Laptop poleasingowy - czy warto?

2023-04-14
Laptop poleasingowy - czy warto?

Laptopy poleasingowe zyskują na popularności. Główną przyczyną jest to, iż użytkownicy biznesowi oraz prywatni poszukują tanich, a jednocześnie wydajnych urządzeń. Dodatkowym czynnikiem, jaki wpływa na wzrost zainteresowania laptopami poleasingowymi jest większa świadomość społeczna na temat ekologii. Rozważasz zakup komputera? Dowiedz się, czy warto kupić laptop poleasingowy, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie!

Spis treści

Czym są laptopy poleasingowe?

Wiele firm decyduje się na leasing laptopów firmowych – to wygodna forma, która pozwala na rozłożenie kosztów w czasie oraz częstsze wymiany sprzętów na nowe. Po okresie wynajmu wszystkie laptopy są zastępowane nowymi, a używane (nawet te w doskonałym stanie) wracają do leasingodawcy, który je odsprzedaje. Następnie są dokładnie sprawdzane pod kątem stopnia zużycia oraz konieczności wymiany części. Po refreshingu są sprzedawane w o wiele niższej cenie niż porównywalne wydajnościowo nowe urządzenia. Laptopy poleasingowe są więc urządzeniami, które były już wykorzystywane, jednak często są w bardzo dobrym stanie, gdyż korzystano z nich głównie do pracy i nie eksploatowano mocno podzespołów. Te argumenty nie pozostawiają wątpliwości, czy warto kupić używanego laptopa.

Nowy czy poleasingowy - jaki laptop wybrać?

Zakup laptopa wiąże się z wieloma decyzjami i jedną z nich jest rozważenie tego, czy lepszym rozwiązaniem będzie sprzęt poleasingowy. Istnieją sytuacje, w których nowy laptop będzie bardziej odpowiedni, ale dotyczy to głównie sprzętu wysoce specjalistycznego, stosowanego do pracy przy zaawansowanych technologiach. Jednak w wielu przypadkach zakup laptopa poleasingowego okaże się wyborem bardziej korzystnym.

Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Czy warto kupić laptop poleasingowy? Tak, jednak w zaufanym sklepie. Rnew dokładnie weryfikuje wszystkie urządzenia i decyduje się na sprzedaż wyłącznie tych, które pochodzą od znanych oraz cenionych marek. Ponadto laptopy poleasingowe wybieramy do naszej oferty w taki sposób, aby miały one cechy, które umożliwiają komfortową pracę przez wiele godzin. Są już więc zweryfikowane pod kątem ergonomii pracy. Dużą zaletą urządzeń poleasingowych jest to, że mają niezwykle konkurencyjną cenę – o wiele niższą od urządzeń nowych, które mają te same (a w wielu przypadkach gorsze) parametry. Zakupienie laptopa używanego wcale nie musi też wiązać się z ryzykiem braku wsparcia w przypadku późniejszych problemów ze sprzętem. Jest to oczywiście uzależnione od firmy, która sprzedaje takie urządzenia. W Rnew można zdecydować się na laptop poleasingowy z gwarancją. Istnieje także opcja zwrotu lub wymiany urządzenia, a nawet otrzymanie laptopa zastępczego. Zdecydowanie się na laptop używany, to duży zysk, gdyż można zakupić sprzęt wysokiej jakości w dobrej cenie. W naszej ofercie znajdują się zarówno nieco droższe poleasingowe laptopy do 2000 czy 1500 zł, ale również tańsze, lecz nadal całkowicie sprawne i dobre jakościowo modele do 1000, czy nawet 800 zł.

Laptop poleasingowy do pracy

Ważnym aspektem, jaki wiąże się z zakupem używanego laptopa, jest ekologia. Wybieranie sprzętów poleasingowych zmniejsza zanieczyszczenie środowiska i umożliwia życie w duchu less waste. Odświeżone laptopy z wymienionymi podzespołami, sprawdzone pod kątem wydajności doskonale nadadzą się do wielu celów, wciąż można z nich korzystać w wygodny sposób. Wyrzucanie takich sprzętów to produkcja kolejnych elektrośmieci, które przybliżają nas do katastrofy ekologicznej.

Laptop poleasingowy a ekologia

Laptop poleasingowy doskonale sprawdzi się w pracy, do nauki, a także użytku domowego. Urządzenia z Rnew mają odpowiednią średnicę ekranu do tego, by móc korzystać z nich przez długi czas w skupieniu. Większość z nich posiada matowe matryce, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania. Używane laptopy są doskonałym rozwiązaniem w przypadku wyposażania całego biura i szkoły. Jeśli potrzebujesz sprzętu do codziennych czynności, jak przeglądanie Internetu, obsługa płatności, komunikacja, oglądanie filmów i korzystanie z oprogramowania księgowego czy do edycji tekstu oraz innych podobnych działań, to najbardziej opłacalny będzie właśnie laptop poleasingowy.

Laptop poleasingowy do nauki

Na co zwrócić uwagę wybierając laptop poleasingowy?

Podczas wyboru laptopa poleasingowego warto najpierw określić swoje potrzeby. To właśnie według nich należy dobierać sprzęt pod kątem podzespołów i cech. Jeśli zależy Ci na laptopie biznesowym, który będzie pełnił funkcję reprezentacyjną, to zwróć uwagę na klasę sprzętu. W Rnew dokładnie sprawdzamy urządzenia i przypisujemy je do konkretnej klasy (A, A-, B). Określa ona głównie wygląd zewnętrzny, np. to, czy są widoczne rysy i stopień zużycia. Zwróć uwagę również na to, jakiej marki sprzęt lubisz, przy jakiej wielkości matrycy dobrze Ci się pracuje. Potrzebujesz dużo miejsca na dysku? Wybierz sprzęt, którego pamięć jest duża lub można ją rozbudowywać. Warto weryfikować podzespoły, jak na przykład procesor czy karta graficzna – w zależności od tego, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny laptop poleasingowy lub potrzebujesz naszej pomocy, to odezwij się, a wesprzemy Cię w tym procesie.

Gdzie kupić dobry laptop poleasingowy?

Złe opinie o laptopach poleasingowych mają osoby, które zakupiły je w nieodpowiednim miejscu. Jeśli w Twojej głowie pojawia się myśl - laptop poleasingowy, czy warto go kupić? To odpowiadamy! Można kupić doskonały laptop poleasingowy. Należy jednak wybierać sklep, który oferuje doradztwo, gwarancję, ale przede wszystkim dokładnie sprawdza każde urządzenie, odnawia je oraz wymienia podzespoły.

Gdzie kupić laptop poleasingowy

Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób my przygotowujemy laptopy poleasingowe, zapraszamy do obejrzenia naszego filmu:

 

pixel