Komputery gamingowe – sprawdź, czym się charakteryzują

2019-09-30
Komputery gamingowe – sprawdź, czym się charakteryzują

Komputery poleasingowe do gier – polecane każdemu

Przygoda z gamingiem może zacząć się zarówno w wieku 13 lat, jak i 20 czy nawet 30, bo wiek w żadnym stopniu nie jest wyznacznikiem dobrego gracza, bo w Fortnite czy Battlefield grać można zawsze. Jednak im starsi jesteśmy, tym bardziej specjalistyczny sprzęt możemy zakupić, nie licząc na prezent od rodziców czy dziadków. Urządzenia, które idealnie sprawdzą się dla nastolatków właśnie na początku ich drogi, nie powinny być zbyt kosztowne.

Przystępnymi cenami charakteryzują się komputery do gier poleasingowe, czyli takie używane, odkupione od dużych firm. Właśnie taki sprzęt znaleźć można w naszym sklepie, na stronie internetowej: https://rnew.pl/. Poleasingowy komputer do gier to zdecydowanie mniejszy wydatek, jednocześnie oferujący bardzo dobre parametry i pozwalający nastolatkom na stopniowe wchodzenie w świat gamingu.

Poleasingowe komputery do gier i ich podstawowe parametry

Pecet skonstruowany specjalnie dla gracza charakteryzuje się co najmniej 4-rdzeniowym procesorem i wydajną kartą graficzną GeForce GTX/RTX lub Radeon RX. Przy karcie graficznej istotna jest też jej pamięć. Nie powinna być niższa niż 4GB, w przeciwnym razie tekstury mogą się rozjeżdżać, a mapy tracić swoje elementy. Bardzo ważnym parametrem jest pamięć RAM – poniżej 8 GB procesor komputera może mieć problemy z przetwarzaniem danych gry, co skutkuje spowolnieniami, mającymi ogromny wpływ na grę.

Sprzęt gamingowy nie obędzie się bez dodatkowego, szybkiego dysku SSD, który poprawia wydajność systemu - uruchamia się on szybciej, szybciej można też kopiować dane i uruchamiać programy, a co za tym idzie, przyspiesza wczytywanie się gry i pozytywnie wpływa na komfort. Wybierając urządzenie, należy też zwrócić uwagę na chłodzenie komputera. Wentylator będzie bardzo przydatny, szczególnie gdy gamer zdecyduje się podkręcić procesor lub kartę graficzną, co jeszcze zwiększy temperaturę podzespołów i może doprowadzić do przegrzania. Jeśli w zestawie nie ma żadnego coolera, najlepiej dokupić go osobno.

Czym jest FPS?

FPS to parametr, który bardzo często pojawia się przy wyszukiwaniu komputerów dla graczy. Brzmi jak czarna magia, jednak w rzeczywistości jest to skrót od „Frames Per Second”, określający liczbę klatek na sekundę. Istotny jest wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z oglądaniem ruchu na ekranie. Jeśli wartość FPS spadnie poniżej 15, to zamiast płynnego obrazu, na ekranie będziemy mogli zauważyć tzw. klatkowanie, czyli kolejne zdjęcia. Minimalna ilość FPS do płynnej rozgrywki to 60, choć zwolennicy konsol zgodnie twierdzą, że 30 wystarcza, podczas gdy spora część telewizorów charakteryzuje się jedynie 25.

Przedstawiliśmy kilka najistotniejszych kwestii przy wyborze komputera gamingowego i mamy nadzieję, że tym samym znacznie ułatwimy graczom zakup odpowiedniego sprzętu.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel