Co kryje się pod nazwą "poleasingowy"?

2022-02-21
Co kryje się pod nazwą "poleasingowy"?

Sprzęt poleasingowy staje się coraz popularniejszy. Zamiast kupować nowy komputer, wiele osób decyduje się właśnie na komputer stacjonarny lub laptop poleasingowy. Co to oznacza i czy tego rodzaju urządzenia są w pełni bezpieczne? Czym jest sprzęt poleasingowy i z jakich powodów warto się na niego zdecydować?

 

Laptop poleasingowy - co to?

 

Zgodnie z definicją słownikową termin poleasingowy odnosi się do różnych urządzeń, nie tylko elektronicznych, które są po okresie leasingu. Inaczej mówiąc, są to rzeczy, które były przedmiotem umowy leasingowej pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. W przypadku sprzętu IT - laptopów, monitorów, komputerów, akcesoriów i peryferiów elektronicznych - pierwszym leasingobiorcą jest najczęściej przedsiębiorstwo informatyczne. Może to być także firma biurowa lub wykonująca działalność gospodarczą w innym obszarze.


Sam proces leasingu (leasingowania sprzętu) oznacza możliwość bieżącego wykorzystywania przedmiotu umowy bez konieczności jego nabycia. W zamian za to leasingodawcy przysługuje opłata - najczęściej w postaci stałej, miesięcznej raty. Klasyczny leasing to opcja przeznaczona jedynie dla firm. Korzyści z niej wynikające obejmują między innymi aspekty organizacyjno-rozliczeniowe, ale także zachowanie wysokiej mobilności. Po upływie okresu trwania leasingu przedsiębiorstwo oddaje sprzęt (musi on być w bardzo dobrym stanie) i jest w stanie wziąć w leasing kolejny.

 

Poleasingowy co oznacza?

 

Sprzęt poleasingowy - co to znaczy, że urządzenie było w leasingu?

 

Zastanawiając się, co to sprzęt poleasingowy, warto zwrócić uwagę na charakter eksploatacji takich urządzeń przez firmy. Monitory, komputery i laptopy wykorzystywane są przez pracowników w stałym środowisku i na określonych zasadach. Sposób ich użycia nie jest dobrowolny - takie komputery służą tylko celom służbowym. Zakres czasowy ich wykorzystywania także jest odgórnie określony umową. W związku z tym są zdecydowanie w lepszym stanie od wielu innych urządzeń prywatnych. Komputery poleasingowe mogą być bardzo zróżnicowane ze względu na dedykowany sposób użycia. Nie brakuje uniwersalnych, wydajnych jednostek, które można używać do pracy i do gier. Jednak z łatwością można znaleźć także laptopy poleasingowe dedykowane dla fotografów i grafików, a także reprezentantów wielu innych zawodów.

 

Komputer poleasingowy a używany - jakie są różnice?

 

Każda elektronika poleasingowa zalicza się do grupy produktów poleasingowych. Jednak ze względu na specyfikę leasingu na sprzęt komputerowy wyróżnia się wiele różnic pomiędzy urządzeniami branymi przez firmy na leasing, a takimi, które były kupione przez użytkowników prywatnych. Poniższa tabela przedstawia różnice między komputerami poleasingowymi, a używanymi:

 

  Komputery poleasingowe Komputery używane
Pochodzenie Firmy biurowe, administracyjne, IT i inne. Osoby prywatne
Sposób użytkowania Ograniczony umową leasingową, stały i przewidywalny Nieograniczony innymi obwarowaniami i zróżnicowany. Jeden komputer mógł być wykorzystywany jedynie sporadycznie, inny zaś mógł mieć podkręcany procesor lub być używany do kopania kryptowalut.
Bezpieczeństwo Może być wyższe ze względu na regulaminowy, zgodny z umową leasingu sposób użytkowania sprzętu. Nie istnieje gwarancja, umożliwiająca zakup komputera w pełni bezpiecznego i dostosowanego do pracy.
Gwarancja jakości Zawsze pełna zgodność z opisem - dokładna specyfikacja pozwala określić stan techniczny i ew. ślady eksploatacyjne Brak profesjonalnego sprzedawcy to zwykle brak dokładnej i wiarygodnej możliwości zweryfikowania stanu technicznego i wizualnego produktu.

 

Urządzenia poleasingowe - stan techniczny jak nowy?

 

Pierwszorzędny stan techniczny, wysoka wydajność i solidne podzespoły? To już definicja współcześnie oferowanych urządzeń poleasingowych - takiego sprzętu komputerowego, który zapewnia najlepsze wrażenia użytkownikom. W Rnew urządzenia elektroniczne dostępne są w różnych klasach jakościowych: A, A- i B. Klasy te odzwierciedlają stan wizualny produktów, np. obecność ewentualnych rys i wgnieceń obudowy. W klasie A i A- dostępne są urządzenia w tak dobrym stanie wizualnym, że bez precyzyjnego przyglądania się szczegółom naprawdę trudno odróżnić je od nowych produktów. Wszystkie laptopy, monitoryperyferia i inne sprzęty poleasingowe są w 100% sprawne techniczne. Za jakość odpowiada skrupulatny proces weryfikacji urządzeń.

 

Sprzęt poleasingowy - bezpieczny zakup w niskiej cenie

 

Urządzenia poleasingowe to doskonała inwestycja ze względu na świetny stosunek ceny do jakości. Komputer lub laptop może występować w różnych klasach w zależności od stopnia występowania śladów eksploatacyjnych. Co więcej, podstawą bezpieczeństwa staje się udzielana przez firmę gwarancja. Dzięki temu nie trzeba się w ogóle obawiać o stan techniczny urządzenia.


Używane urządzenia z pewnością warto kupić ze względu na możliwość znacznego zaoszczędzenia środków. Szukając nowego komputera w cenie do 3500 złotych, nierzadko można znaleźć sprzęt po leasingu w doskonałym stanie i o tych samych parametrach sprzętowych, lecz w cenie dwukrotnie niższej!


Zakup komputerów stacjonarnych i laptopów poleasingowych opłaci się również osobom, które mają ograniczony budżet i szukają jak najbardziej wydajnego urządzenia. Przykładowo, mając do dyspozycji kwotę rzędu 1500 złotych, trudno będzie znaleźć faktycznie szybki i wydajny komputer w salonie. Tymczasem za takie środki można łatwo uzyskać produkt poleasingowy, np. laptop z procesorem Intel i5 i dyskiem twardym SSD. “Poleasingowy” znaczy więc nie tylko tańszy, ale również lepszy!

 

Poleasingowy co to oznacza?

 

Jak wybrać komputer poleasingowy?

 

Dzięki profesjonalnej ofercie sklepu Rnew zakup poleasingowych urządzeń nie różni się od wizyty w sklepie z nowymi komputerami. Każdy produkt został dokładnie opisany. Jako jedyni prezentujemy niezwykle precyzyjne zdjęcia naszych produktów bez retuszu komputerowego - tak, aby każdy szczegół mógł być widoczny. Sprawdzając ofertę, można łatwo nawigować w obrębie i pomiędzy poszczególnymi kategoriami, wybierając istotne parametry. W naszym sklepie nie brakuje renomowanych produktów dobrze znanych marek, np. Lenovo, DellHP i wielu innych, które zaspokoją najwyższe oczekiwania użytkowników.


Przy wyborze komputerów po leasingu warto określić, jaka klasa (odzwierciedlająca aspekty wizualna) nas interesuje, ustalić zakres cenowy, po czym przejść do analizy parametrów technicznych produktów. W przypadku komputerów stacjonarnych, 2in1, laptopów i notebooków kluczowe znaczenie ma procesor, płyta główna, karta graficzna, pamięć operacyjna RAM i dysk twardy. Nie czekaj - zapoznaj się z całą naszą ofertą urządzeń i akcesoriów poleasingowych!

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel