Poleasingowe komputery stacjonarne – jaki typ obudowy możemy wybrać?

2019-08-09
Poleasingowe komputery stacjonarne – jaki typ obudowy możemy wybrać?

Najbardziej powszechne są zabudowy typu tower


Zdecydowanie najpopularniejszym typem obudowy komputerów stacjonarnych jest tower. Takie urządzenia to podstawa nie tylko najbardziej rozpoznawalnych elektromarketów, ale również sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży poleasingowych urządzeń.

Wśród podstawowych rodzajów obudowy komputera typu tower znajdziemy kilka rozwiązań, które z pewnością zadowolą każdego potencjalnego klienta. Desktopami nazywamy obudowy skonstruowane tak, aby w całkowicie bezpieczny sposób postawić na nich monitory. Charakterystyczny kształt oraz ograniczona przestrzeń niestety całkowicie uniemożliwiają rozbudowę komputera o nowe podzespoły, a desktopy najczęściej wykorzystywane są w szkołach i biurach.

W warunkach domowych bardzo popularne są komputery stacjonarne typu mini oraz midi tower. To standardowej wielkości urządzenia przeznaczone do przechowywania pionowego, których zabudowa umożliwia zamontowanie dodatkowych dysków lub napędów CD-ROM i DVD. Największą ze wszystkich obudów pozostaje big tower. Takie komputery najczęściej stosowane są w potężnych serwerowniach.

Wszystko w jednym, czyli nowoczesność połączona z wygodą


Jednym z nowocześniejszych rozwiązań zabudowy komputerów stacjonarnych jest typ AiO, czyli All in One. Takie komputery charakteryzują się konstrukcją składającą się z tylko jednego elementu – ekranu. W monitorze zostały ulokowane wszystkie niezbędne  podzespoły. Taki typ budowy redukuje do minimum ilość połączeń wymaganych do swobodnego użytkowania komputera. Standardowa wielkość ekranu komputera AiO to przedział między 19-27 cali, a pierwsze urządzenia All in One pojawiły się już w latach 80. XX wieku. Dzisiaj jest to rozwiązanie, po które najchętniej sięga firma Apple produkująca MacBooki. AiO to także technologia wykorzystywana przez HP, Lenovo oraz Asusua.

Mimo zdecydowanie pokaźniejszych rozmiarów, komputery typu AiO bardzo często porównywane są do notebooków. Kompaktowa obudowa mieszcząca w sobie wszystkie niezbędne elementy sprawia, że komputer można w każdym momencie zabrać w podróż.

Small Form Factor - ukłon w stronę miniaturyzacji

Najpopularniejszą zabudową komputera jest tower, najnowocześniejszą AiO natomiast najmniejszą zdecydowanie SFF, czyli Small Form Factor. Tego typu całkowicie nowe urządzenia oraz komputery poleasingowe charakteryzują się miniaturowymi rozmiarami. Takie komputery wymagają od producentów stworzenia podzespołów o niestandardowych rozmiarach. W zabudowach SFF trudno zmieścić płytę główną z procesorem, dysk twardy oraz kartę graficzną, które swobodnie montuje się w komputerach tower, a nawet AiO.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel