Tanie laptopy powystawowe. A może jednak… poleasingowe?

2021-09-16
Tanie laptopy powystawowe. A może jednak… poleasingowe?

Interesują Cię laptopy powystawowe? Cóż, z pewnością mają one wiele zalet. Przyciągają uwagę za sprawą stosunkowo niskiej ceny oraz niskiego poziomu eksploatacji, dzięki czemu działają i wyglądają praktycznie jak nowe. Godną uwagi opcją są jednak również laptopy poleasingowe, które – podobnie jak ich powystawowi konkurenci – również były nieraz użytkowane jedynie przez bardzo krótki czas. Co warto wiedzieć o obu tych typach urządzeń? Sprawdź.

Zdjęcie: Andrew Neel z Pexels

 

 

 

Laptop powystawowy – co to jest? Najważniejsze informacje

Laptop powystawowy, określany również mianem „laptopu ex demo”, to urządzenie, które przez pewien czas znajdowało się na wystawie. Było ono również testowane przez zainteresowanych nim klientów. W tej kategorii znajdują się jednak także tzw. leżaki magazynowe, czyli komputery, które z różnych przyczyn nie opuściły magazynu. O jakich powodach tutaj mowa? Okazuje się, że może tu chodzić o:

  • niezrealizowane zamówienie,

  • brak kontaktu ze strony osoby zamawiającej,

  • pomyłkę przy kompletowaniu.

Często w firmach zapada również decyzja o zmianie generacji laptopów. Rynek komputerów jest niezwykle dynamiczny, więc szefowie nierzadko decydują się wymienić obecne urządzenia na inne modele. Z kolei te, które znajdują się w magazynach, wciąż pozostają nieużywane.

Ważne jest to, lże laptop powystawowy z reguły oferuje identyczną jakość jak modele nowe i może pochwalić się dobrymi parametrami – dużo tu zależy oczywiście od konkretnego modelu. To także komputery o niskim poziomie eksploatacji, ponieważ klienci korzystają z nich jedynie w niewielkim zakresie. Mimo że takie laptopy przez dłuższy czas stoją na eskpozycji i są włączone, a ich dysk przez wiele godzin pracuje, nie można na nich zwyczajnie pracować. Wszystkie aplikacje są na nich zablokowane, za wyjątkiem samego pulpitu. Oznacza to, że klienci mogą na nich testować jedynie klawiaturę oraz sam touchpad.

Jeśli chodzi o laptopy powystawowe, nie należy obawiać się również o ryzyko zainfekowania wirusem, ponieważ nie są one podłączone do internetu. Takie komputery wyposażone są jednak w niezbędne oprogramowanie, dzięki czemu można z nich w pewnym stopniu korzystać od razu po zakupie. Dzięki temu, że w sklepach są one mocno przymocowywane do podłoża, bardzo trudno zdjąć je z półek. Nie da się ich przesunąć, podnieść, zrzucić. To z kolei sprawia, że nie są one narażone np. na ryzyko upadku, które mogłoby spowodować poważne uszkodzenia obudowy czy też samych podzespołów.

Czasem, kiedy laptopy powystawowe trafiają do sprzedaży, pozbawione są pudełek, w które wcześniej były zapakowane. Widoczne na nich bywają zadrapania, drobne ryski oraz przetarcia na klawiaturze, które powstały podczas eksploatacji, składowania lub przewożenia w inne miejsce. Zdarza się, że w wyniku długotrwałego narażenia na światło słoneczne, pojawiają się na nich również przebarwienia. Niekiedy posiadają one wciąż fabryczne folie, umieszczone na klapach oraz innych elementach komputera. 

Laptopy poleasingowe – co to? Najważniejsze informacje

to urządzenia, z których wcześniej korzystały firmy, w ramach umowy leasingowej. Dzięki niej nie muszą one przepłacać za nowy sprzęt – kupowanie tak wielu nowych urządzeń dla pracowników, nawet ze sporym upustem, oznacza konieczność wydania ogromnej sumy pieniędzy naraz. Leasing to zatem wygodna forma finansowania inwestycji, która pozwala komputery w pewien sposób wynająć i co za tym idzie – opłacać regularną kwotę za nie, np. co miesiąc. Po zakończeniu trwania umowy leasingowej (zwykle po 2 lub 3 latach) lub też w przypadku zużycia urządzeń, laptopy trafiają z powrotem do leasingodawcy. Następnie dostarcza on je innym firmom lub osobom, które je sprzedają. Jednym przedsiębiorstw, które przyjmuje takie laptopy, jest RNEW

 

 

sklep komputerowy rnew

Warto jednak zaznaczyć, że niektóre, bardzo świeże modele poleasingowe również można zaliczyć do sprzętów nieużywanych, choć są to najczęściej laptopy używane. O co tutaj chodzi? Cóż, zdarza się, że korporacje, które decydują się leasing sprzętu, biorą większą ilość urządzeń niż jest w danym momencie potrzebna. To z kolei sprawia, że czasem kilka sztuk laptopów jest praktycznie nieużywanych, w związku z czym leżą one i czekają na swojego właściciela, jednak to często nie następuje – takie sprzęty trafiają również do RNEW. Laptopy w naszym sklepie czasem wykorzystywane były również jedynie w ramach krótkich, jednorazowych projektów. Oczywiście większość stanowią jednak laptopy poleasingowe skupowane od firm lub z rynku brokerskiego.

 

W RNEW wszystkie laptopy poleasingowe weryfikujemy pod względem sprawności technicznej. Testujemy działanie poszczególnych komponentów oraz jakość pracy komputerów. Zdarza się, że wymieniamy niektóre podzespoły i zaopatrujemy sprzęt w nowe dyski SSD, większą pamięć RAM oraz lepsze baterie. Zdecydowana większość laptopów posiada u nas również oryginalny system operacyjny (najczęściej jest to Windows 10 Home lub Pro), dzięki czemu nie musisz wydawać dodatkowej sumy na jego zakup.

 

Warto zaznaczyć, że laptopy poleasingowe dostępne są u nas w różnych klasach jakości. Dzięki temu klient może dobrać urządzenie idealnie odpowiadające jego wymaganiom oraz potrzebom. Jeśli zależy Ci nie tylko na dobrej specyfikacji technicznej, ale również wysublimowanej estetyce, idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie urządzenia klasy A, które wyglądają niemal jak komputery z salonu. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na dobrym działaniu komputera i bardziej korzystnej cenie, przypadną Ci do gustu tańsze laptopy klasy B, z rysami i otarciami, ale jednocześnie mogące się pochwalić stuprocentową wydajnością. Urządzenia klasy C posiadają z kolei spore uchybienia, ale jeżeli masz ochotę spróbować np. samodzielnie je naprawić, będą one dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

 

Mimo że laptopy poleasingowe w większości przypadków nie są najmłodsze, w RNEW udzielamy im rocznej gwarancji – tak jak w przypadku sprzętów nowych. Jesteśmy bowiem świadomi, że jest to najczęściej sprzęt wysokiej klasy. Dzięki temu nie musisz się martwić, że będziesz musiał wydawać setki złotych w przypadku ewentualnych awarii – zapewniamy, że wszystkim się zajmiemy. Warto dodać, że mimo iż w niektórych marketach oferowana jest gwarancja dwuletnia, to właśnie tyle często wynosi żywotność sprzedawanych tam komputerów konsumenckich. Oferowane przez nas laptopy to w większości przypadków urządzenia klasy biznes, które działają o wiele, wiele dłużej.

 

 

 

 

Laptopy poleasingowe i powystawowe – podobieństwa i różnice

Skąd się bierze popularność laptopów powystawowych i poleasingowych? Głównie z atrakcyjnego stosunku ceny do jakości. Odgórnie są one uznawane za laptopy używane, kosztują więc o wiele mniej od modeli sprzedawanych jako nowe. Nierzadko można kupić je nawet za jedną trzecią początkowej kwoty.

Zakup jednego z dwóch omawianych typów laptopów to również rozwiązanie ekologiczne, ponieważ umożliwia nadanie urządzeniom drugiego życia. Jest to o tyle istotne, że ze względu na bardzo alarmujące sygnały dotyczące klimatu i środowiska, coraz więcej osób przekonuje się do idei recyklingu. Wciąż jednak najczęściej drugie życie otrzymują głównie takie materiały, jak szkło, plastik czy papier, a inne śmieci lądują w koszu z odpadami zmieszanym lub też bezpośrednio na wysypisko – tak jest właśnie w przypadku elektrośmieci, które są w następnej kolejności utylizowane, co pochłania dużo energii i z pewnością nie jest dobre dla środowiska. Tymczasem mogłyby one posłużyć w doskonałym stanie jeszcze przez wiele lat.

 

ekologia laptopy poleasingowe

Co więcej, jeśli chodzi o laptopy powystawowe, mogą to być urządzenia z każdej półki cenowej, o bardzo różnych parametrach technicznych. Laptopy poleasingowe to z kolei w większości urządzenia klasy biznes, z górnej półki, zaprojektowane z myślą o wymagających klientach korporacyjnych. Są one zatem mocniejsze i bardziej wydajne niż komputery z rynku konsumenckiego. Nierzadko posiadają mocny procesor, szybki dysk SSD oraz dużą ilość pamięci RAM. Nieraz wyposażone są również w porządny układ chłodzenia, który pozwala im pracować nawet w najtrudniejszych warunkach. I mimo że np. w RNEW mają one zwykle przynajmniej rok, z powodzeniem mogą konkurować z wieloma nowszymi modelami. Warto zaznaczyć, że najczęściej są to marki cenionych producentów, takich jak Dell, Lenovo czy też HP.

Ważne jest również to, że zarówno w przypadku laptopów poleasingowych, jak i powystawowych, znasz historię interesującego Cię urządzenia. Wiesz, w jaki sposób było – mniej więcej – użytkowane oraz jak długo. W RNEW znajdują się głównie komputery z Polski oraz innych krajów europejskich, gdzie panuje wysoka kultura pracy, a pracownicy dbają o powierzony im sprzęt. Jeśli chodzi natomiast o zwykle laptopy używane, sprzedawane przez prywatne osoby, nigdy nie będziesz miał pewności co do tego, w jaki sposób korzystano z nich oraz przez jak długi okres czasu. Wiąże się to z kolei z większym ryzykiem ewentualnych awarii, które mogą pojawić się w przyszłości – nawet, jeśli na pierwszy rzut oka wszystko z danym laptopem jest w porządku. 

 

laptop na kolanach

Zdjęcie: Andrew Neel z Pexels

Komputery poleasingowe w RNEW

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię co do tego, iż nie tylko laptopy powystawowe, ale również poleasingowe to opcja godna uwagi i że warto je kupować w profesjonalnym sklepie. Warto dodać, że w RNEW oferujemy często te same modele w różnych konfiguracjach. Jeśli masz wątpliwości, który laptop będzie dla Ciebie najlepszy, zachęcamy Cię do rozmowy z naszym doradcą. Zadzwoń na numer [52 506 59 70] i przekonaj się, że zakup sprzętu w RNEW to czysta przyjemność!

 

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel