Komputer poleasingowy dla gracza - laptop czy komputer stacjonarny?

2019-08-30

Komputer stacjonarny czy notebook. Co wybrać? Eksperci nie mają wątpliwości!

Coraz więcej specjalistów rekomenduje kupno komputera stacjonarnego przeznaczonego do uruchomienia nawet najbardziej wymagających tytułów gier kosztem wyboru gamingowego notebooka. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Popularne stacjonarki są po prostu dużo bardziej wydajne. Urządzenie tego typu musi charakteryzować się nowoczesnymi podzespołami. Wszystko ze względu na rosnące wymagania najbardziej popularnych gier komputerowych.  

Na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na procesor. W takim wypadku nie możemy szukać kompromisów. Intel Core i7 gwarantuje nam wysoką kulturę pracy. Dodatkowo interesujący nas model powinien posiadać dysk twardy SSD oraz minimum 16 GB wbudowanej pamięci RAM. Niezwykle istotny jest jeszcze jeden parametr - karta graficzna. Odpowiednie wrażenia i możliwość cieszenia się z wysokiej jakości obrazu podczas gry dedykowana grafika o pamięci wynoszącej od 4 do 8 GB.

Popularne stacjonarki są również zdecydowanie bardziej komfortowe

Nie ulega żadnej wątpliwości, że komputery stacjonarne są również wygodniejsze od notebooków. Gamingowe stacje przenośne przeważnie mają rozmiar 15 lub 17 cali. Tymczasem monitor podłączony pod popularną stacjonarkę osiąga dużo większe wymiary. Bardziej komfortowe jest użytkowanie osobno podłączanej klawiatury, a skonfigurowanie bezprzewodowego kontrolera daje nam możliwość imitowania konsoli do gier.


Chcesz zaoszczędzić? Wybierz stacje poleasingowe

Wyżej wymienione parametry komputera stacjonarnego są dla nas gwarancją komfortowej gry. Mają one jednak jedną, ale bardzo poważną wadę. Wartość takich urządzeń jest ogromna i w popularnych elektromarketach za stacje tego rodzaju zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest wybór poleasingowego komputera z dwuletnią gwarancją niezawodności. W asortymencie sklepu RNEW znajdziemy autorskie urządzenia gamingowe z bardzo wydajnymi podzespołami. Cena? Nawet dwukrotnie niższa od tej, którą proponują dobrze znane sklepy z elektroniką.


Czy poleasingowych urządzeń należy się bać?

Oczywiście, że nie. Wszelkie mity, na które możemy trafić w internecie, mają niewiele wspólnego z prawdą. Tego typu komputery stacjonarne są całkowicie sprawne, a przed dopuszczeniem do otwartej sprzedaży zostały dogłębnie przetestowane przez pracowników poleasingowego dealera. Brak ukrytych wad potwierdza gwarancja udzielana po zakupie, a wcześniej wymienione parametry są potwierdzeniem tezy, że tego typu komputery stacjonarne nie odbiegają niczym od całkowicie nowych modeli dostępnych w sklepach z elektroniką.

Powiązane artykuły
Laptopy poleasingowe zyskują na popularności. Główną przyczyną jest to, iż użytkownicy biznesowi oraz prywatni poszukują tanich, a jednocześnie wydajnych urządzeń. Dodatkowym czynnikiem, jaki wpływa na wzrost zainteresowania laptopami poleasingowymi jest większa świadomość społeczna na temat ekologii. Rozważasz zakup komputera? Dowiedz się, czy warto kupić laptop poleasingowy, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie!
Czytaj więcej
Jak sprawdzić parametry komputera i laptopa? Kompletny przewodnik.
Jakie są parametry Twojego komputera? Okazuje się, że nie każdy jest w stanie odpowiedzieć na to z pozoru proste pytanie. Informacja na ten temat może nam gdzieś po prostu umknąć. Dziś więc w prostych słowach opiszemy o tym jak sprawdzić specyfikację komputera na Windowsie, Linuxie oraz macOS. 
Niezależnie więc od tego, jakiej marki urządzenia używasz ani na jakim systemie pracujesz – dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się jak sprawdzić parametry komputera. Dodatkowo podrzucimy także kilka przydatnych aplikacji, dzięki którym jeszcze bardziej zagłębisz się w jego specyfikację. Jak sprawdzić podzespoły komputera bez otwierania obudowy? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
Ile prądu zużywa komputer stacjonarny a ile laptop?
Optymalizacja firmowych kosztów jest niezwykle istotna – szczególnie dzisiaj, w dobie stale rosnących cen surowców energetycznych. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej temu, ile energii elektrycznej pobiera firmowy komputer. Czy faktycznie opłaca się kupować komputery w obudowach Mini PC? Ile prądu zużywa monitor? Jaki pobór mocy wykazuje laptop i jaki jest miesięczny koszt codziennego używania komputera stacjonarnego? Specjalnie dla Was porównaliśmy zużycie energetyczne poszczególnych jednostek komputerowych.
Czytaj więcej
pixel