Sprzęt poleasingowy – czyli tanie i dobre laptopy, komputery, monitory, akcesoria i podzespoły do biura

2021-08-26
Sprzęt poleasingowy – czyli tanie i dobre laptopy, komputery, monitory, akcesoria i podzespoły do biura

Sprzęt poleasingowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I nic dziwnego, wysoka jakość łączy się tutaj z atrakcyjną ceną, a porządne podzespoły - z atrakcyjnym designem. Co więcej, zwykle są to urządzenia klasy biznes, z solidną konstrukcją, mocnym procesorem oraz licznymi zabezpieczeniami. Co jeszcze warto wiedzieć na temat sprzętu poleasingowego? Skąd pochodzi i dlaczego kosztuje tak mało? Odpowiadamy.

 

 

Sprzęt poleasingowy – pochodzenie

Skąd się bierze sprzęt poleasingowy, który oferujemy Ci w naszym sklepie? Cóż, na samym początku całkowicie nowe komputery trafiają do firm, a ich użytkowanie jest możliwe dzięki leasingowi. Jest to forma dzierżawy sprzętu, bez potrzeby jego kupowania – można powiedzieć, jest on tymczasowo przekazywany firmom. Leasing stanowi świetną alternatywą dla kredytu, jednak – w przeciwieństwie do klasycznych umów ratalnych – leasingodawca jest nadal właścicielem użytkowanego sprzętu, a firma  ego dzierżawcą. Leasing wiąże się również rozłożeniem kosztów na wygodne, miesięczne raty. Po podpisaniu umowy, leasingodawca dostarcza sprzęt klientowi, a ten w zamian regularnie go spłaca.

Po spłaceniu całej sumy i zakończeniu umowy, co zwykle następuje po 24 lub 36 miesiącach, sprzęt z powrotem trafia do leasingodawcy. Ten wówczas kontaktuje się wówczas np. z RNEW, aby odsprzedać używane laptopy czy poleasingowe monitory. Korzysta na tym nie tylko leasingodawca i nasza firma, ale również sam klient, który ostatecznie otrzymuje od nas świetny sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Ważne jest, że podczas obowiązywania umowy leasingu najczęściej jednym z warunków jest to, iż sprzęt musi powrócić do leasingodawcy w dobrym stanie – tylko taki będzie można później odsprzedać w korzystnej cenie. Dlatego też firmy, które decydują się na dzierżawę laptopów poleasingowych, wymuszają często na podwładnych dbałość o sprzęt – jeśli zostanie on uszkodzony, zwykle oznacza to dotkliwą karę finansową dla sprawcy. Po zwrocie urządzenia leasingodawca dokładnie sprawdza jego stan. Jeśli sprzęt nadal nadaje się do użytku, zyskuje na tym zarówno on, my, jak i znajdujący się na końcu tego łańcucha klient, który otrzymuje od nas funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie laptop poleasingowy.

Co się dzieje, gdy sprzęt poleasingowy trafia do RNEW?

Kiedy sprzęt poleasingowy dociera pod nasz adres, nie trafia od razu do sklepowej oferty. Najpierw jest dokładnie badany, testowany, naprawiany, ulepszany. Cały proces składa się z kilku podstawowych kroków.

1) Serwis

Zanim sprzęt trafi do sprzedaży, przeprowadzamy najpierw jego serwis. Nasz autorski program pomaga przetestować każde urządzenie na wielu różnych polach, analizuje także działanie wszystkich elementów komputera. Dzięki tej procedurze wiadomo, czy laptop działa w pełni prawidłowo i czy występują w nim ewentualne usterki.

2) Usuwanie usterek i instalowanie systemu

 Jeśli zauważymy, że sprzęt komputerowy poleasingowy nie jest w pełni sprawny, usuwamy usterki. Aby praca na nim była bardziej wydajna, często implementujemy nowe rozwiązania, np. w postaci dysku SSD czy też dodatkowej pamięci RAM. Po wykonaniu tych czynności instalujemy system operacyjny, a także niezbędne aktualizacje i sterowniki, co poprawia funkcjonowanie urządzenia. Później zajmujemy się pieczętowaniem systemu. Dzięki temu klienci, którzy uruchamiają laptopy poleasingowe po raz pierwszy, mogą samodzielnie wybrać nazwę użytkownika i hasło oraz zadecydować o różnych, podstawowych ustawieniach.3) Czyszczenie laptopa i poprawki wizualne

Aby komputery poleasingowe dobrze się prezentowały, dokładnie je czyścimy, a jeżeli istnieje taka potrzeba – wprowadzamy również poprawki wizualne. Dzięki temu sprzęt trafia do Twoich rąk piękny i pozbawiony zabrudzeń. Innymi słowy – często prawie jak nowy.

4) Klasyfikacja sprzętu

Kolejnym, bardzo ważnym etapem, jest klasyfikacja sprzętu. W naszym sklepie można wyróżnić pięć podstawowych klas urządzeń.

Klasa A+ – jest to sprzęt w pełni sprawny, nie ma na nim żadnych śladów użytkowania i wygląda jak nowy, 

Klasa A - oznacza, że sprzęt poleasingowy jest w pełni sprawny, jednak widoczne są na nim drobne ślady użytkowania w postaci niewielkich plamek lub drobnych rysek, ·        

Klasa A- - wskazuje na sprzęt sprawny w 100 %, z tym że posiada on np. większe rysy, plamy na ekranie oraz drobne pęknięcia bez ubytków tworzywa, ·        

Klasa B – obejmuje sprzęty, które nie są maksymalnie funkcjonalne, ponieważ pewne elementy nie działają (np. port USB) bądź też występują ubytki w obudowie, ·        

Klasa C – dotyczy komputerów i innych urządzeń, które są niesprawne i niekompletne.

5) Przygotowanie do sprzedaży

Ostatnim etapem jest przygotowanie laptopa do sprzedaży. Zajmujemy się wówczas wykonywaniem fotografii, pakowaniem go oraz przyklejaniem do niego odpowiednich etykiet.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy?

 Zastanawiasz się, czy warto zakupić sprzęt poleasingowy? Zdecydowanie tak, ponieważ:

· w większości przypadków utrzymany jest w bardzo dobrym stanie,

· kosztuje stosunkowo niewiele,

· stanowi ekologiczne rozwiązanie,

· jest na gwarancji i możesz oddać go do naprawy,

· zwykle jest dopasowany do potrzeb przedsiębiorców,

· ma zainstalowany legalny system operacyjny.

 

Poniżej rozwijamy po krótce każdy z tych podpunktów.

sklep komputerowy rnew

Sprzęt poleasingowy działa (i wygląda) jak nowy

Sprzęt poleasingowy to najczęściej urządzenia klasy A, A+ i A- - przynajmniej w RNEW. Oznacza to, że są one w stu procentach sprawne, czasem noszą jedynie niewielkie ślady użytkowania – świetnie wypadają zatem również pod względem wizualnym. Zdarza się, że znajdują się w nich nieco przestarzałe komponenty, ale – tak jak już wcześniej powiedzieliśmy – wymieniamy jest często na lepsze. Dodatkowo testujemy każdy komputer przed wprowadzeniem do naszej oferty. Dzięki temu często jest on lepiej sprawdzony niż sprzęt nowy, w przypadku którego wykrywane są nierzadko  wady, usterki, niedociągnięcia –  z reguły zgłaszane są ona na początkowym etapie użytkowania. W RNEW nie ma szans to, że trafisz na sprzęt z awarią.

Sprzęty poleasingowe kosztują stosunkowo niewiele

Nie jest tajemnicą, że od czasów pandemii koronawirusa ceny elektroniki poszybowały w górę. Tymczasem ogromnym atutem sprzętu poleasingowego jest niski koszt, który nie zrujnuje budżetu przeciętnego Kowalskiego. W porównaniu do nowych laptopów biznesowych urządzenia poleasingowe są tańsze średnio o 30-70%. Różnica jest zatem bardzo duża, natomiast jakość – zwykle bardzo podobna. Co więcej, w salonie za tę samą cenę otrzymasz nowy sprzęt z o wiele gorszymi podzespołami. Jeśli do tego zdecydujesz się na tani model, musisz się liczyć ze plastikową konstrukcją, słabymi bateriami na najtańszych ogniwach oraz matrycami o niskiej jakości wykonania.

Zastanawiasz się, z czego wynika niska cena laptopów, monitorów oraz innych urządzeń poleasingowych w RNEW? Przede wszystkim z tego, że firmy decydujące się na leasing kupują komputery oraz inne urządzenia w ogromnej ilości – dzięki temu całość kosztuje ostatecznie o wiele mniej. Warto dodać, że takie laptopy utrzymane są z reguły w znacznie lepszym stanie wizualnym oraz technicznym niż komputery sprzedawane przez osoby prywatne.

Komputery i monitory poleasingowe w RNEW maja gwarancję

W sklepach poleasingowych klienci mogą często liczyć na roczną gwarancję. W RNEW wynosi ona aż 36 miesięcy, czyli tak jak w przypadku całkowicie nowego sprzętu. To z pewnością odróżnia używane komputery w RNEW od tych oferowanych przez osoby prywatne. Co prawda, zdarza się, że tacy sprzedawcy oferują gwarancję rozruchową, ale i tak obowiązuje ona jedynie do kilku dni po zakupie.

Urządzenia zaprojektowane do potrzeb przedsiębiorstw

Sprzęt poleasingowy, z którego wcześniej korzystają różne firmy, jest świetnie dopasowany do potrzeb przedsiębiorstw. Z reguły są to urządzenia biznesowe, wyposażone w bogaty pakiet złączy, liczne zabezpieczenia (np. czynniki biometryczne), szybki dysk SSD, znakomity procesor oraz dużą ilość pamięci RAM. Nierzadko posiadają również wzmocnioną budowę oraz dedykowaną kartę graficzną. Są także komfortowe w użytkowaniu, a wiele z nich posiada również wygodną i wodoodporną klawiaturę.

mezczyzna w biurze

Laptopy biznesowe wykonane często z wysokiej klasy materiałów i posiadają solidną konstrukcję – znacznie mocniejszą niż te, które można znaleźć wśród urządzeń na rynku konsumenckim. Należy wspomnieć również o innych, występujących często udogodnieniach, jak np. track point, który można stosować zamiennie z touchpadem. W dodatku są to komputery znanych i cenionych marek, jak chociażby Lenovo, Dell czy HP, które specjalizują się w tworzeniu laptopów i innych urządzeń dla firm.

Komputery poleasingowe mają zainstalowany legalny system operacyjny

Sprzęt leasingowy często wyposażony jest w legalny system operacyjny. W RNEW jest to zwykle Windows 10 Home lub Pro, a także Windows 8 Home lub Pro. Oznacza to, że nie musisz dodatkowo kupować systemu do komputera – u nas nabywasz gotowe, odpowiednio wyposażone narzędzie do pracy. Oczywiście, jeśli chcesz lub dysponujesz takim systemem, możesz wybrać model, w którym samodzielnie go zainstalujesz.

Sprzęt poleasingowy to ekologiczne rozwiązanie

Sprzęt poleasingowy to również świetne rozwiązanie dla osób o proekologicznej postawie. Dlaczego? Ponieważ produkcja nowych komputerów i innych urządzeń związana jest ze zużywaniem potężnej ilości energii oraz generowaniem śmieci. Podczas tworzenia jednego laptopa wytwarza się około 270 kilogramów dwutlenku węgla. Ponadto, materiały do jego produkcji dostarczane są w długim łańcuchu dostaw – trzeba je wydobyć, przetworzyć i przekształcić, a następnie – przetransportować na miejsce, w którym będą montowane. Dzięki temu, że sprzęt komputerowy poleasingowy jest ponownie wykorzystywany, Ziemia nie traci zasobów, które wykorzystywane są podczas produkcji sprzętu elektronicznego.

Zakup nowego laptopa wiąże się często również z wyrzucaniem starego, a działające nadal urządzenia trafiają na wysypiska. Substancje, z których są wykonane, a więc np. ołów i chrom, często zanieczyszczają wodę, wsiąkają w glebę i są zagrożeniem dla osób, które się z nimi stykają. Dodatkowo, gdy następuje uwolnienie chemikaliów do atmosfery, powstają poważne szkody – nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi i zwierząt. Warto mieć to na uwadze, wybierając sprzęt komputerowy.

Urządzenia z pewną historią użytkowania

Urządzenia poleasingowe mają pewną historię użytkowania: korzystano z nich w biurach, przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Zazwyczaj nie są one zbyt intensywnie eksploatowane, służą jedynie do obsługi określonych programów i aplikacji, a nie do gier czy różnych form rozrywki – to również ma wpływ na stan, w jakim są oddawane. Inaczej wygląda to w przypadku modeli pochodzących od osób prywatnych – kupując taki sprzęt nie wiesz, w jaki sposób był on traktowany oraz jaki jest jego faktyczny stan, nawet jeśli na pierwszy rzut oka prezentuje się znakomicie.

Sprzęt leasingowy, czyli nie tylko o komputery

Mimo że w tym artykule skupiamy się głównie na komputerach, warto zaznaczyć, że oferujemy również:

· monitory poleasingowe

· procesory

· dyski twarde

· karty graficzne

· klawiatury i myszki

· napędy optyczne

· pamięci operacyjne

· przewody i przejściówki

· płyty główne

· zasilacze

· obudowy

· karty sieciowe

· oprogramowanie

· matryce

· modemy

· kamery internetowe 

 

oraz inne komponenty, akcesoria i urządzenia. Wiele z nich to również sprzęty poleasingowe.

 

Sprzęt poleasingowy w RNEW

Aby korzystać z pełni możliwości, które posiada sprzęt poleasingowy, warto go zakupić w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do skorzystania z oferty RNEW. Dzięki wbudowanym filtrom bez problemu zawęzisz zakres swoich poszukiwań oraz znajdziesz model o parametrach, które idealnie wpiszą się w Twoje potrzeby.

Obawiasz się, że laptop nie spełni Twoich oczekiwań? Jeśli tak, masz aż 30 dni, aby z powrotem go do nas odesłać. Zepsuł Ci się poprzedni komputer i nie masz na czym pracować? Pomożemy! Zadzwoń, a dostarczymy pod Twój adres sprzęt zastępczy! Zależy Ci, aby paczka dotarła do Ciebie w tempie ekspresowym? Świetnie, wystarczy, że skorzystasz z odpowiedniej opcji dostawy. Przejrzyj naszą stronę i sprawdź, co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie w RNEW!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel