Jaki ultrabook wybrać do użytku domowego – 3 propozycje cenowe

2019-01-31
Jaki ultrabook wybrać do użytku domowego – 3 propozycje cenowe

Dell Latitude E7285 – najwyższa półka cenowa

Komputer od Dell łączy w sobie doskonały wyświetlacz, długą żywotność baterii oraz opcjonalną klawiaturę. Klawiatura ma własną baterię, dlatego działa przez dłuższy czas i pozwala na utrzymanie maksymalnej produktywności przez cały dzień. Sprzęt jest gotowy do pracy w dowolnym miejscu. Jego lekkość i elastyczność sprawia, że doskonale sprawdzi się zarówno podczas wykonywania obowiązków przy biurku, na kanapie, jak i w podróży. 

Odłączany ekran o rozdzielczości 2880x1920 zapewnia niezawodne wyświetlanie grafiki i znakomitą jakość obrazu. Wąskie ramki i elegancka matryca nadają notebookowi świetny wygląd, jednocześnie umożliwiając wygodną pracę na dużej powierzchni ekranu. Dell Latitude E7285 masz szansę obsługiwać w czterech trybach: namiotu, notebooka, urządzenia hybrydowego i tabletu. Wszystko to przekłada się na komfort użytkowania. Sprzęt wyposażono w nowoczesny procesor i5-7Y54, 8 GB pamięci i szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Wszystko to sprawia, że ultrabook od Dell to doskonałe urządzenie do użytku domowego.  

HP EliteBook Folio 1040 – średnia półka cenowa

Ultrabook posiada procesor i5-4300U, 8 GB pamięci oraz złącze dysku SATA. 14-calowa matryca ma rozdzielczość HD+ i matową powłokę, która wpływa na komfort użytkowania sprzętu poza domem, przykładowo gdy korzystamy z niego w ogródku. Obudowa, HP EliteBook Folio 1040 łączy w sobie elegancję, dobre jakościowo materiały, niewielką wagę, zgrabną sylwetkę oraz doskonałą jakość wykonania. Dominujące kolory to srebro i czerń. Cienka obudowa nie pozwoliła jednak na wyposażenie urządzenia w zbyt liczne złącza zewnętrzne. Folio 1040 posiada tylko dwa porty USB 3.0 i czytnik kart pamięci.  

Wyspowa klawiatura ma z kolei niestandardowy układ. Kilka klawiszy przeniesiono na jej prawą krawędź. Przyciski mają lekko amortyzowany stop, co zmniejsza zmęczenie podczas długotrwałego pisania. Co ważne, ultrabook jest cichy, dlatego nie będzie przeszkadzał pozostałym domownikom w codziennych zajęciach albo w czasie nocy.  

Laptop Dell Latitude E7240 – niższa półka cenowa

Urządzenie wyposażono w procesor i5-4210U, optymalne 4 GB pamięci oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Jego matryca ma rozdzielczość HD, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Jakość wykonania proponowanego modelu jest bardzo dobra, a konstrukcja świetnie przemyślana. Klawiatura ultrabooka okazała się wyjątkowo cicha. Cechami zwiększającymi mobilność urządzenia są odczepiany akumulator oraz tradycyjny port dokowania. Poza trzema portami USB 3.0 Dell Latitude E7240 posiada standardowe wyjście HDMI oraz mini DisplayPort. Nie zabrakło także normalnego gniazda LAN. Rozmieszczenie wszystkich złączy jest bardzo wygodne. Latitude E7240 to solidny ultrabook biznesowy. Jest lekki i prezentuje zadowalającą wydajność systemową, dlatego znalazł się w niniejszym zestawieniu.  

Ultrabook przeznaczony do użytku domowego powinien być mobilny, mieć wygodną klawiaturę i posiadać rozsądnie rozmieszczone złącza. Wszystkie wyżej przedstawione urządzenia sprawdzą się znakomicie jako sprzęty użytkowane w domu. Ich wydajność, wyposażenie i opisane cechy spełnią oczekiwania freelancerów pracujących zdalnie oraz osób korzystających z ultrabooków do rozrywki.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel