HD spełnia oczekiwania najbardziej wymagających nabywców. Wbudowany nowoczesny dysk SSD wykorzystuje rozwiązanie elektroniczne. Dane zapisywane są na chipach, a laptop uruchamia się w kilka sekund.

HP EliteBook 8470p Intel Core i5-3320M

Sprzęt wyprodukowany przez HP posiada wbudowany dysk SSD o pojemności 120 GB i pamięci 8 GB. Wydajny procesor i5-3320M przekłada się na zwiększony komfort pracy za pośrednictwem laptopa. Rozdzielczość 1366x768 (HD) to kolejne udogodnienie sprzętu od HP.

Lenovo ThinkPad T430 Intel Core i5-3220M

Laptop klasy A stworzony przez Lenovo ma 4 GB pamięci, procesor i5-3220M oraz dysk HDD o pojemności 320 GB. Dyski typu HDD można używać do przechowywania dużej ilości danych ze względu na sporą trwałość nośników, czyli talerzy magnetycznych o bardzo dobrej jakości. Kolejnym atutem urządzenia okazuje się rozdzielczość HD 1366x768.

Sprawdź naszą ofertę na wszystkie laptopy dla studenta!

Studia to czas intensywnej nauki, dlatego młodym osobom zależy na nabyciu sprzętu ułatwiającego przyswajanie nowego materiału i pozwalającego na sprawniejsze wyszukiwanie informacji niezbędnych do tworzenia prac zaliczeniowych. Laptopy wybierane przez studentów muszą nie tylko wspomagać naukę, ale i gwarantować rozrywkę po ciężkim dniu na uczelni. Jedną z ważniejszych cech sprzętów preferowanych przez żaków będzie zatem wysoka rozdzielczość ekranów umożliwiająca oglądanie ulubionych seriali w najwyższej jakości.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel