Darmowa dostawa od 50,00 zł

Najlepsze marki laptopów – jakiej firmy wybrać? Ranking Rnew

2022-12-08
Najlepsze marki laptopów – jakiej firmy wybrać? Ranking Rnew

Pomimo tego, że laptopy pochodzące z jednej stajni mogą różnić się od siebie pod względem parametrów sprzętowych, to zazwyczaj łączy je kilka cech wspólnych, typowych dla danego producenta. To właśnie ze względu na te detale użytkownicy wybierają określoną markę. Dlatego dziś wymieniamy firmy produkujące laptopy najlepszej jakości. Opiszemy najciekawsze serie laptopów, wymienimy ich cechy i mocne strony. W czyje gusta trafi laptop Lenovo, a kto bardziej doceni sprzęt marki Apple? Zapraszamy do lektury!Najlepsza marka laptopów w roku 2023/2022

Jak wspomnieliśmy we wstępie, każdy producent tworzy charakterystyczny dla siebie sprzęt, a jego wyjątkowa specyfika wcale nie musi zostać doceniona przez konkretnego użytkownika. Nie istnieje więc coś takiego jak jedyna i bezspornie uznana najlepsza firma laptopów. Jeżeli jednak mowa o markach, które cieszą największą popularnością i zaufaniem, to jest to wielka czwórka, która regularnie od kilku lat zajmuje pierwsze oczka rankingów sprzedażowych. Te firmy to:

  • Lenovo (z roczną sprzedażą nowych laptopów na poziomie ok. 60 milionów sztuk),
  • HP (z roczną sprzedażą nowych laptopów na poziomie ok. 60 milionów sztuk),
  • Dell (z roczną sprzedażą nowych laptopów na poziomie ok. 50 milionów sztuk),
  • Apple (z roczną sprzedażą nowych laptopów na poziomie ok. 30 milionów sztuk),

Liczby nie kłamią, dlatego w dzisiejszym zestawieniu skupimy się na komputerach przenośnych oferowanych właśnie przez tych czterech producentów. Pewnie w tym momencie wiele osób stwierdzi „No ale to przecież marketing”. OK firmy te z pewnością dbają kwestie PR i marketingu jednak zaufanie społeczne, jakim się cieszą, było budowane latami. Jeżeli któraś z tych firm oferowałaby słabo wykonany i źle skomponowany sprzęt to w najlepszym wypadku, z biegiem lat zniknęłaby w gąszczu setek innych, mniej rozpoznawalnych producentów. Zanim przejdziemy do sedna i zaczniemy opisywać poszczególne serie, to chcielibyśmy zatrzymać się jeszcze przy wyżej wymienionych liczbach.

Dodajmy do siebie 60 mln +60 mln +50 mln +30 mln daje nam to 200 milionów. Niestety, mniej więcej tyle nowych laptopów pojawia się co roku na naszej planecie – mowa tutaj wyłącznie o urządzeniach marek premium, więc do tej liczby należy jeszcze dodać komputery sprzedane przez pozostałych producentów. Liczby te są zatrważające – dużo korzystniejszym (zarówno dla portfela, jak i środowiska) rozwiązaniem, jest zakup laptopa poleasingowego. Taki sprzęt w praktyce w niczym nie ustępuje swoim nowym odpowiednikom. Jest odświeżony, wyczyszczony i gotowy do pracy a jego stan wizualny sprawdzisz jeszcze przed zakupem dzięki czytelnej skali ocen i realnym zdjęciom produktu. Sprawdź najlepsze laptopy poleasingowe od Rnew.

Laptopy Lenovo –  komputery przenośne do zadań specjalnych!

poleasingowe laptopy lenovo thinkpad

Sztandarową linią marki Lenovo jest seria ThinkPad. ThinkPady wyrobiły sobie renomę komputerów do zadań specjalnych. Znakiem rozpoznawczym laptopów z tej serii jest obudowa – ergonomiczna i wykonana ze wzmocnionego plastiku, której wzornictwo nie zmieniło się od lat. Warto w tym miejscu dodać, że Lenovo ThinkPad jest spadkobiercą serii IBM ThinkPad – którą amerykański gigant rozwijał od 1992 do 2005 roku. Chińska firma Lenovo okazała się być godnym kontynuatorem serii. Komputery może i zmieniły logo, ale zachowały zbliżony wygląd, zawsze dobrą wydajność i przede wszystkim – ponadprzeciętną jakość wykonania!

Dlatego komputery Lenovo często znajdziemy w warsztatach samochodowych, centrach logistycznych czy magazynach. Obudowy urządzeń z tej serii wyposażono w specjalne przesłony, które hamują kurz przed dostaniem się do środka, a klawiatury większości modeli są zabezpieczone przed zachlapaniem. Warto również wspomnieć o metalowych zawiasach matrycy – ich zastosowanie minimalizuje ryzyko rozpadu laptopa na dwie części w momencie zderzenia z ziemią. Jaki jest największy minus laptopów Lenovo? Nie każdy doceni specyficzne wzornictwo ThinkPad'ów – jeżeli szukasz sprzętu o nieco bardziej opływowych kształtach to alternatywą mogą być urządzenia Dell'a.

Laptopy Dell – jakość i niezawodność

poleasingowe laptopy dell latitude i precision

Dwie główne serie marki Dell to Latitude i Precision. Seria Latitude została stworzona z myślą o wykorzystaniu przemysłowym – czyli podobnie jak w wypadku Lenovo ThinkPad. W komputerach tej marki zastosowano podobne zabezpieczenia dlatego również i one są często wykorzystywane w warsztatach samochodowych.

Dobrym przykładem jest Laptop Dell Latitude E5470 – komputer, który sprawdzi się nie tylko w zakurzonym magazynie, lecz również w nowoczesnym biurze. Jeżeli chodzi o serie Precision, to w jej wypadku przede wszystkim postawiono na parametry. Są to solidnie wykonane komputery dedykowane do prac inżynieryjnych. Jeżeli szukasz wydajnego, biznesowego komputera przenośnego zamkniętego w trwałej obudowie – to sprawdź koniecznie Laptop Dell Precision 7720, szczególnie w wersji wyposażonej w procesor Intel i7, 32 GB pamięci operacyjnej i posiadający terabajtowy dysk na pokładzie!

Laptopy HP – biznesowy look serii Elitebook

poleseasingowe laptopy hp elitebook

Jeżeli mielibyśmy zachować kolejność zgodną z wynikami sprzedażowymi, to o laptopach HP powinniśmy napisać powyżej. Jednak flagowa seria HP ma więcej wspólnego z laptopami Apple niż z komputerami przenośnymi Dell czy tymi marki Lenovo. Przykładem są laptopy EliteBook - stworzone z myślą o zastosowaniu biznesowym – nie tylko w biurze, ale również w podróży. Dlatego są to komputery lekkie, wydajne i po prostu, ładne.

laptopach serii EliteBook zastosowano szereg rozwiązań ułatwiających codzienną pracę – na przykład podświetlaną klawiaturę i baterie o wysokiej pojemności. Jeżeli już mowa o baterii to warto nadmienić, że same konfiguracje laptopów tej serii opracowano w taki sposób, by osiągnąć jak najlepsze wyniki, przy jak najniższym zużyciu energii, dzięki czemu możemy pracować jeszcze dłużej!

Laptopy Apple – ekskluzywne i ponadczasowe

poleasingowe laptopy apple

Macbook – pod tą nazwą kryją się laptopy produkowane przez Apple. Komputery tej marki dostępne są w dwóch seriach – Air i Pro. Seria Air została stworzona z myślą o osobach, które potrzebują lekkiego i wydajnego komputera. Dlatego Macbook Air zmieści się do prawie każdej torby czy plecaka, jego wydajność docenią freelancerzy, studenci czy przedstawiciele handlowi.

Z kolei seria Pro jest dedykowana do użytku profesjonalnego – komputery te nie ustępują wersji stacjonarnej pod względem wydajności. Są często wykorzystywane przez grafików, montażystów czy inżynierów. Jeżeli chodzi o wzornictwo, to w wypadku obu serii Apple stanął na wysokości zadania. Solidne wykonanie idzie tutaj w parze z wyjątkową estetyką. Podobnie jak w wypadku laptopów EliteBook marki HP, tak i tutaj spotkamy się z podświetlaną klawiaturą w praktycznie wszystkich nowszych modelach.

Apple, HP, Lenovo czy Dell – jaka marka laptopów najlepsza w 2022 roku?

Naszym zdaniem wszystko zależy od tego, do czego konkretnie danego sprzętu potrzebujesz. W każdym wypadku jednak sugerujemy, by zastanowić się nad zakupem sprzętu poleasingowego. Zalety takiego wyboru wymieniliśmy już kilka akapitów wyżej. W tym miejscu chcielibyśmy tylko dodać, że zapraszamy do kontaktu osoby szukające wymarzonego laptopa – załoga Rnew chętnie doradzi w kwestii doboru parametrów, modelu, marki oraz serii urządzenia!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel