Jaki laptop dla ucznia? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze!

2022-08-29
Jaki laptop dla ucznia? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze!

Laptop dla ucznia jest dziś tak samo niezbędnym elementem wyprawki szkolnej, jak zeszyty i długopisy. Technologia idzie do przodu i coraz więcej zadań należy przygotowywać na komputerze. Na efektywność w nauce wpływa więc to, jaki laptop dla ucznia wybiorą rodzice. Świetnym rozwiązaniem jest zakup szybkiego laptopa poleasingowego w doskonałym stanie technicznym. Zobacz, czym kierować się przy wyborze laptopa do nauki szkolnej i jakie parametry powinien posiadać ten sprzęt, aby był w pełni niezawodny!

Dlaczego każdy uczeń powinien mieć laptopa do nauki?

Zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i liceum, komputery są nieodzownym narzędziem edukacyjnym. Coraz więcej materiałów szkolnych dostępnych jest w wersji elektronicznej. Pomimo coraz nowszych świetlic i sal informatycznych dostęp do efektywnej nauki będzie często niemożliwy bez własnego komputera. Nikogo więc już nie dziwi, że laptop dla ucznia do szkoły podstawowej to niepisany, nowy obowiązkowy zakup, któremu należy sprostać.

Uczniowie mogą wykorzystywać komputer do nauki zdalnej i robienia zadań domowych, ale urządzenie to także jest niezastąpione w nauce stacjonarnej. Co chwila zdarza się przecież konieczność zabrania ze sobą komputera do szkoły w celu przeprowadzenia prezentacji, omówienia referatu lub pracy w grupach. Te zadania to tylko wierzchołek góry lodowej - laptop dla ucznia sprawdzi się jeszcze w wielu różnych okolicznościach!

Co lepsze dla ucznia: laptop czy komputer stacjonarny?

Zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop dla ucznia, mają swoje oczywiste zalety. Komputer stacjonarny do nauki zdalnej zapewnia rodzicom nieco większą kontrolę nad sposobem i czasem użytkowania sprzętu przez dziecko, choć tylko wtedy, gdy sprzęt nie znajduje się w jego pokoju. Urządzenie łatwiej modernizować, wyposażając np. w lepszy ekran lub klawiaturę, a w przyszłości kupując również nowe komponenty. Naturalną wadą jest brak mobilności i zajmowanie cennej przestrzeni.

Ze względu na wymogi, jakie narzuca obecna forma edukacji, a także możliwa perspektywa przeprowadzania zajęć zdalnych ze względu na sytuację epidemiczną, dylemat ten traci na znaczeniu. Laptop będzie dziś tak samo ważnym narzędziem dla ucznia szkoły podstawowej, liceum, jak i dla studenta. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wyposażyć się w dwa urządzenia: laptop, który przeznaczony będzie wyłącznie na potrzeby edukacji oraz tani komputer stacjonarny, pełniący funkcję domowego centrum rozrywki dla całej rodziny.

pamięć ram

Poleasingowy laptop dla ucznia - najlepszy stosunek ceny do jakości

Szybki i wydajny laptop nie musi kosztować fortuny. Zastanawiając się, jaki wybrać laptop dla ucznia, świetnym pomysłem będzie sprawdzenie oferty urządzeń poleasingowych. Dostępne w naszym sklepie laptopy poleasingowe pochodzą z pewnych źródeł i były wykorzystywane w umiarkowany i bezpieczny sposób. Wszystkie są w 100% sprawne technicznie, a ich stan wizualny nierzadko nie odbiega od produktów wystawianych na półki sklepowe.

Pod względem wydajności używane urządzenia mogą być nawet lepsze od nowych produktów niskobudżetowych! Nie brakuje bowiem laptopów z nowoczesnymi procesorami i płytami głównymi, a także urządzeń wyposażonych w szybkie dyski SSD. Poleasingowe tanie laptopy dla uczniów mogą być także objęte długim okresem gwarancyjnym, a koszt tych urządzeń sprawia, że zyskuje się realne oszczędności.

pamięć ram

Używany laptop dla ucznia w świetnym stanie i w niskiej cenie?

Funkcjonalność, wydajność i niezawodność to najważniejsze cechy dobrego laptopa dla ucznia liceum i szkoły podstawowej. Jednak dzieci zwracają uwagę nie tylko na aspekty techniczne (choć niewątpliwie pod tym względem wyprzedzają wielu dorosłych!), ale również wizualne. W Rnew zakup laptopa dla ucznia ma być przyjemnością - dzięki zdjęciom odzwierciedlającym autentyczny stan sprzedawanego modelu masz pewność, co do jego jakości. Walory wizualne i występowanie ewentualnych śladów użytkowania zostały przedstawione za pomocą trzech klas - A, A- i B.

Urządzenia wyposażone w wydajne procesory Intel Core, pozwalające na wygodne przeglądanie internetu i korzystanie z różnych materiałów edukacyjnych, można kupić już w cenie 800 złotych. W naszym sklepie znajdziesz też tanie laptopy do 1000 zł i do 1500 złotych, które wyposażone są w jeszcze lepsze podzespoły. Laptop dla ucznia w doskonałym stanie technicznym i wizualnym, a do tego w atrakcyjnej cenie i z gwarancją, to wcale nie okazja. Wystarczy, że zapoznasz się z całą naszą ofertą!

Laptop dla ucznia - jaki wybrać w 2022 roku?

Kupując dla dziecka komputer do nauki, trzeba zwrócić uwagę na to, aby był on możliwie jak najpełniej przystosowany do szkolnych potrzeb. Urządzenie musi nie tylko zapewniać szybkie przeglądanie internetu, ale również swobodne tworzenie dokumentów oraz odtwarzanie materiałów graficznych, filmów i książek.

Dobry laptop dla ucznia powinien zawierać:

  • wydajne parametry sprzętowe, pozwalające na szybką i niezawodną pracę,
  • najnowszy system operacyjny (np. Windows 10),
  • kamerę, wyjście słuchawkowe i mikrofonowe,
  • komfortowy touchpad i klawiaturę,
  • ekran z matrycą antyrefleksową,
  • lekką, ale wytrzymałą obudowę.

pamięć ram

Parametry laptopów dla uczniów

Urządzenie do nauki zdalnej i stacjonarnej dla dziecka nie musi posiadać najnowocześniejszych komponentów. Śmiało można zrezygnować z laptopów gamingowych, które poznamy między innymi po wielości kolorowego oświetlenia LED. Przy zakupie znaczenie powinna mieć wydajność i szybkość, zapewniające komfort nauki w domu i szkole.

Parametry, które będą na to wpływały, to m.in.:

  • rekomendowany procesor Intel Core serii i3i5 / i7,
  • szybki dysk SSD o pojemności min. 120 GB / 240 GB,
  • przekątna ekranu 13’’ - 15,6’’.

Wśród dodatkowych elementów wyposażenia laptopa, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się m.in. nowoczesne złącze USB 3.0 i HDMI. Pozwolą one na szybkie kopiowanie plików (USB) oraz szerokie możliwości podłączenia laptopa do urządzeń zewnętrznych (np. nowego projektora w szkole).

Laptopy premium dla uczniów liceów

Dla uczniów szkół podstawowych komputery o powyższych parametrach zapewnią maksymalny komfort użytkowania. To urządzenia bardzo wszechstronne, które sprawdzą się zarówno do nauki, jak i do rozrywki. Wybierając laptop dla ucznia liceum, warto wziąć pod uwagę urządzenia w kategoriach cenowych np. do 1000 zł, 1500 zł lub 2000 zł. Nie każdy wie, że niedawno do kanonu lektur uzupełniających dla szkół ponadpodstawowych została wprowadzona pierwsza gra wideo, This War of Mine. Polska jest zresztą pierwszym państwem na świecie, w którym gra komputerowa stała się lekturą szkolną. Z tego powodu poleasingowe, tanie laptopy do gier mogą być dobrym wyborem dla uczniów liceów!.

Drugim i często bardziej praktycznym argumentem stojącym za zakupem jeszcze lepszego sprzętu poleasingowego dla starszych uczniów jest perspektywa dalszej nauki. Rekomendowane urządzenia dla licealistów w zupełności sprawdzą się także później. Dziecko może swobodnie korzystać z urządzenia w pracy zawodowej i/lub na studiach!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel