Przekątna laptopa a jego zastosowanie, czyli jak wielkość matrycy wpływa na użytkowanie laptopa

2018-04-13
Przekątna laptopa a jego zastosowanie, czyli jak wielkość matrycy wpływa na użytkowanie laptopa

Ilu użytkowników, tyle opinii

Współczesny konsument jest bardzo wymagający, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny. Ciągle bowiem na rynku ukazują się coraz lepsze modele, dające użytkownikowi coraz więcej możliwości. Nic więc dziwnego, że wszyscy stali się tak wybredni względem laptopów. O ile nie używamy na co dzień różnego rodzaju sprzętu elektronicznego – możemy nie korzystać przez dłuższy czas z konsoli, sprzętu grającego bądź telewizora – tak nieodłącznym elementem codzienności każdego z nas jest używanie komputera. Chcemy więc, żeby każda spędzona przed ekranem chwila niosła ze sobą wyłącznie pozytywne odczucia, a te w dużej mierze zależą od tego, na ile model laptopa, z którego korzystamy, jest przystosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Mój komputer, moja przekątna ekranu

Prawie każdy posiada swój własny komputer. Z wielu powodów mnóstwo osób uważa swój laptop za rzecz prawie tak osobistą jak ulubiony kubek w kuchni czy szczoteczka do zębów. Dzieje się tak częściowo dlatego, że na komputerach przetrzymujemy teraz znaczną część swojego życia: zdjęcia z przyjaciółmi, ulubione seriale, dokumentację z pracy i notatki na uczelnię. Uważamy swoje komputery za osobiste również dlatego, że kupujemy je mając na uwadze ich konkretne zastosowanie.

Laptopy 17-calowe - u kogo się sprawdzą?

Wiele osób twierdzi, że komputer z dużym ekranem służy dobrze każdemu użytkownikowi. Jest w tym dużo prawdy. Szeroką przekątną ekranu cenią sobie zarówno ci, którzy używają laptopów na co dzień w pracy, miłośnicy gier komputerowych, a także osoby, które korzystają z laptopów głównie wtedy, kiedy chcą obejrzeć polecony film albo nowy odcinek popularnego serialu. Duża przekątna ekranu (np. w laptopach 17-calowych) gwarantuje dobrą widoczność, ale oczywiście ma to swoje wady. Choć laptop jest urządzeniem mobilnym, to ciągle przenoszenie dużego modelu z miejsca na miejsce lub transportowanie go każdego dnia do i z pracy może być na dłuższą metę uciążliwe (szczególnie dla osób, które nie mają swojego samochodu i muszą ciągle nosić torbę z laptopem).

Laptopy 10-calowe - dla kogo?

Jeżeli jesteś osobą, która ciągle jest w ruchu, dużo bardziej przyda ci się laptop niewielkich rozmiarów. Osoba będąca w ciągłym ruchu powinna nosić stosunkowo mały i – co za tym idzie – lżejszy sprzęt, który nie tylko jest łatwiej przenosić, ale także używać w miejscach publicznych. Z powodzeniem z małego urządzenia, np. laptopa 10-calowego) można korzystać również w pracy, podłączając do niego dodatkowy monitor. Mała przekątna ekranu oznacza też dłuższy czas pracy baterii, bo przecież znaczna część energii zużywana jest właśnie na pracę ekranu – zwłaszcza, jeśli jego jasność jest stosunkowo duża.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel