Jaki laptop poleasingowy wybrać? RANKING 2022

2022-12-19
Jaki laptop poleasingowy wybrać? RANKING 2022

„Którego laptopa wybrać?..” – to jedno z pytań, które najczęściej słyszymy od naszych klientów. Wbrew pozorom nie ma na nie prostej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od tego, gdzie, przez kogo i w jakich celach dany laptop będzie używany. Mamy jednak nadzieję, że niniejszy ranking najlepszych laptopów poleasingowych od Rnew ułatwi Wam nieco poszukiwania. Oto nasze topowe propozycje - zapraszamy!

Laptopy ranking 2022 – kategorie

Jak już wspomnieliśmy, niemożliwe jest wyłonienie jednego, najlepszego laptopa. Dlatego nasz ranking postanowiliśmy podzielić na kilka kategorii i w każdej z nich przedstawić Wam topowe laptopy od Rnew. Te kategorie to:

Uwaga – w niektórych kategoriach mamy zwycięzców ax aequo!

Kategoria 1: Bestseller Rnew w 2022 roku!

Najlepiej sprzedającym się laptopem z naszej oferty jest Laptop Lenovo Yoga x380 z dotykowym ekranem. Lenovo Yoga x380 to zgrabny, poręczny i naprawdę solidnie wykonany laptop. Model dostępny jest w kilku konfiguracjach, spośród których każda odznacza się naprawdę wysoką wydajnością. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w serii Yoga zastosowano szereg rozwiązań konstrukcyjnych zapożyczonych z kuloodpornej serii Thinkpad. Efektem jest estetyczny laptop dobrze znoszący pracę w trudnych warunkach czy transport w plecaku. Na uwagę zasługuje również dotykowa matryca w tym modelu – doskonale reaguje na dotyk, jest jasna, a wyświetlane kolory są żywe i przyjemne w odbiorze.

Kategoria 2: Najlepsza cena

Oczywiście, w naszym sklepie znajdziemy inne komputery przenośne w podobnych cenach, jednak pod względem stosunku ceny do jakości, laptop Lenovo ThinkPad T450 nie ma sobie równych! Model dostępny jest w kilku konfiguracjach – tą z procesorem Intel i5, 8 GB RAM i 250 GB dyskiem na pokładzie, zgarniemy już za około 1000 złotych! Matryca o przekątnej 14,1 jest odpowiednia zarówno do oglądania filmów, jak i przeglądania internetu. Komputer jest wykonany z solidnego tworzywa sztucznego i posiada szereg zabezpieczeń usprawniających pracę w trudnych warunkach. Wzornictwo sprzętów z rodziny ThinkPad jest niezmienne od lat, dlatego seria ta ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dlatego specjalnie dla tych drugich postanowiliśmy przygotować jeszcze jedną propozycję budżetowego laptopa.

Dell Latitude E5470 to zgrabny laptop o podobnych wymiarach jak wspomniany powyżej ThinkPad T450. W jego wypadku również mamy do czynienia z 14,1-calową matrycą o parametrach wystarczających do wygodnego surfowania po sieci czy oglądania filmów. W kwocie oscylującej wokół 1000 zł znajdziemy Latitude E5470 z i5, 8 GB RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 250 GB. Jeżeli więc szukasz taniego laptopa do szkoły czy pracy, to doskonale trafiłeś!

laptopy najlepsza cena

Kategoria 3: Laptop do zadań specjalnych

Tak wiemy, poleasingowe laptopy Getac z naszej oferty cieszą się ogromną popularnością. Modele takie jak Getac B300X czy Laptop Getac S410 na stałe zapisały się w świadomości naszych Klientów jako pancerne sprzęty do zadań specjalnych. My jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na laptopa, który może nie jest wytrzymały w takim stopniu jak wspomniane Getac'e, jednak jest na tyle dobrze zbudowany, że bez problemu poradzi sobie z pracą w kurzu czy przy niskich temperaturach. Ten laptop to Lenovo T480! Panoramiczna matryca tegoż modelu zamocowana jest na metalowych uchwytach, co znacząco minimalizuje ryzyko rozpadu laptopa na dwie części w momencie upadku. Na uwagę zasługuje również klawiatura – zastosowano w niej specjalny drenaż, który powstrzymuje rozlaną wodę przed wdaniem się do wnętrza komputera.

laptop do zadan specjalnych

Kategoria 4: Laptop dotykowy

Jeżeli chodzi o najlepszego laptopa z dotykowym ekranem, to prym w tej kategorii znowu wiedzie Lenovo! W konstrukcji laptopa Lenovo ThinkPad T460 zastosowano podobne rozwiązania co w opisywanym powyżej modelu T480. A co różni te oba, podobne do siebie modele? Przede wszystkim matryca! W T460 jest ona dotykowa. Naszym zdaniem T460 to model laptopa stworzony z myślą o pracy z ekranem dotykowym – ruch nie zacina się, a przeglądanie multimediów na Lenovo T460 to czysta przyjemność!

Kategoria 5: Laptop do pracy w biurze

Dell Latitude 7480 to komputer, który zda egzamin w każdym biurze – z jednej strony poręczny więc wygodny w przenoszeniu, z drugiej strony na tyle duży, że wygodna praca z nim stanowi czystą przyjemność. Model dostępny jest w kilku wersjach, dlatego przed zakupem warto poczytać o rodzaju zastosowanej matrycy (może być to matryca HD, Full HD lub dotykowa). Warto także zwrócić uwagę na zbliżony do niego model, ale dostępny wyłącznie z 14-calową matrycą Full HD, czyli Laptop Dell Latitude 5490. W tym miejscu chcielibyśmy wspomnieć o jeszcze jednej zalecie obydwu modeli – te laptopy są po prostu ładne. Prezentują się niezwykle estetycznie i z tego powodu są często wybierane przez ludzi biznesu.

Większą alternatywą dla wymienionych Dell'i może być model ze stajni HP. EliteBook 850 to estetycznie wykonany komputer przenośny z podświetlaną klawiaturą. Mocną stroną HP 850 jest zdecydowanie matryca o przekątnej 15,6-cala, jasna i wyświetlająca żywe kolory. Oprócz matrycy warto także wspomnieć o klawiaturze – w EliteBookach jest ona podświetlana, co znacząco ułatwia pracę w nocy.

Kategoria 6: Laptop do pracy zdalnej (lub laptop do nauki)

Jaki powinien być laptop do pracy zdalnej? Taki sam jak notebook do nauki czy laptop dla freelancera! Solidne wykonanie i niewielkie gabaryty odgrywają tu kwestię kluczową. Laptop Dell Latitude E7450 zmieści się do każdego plecaka czy torby. Obudowa tego modelu została wykonana ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, komputer więc nie będzie rysował się w trakcie transportu. Konfiguracje tego modelu dobierane są w taki sposób, by zapewnić maksymalnie wygodną pracę przy jak najmniejszym obciążeniu baterii. Dlatego naszym zdaniem jest to idealny sprzęt do pracy w trasie!

laptop dla pracy zdalnej

Kategoria 7: Laptop dla wymagających (wysokie parametry)

W tej kategorii zwycięzca mógł być tylko jeden – jest nim oczywiście Laptop Dell Precision M4800. Model został stworzony z myślą o profesjonalistach – osobach wymagających, dla których komputer o standardowych parametrach nie jest wystarczający. Dlatego na pokładzie każdej wersji modelu M4800 znajdziemy pojemny dysk i szybki procesor intel i7 – dodanie do tego zestawu 32 GB RAM pozwoliło na stworzenie kombajnu, który poradzi sobie z nawet najbardziej zaawansowanymi procesami.

laptopy dla wymagajacych

Rnew – najlepsze laptopy poleasingowe

Mamy nadzieję że, nasz ranking laptopów pomógł Ci nieco w znalezieniu wymarzonego sprzętu. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to zapraszamy do kontaktu – z ogromną przyjemnością doradzimy w kwestii doboru parametrów sprzętowych oraz określonego modelu. Wybór laptopa poleasingowego to szansa na zakup markowego sprzętu w naprawdę niskich cenach – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel