Komputer poleasingowy dla gracza - laptop czy komputer stacjonarny?

2019-08-30
Komputer poleasingowy dla gracza - laptop czy komputer stacjonarny?

Komputer stacjonarny czy notebook. Co wybrać? Eksperci nie mają wątpliwości!

Coraz więcej specjalistów rekomenduje kupno komputera stacjonarnego przeznaczonego do uruchomienia nawet najbardziej wymagających tytułów gier kosztem wyboru gamingowego notebooka. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Popularne stacjonarki są po prostu dużo bardziej wydajne. Urządzenie tego typu musi charakteryzować się nowoczesnymi podzespołami. Wszystko ze względu na rosnące wymagania najbardziej popularnych gier komputerowych.  

Na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na procesor. W takim wypadku nie możemy szukać kompromisów. Intel Core i7 gwarantuje nam wysoką kulturę pracy. Dodatkowo interesujący nas model powinien posiadać dysk twardy SSD oraz minimum 16 GB wbudowanej pamięci RAM. Niezwykle istotny jest jeszcze jeden parametr - karta graficzna. Odpowiednie wrażenia i możliwość cieszenia się z wysokiej jakości obrazu podczas gry dedykowana grafika o pamięci wynoszącej od 4 do 8 GB.

Popularne stacjonarki są również zdecydowanie bardziej komfortowe

Nie ulega żadnej wątpliwości, że komputery stacjonarne są również wygodniejsze od notebooków. Gamingowe stacje przenośne przeważnie mają rozmiar 15 lub 17 cali. Tymczasem monitor podłączony pod popularną stacjonarkę osiąga dużo większe wymiary. Bardziej komfortowe jest użytkowanie osobno podłączanej klawiatury, a skonfigurowanie bezprzewodowego kontrolera daje nam możliwość imitowania konsoli do gier.


Chcesz zaoszczędzić? Wybierz stacje poleasingowe

Wyżej wymienione parametry komputera stacjonarnego są dla nas gwarancją komfortowej gry. Mają one jednak jedną, ale bardzo poważną wadę. Wartość takich urządzeń jest ogromna i w popularnych elektromarketach za stacje tego rodzaju zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest wybór poleasingowego komputera z dwuletnią gwarancją niezawodności. W asortymencie sklepu RNEW znajdziemy autorskie urządzenia gamingowe z bardzo wydajnymi podzespołami. Cena? Nawet dwukrotnie niższa od tej, którą proponują dobrze znane sklepy z elektroniką.


Czy poleasingowych urządzeń należy się bać?

Oczywiście, że nie. Wszelkie mity, na które możemy trafić w internecie, mają niewiele wspólnego z prawdą. Tego typu komputery stacjonarne są całkowicie sprawne, a przed dopuszczeniem do otwartej sprzedaży zostały dogłębnie przetestowane przez pracowników poleasingowego dealera. Brak ukrytych wad potwierdza gwarancja udzielana po zakupie, a wcześniej wymienione parametry są potwierdzeniem tezy, że tego typu komputery stacjonarne nie odbiegają niczym od całkowicie nowych modeli dostępnych w sklepach z elektroniką.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel