Jaki komputer stacjonarny do biura?
Chcesz wyposażyć swoje biuro i rozważasz zakupienie komputera stacjonarnego? Nie wiesz jaki komputer do biura wybrać. Zdecydować się na nowy czy używany sprzęt? W tym artykule postaramy przybliżyć Ci informacje na temat tego, czym powinien cechować się komputer stacjonarny do biura oraz opisać parametry, na które szczególnie warto zwrócić uwagę przy jego zakupie.
Komputer do biura – czym powinien się charakteryzować?
Trudno dziś sobie wyobrazić biuro bez komputera. Jeszcze lepiej, gdy jest to sprzęt z wysokiej półki, który cechuje się solidnością i niezawodnością, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort użytkowania. Nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na modele za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, jednak istnieje dla nich genialna alternatywna w postaci stacjonarnych komputerów poleasingowych. Jakie właściwości powinien mieć komputer stacjonarny do biura?
Procesor
To serce komputera, które pełni kluczowe dla niego funkcje. Wbrew pozorom, nie musisz decydować się na popularne obecnie procesory i7 czy też i9. Jeśli nie jesteś profesjonalnym grafikiem lub programistą, do zastosowań biurowych w zupełności wystarczy ci procesor i3, który pobiera znacznie mniej energii, co oznacza większą oszczędność. Co więcej, jeśli jest wybierzesz procesor i3 czwartej generacji, pod względem wydajności będzie on porównywalny z procesorem i5 drugiej generacji czy też z i7 pierwszej generacji. Warto dodać, że programy stosowane w firmach, zwłaszcza w tych mniejszych, często nie są wyjątkowo wymagające, dlatego też nie warto przepłacać za komputer z procesorem, którego możliwości i tak się w pełni nie wykorzysta.
Jaki komputer do biura? Sprawdź pamięć RAM
Do komfortowej pracy przy komputerze wystarczy 8 GB, która pozwoli ci na bezproblemową obsługę programów biurowych oraz multimedialnych. Bardzo dużą zaletą komputerów stacjonarnych jest to, że można tę pamięć – w razie potrzeby – znacznie rozbudować, nawet do 32 GB. To z kolei przełoży się na jeszcze większą płynność działania danego urządzenia.
Dysk
Coraz więcej komputerów posiada szybki dysk SSD, który jest znacznie mniej awaryjny od dysku twardego HDD. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twoje dane będą znacznie bezpieczniejsze, a przy okazji wszystkie pliki będą szybciej się zapisywać. Ważne jest również to, aby przy wyborze komputera stacjonarnego do biura zwrócić uwagę na samą pojemność dysku.
Karta graficzna
Jeżeli nie zamierzasz zajmować się profesjonalną obróbką grafiki, zainteresuj się komputerami wyposażonymi w zintegrowany układ graficzny. Komputery stacjonarne mają jednak to do siebie, że możesz w razie potrzeby dokupić do nich dedykowaną kartę graficzną, która umożliwi ci pracę na wielu szczególnie zaawansowanych programach. Będzie ona jednak zbędna w przypadku korzystania jedynie z podstawowych pakietów biurowych.
Złącza
Aby podłączyć urządzenia peryferyjne (czyli np. myszkę lub klawiaturę) do komputera stacjonarnego, musi być on wyposażony w odpowiednie złącza. Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę również na to, czy posiada on gniazda nowszej generacji, jak np. USB 3.0, co pozwoli na podłączenie jeszcze większej ilości urządzeń. Warto przemyśleć także, ilu gniazd tak naprawdę potrzebujesz i pod tym kątem dobrać odpowiedni komputer.
Nowy czy używany komputer stacjonarny – co wybrać?
Wiele osób decyduje się na kupno nowego komputera, gdyż nie są świadomi tego, jak wiele mogą zaoferować im urządzenia używane. Jaki komputer do biura kupić? Komputer stacjonarny do biura w wersji poleasingowej ma mnóstwo zalet. Pierwszą z nich jest atrakcyjna cena. Komputer używany charakteryzuje się tym, że wcześniej korzystały z niego firmy lub korporacje, stawiające zwykle przede wszystkim na wysoką jakość. Jednocześnie różni się on od standardowego sprzętu używanego tym, że jest sprzedawany na korzystniejszych warunkach. Oznacza to, że w atrakcyjnej cenie możesz kupić nowoczesny komputer biznesowy, o bardzo dobrych parametrach technicznych. Czasem nowy model kosztuje kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, tymczasem za komputer poleasingowy możesz zapłacić nawet kilka razy mniej. Niezależnie więc od tego, czy potrzebujesz jednego, czy też kilku komputerów do firmy, sprzęt poleasingowy oznacza ogromną oszczędność. Już do 400, 500 czy 1000 zł możesz kupić świetny sprzęt w bardzo korzystnej cenie!
Proekologiczne podejście
Warto dodać, że zakup komputerów poleasingowych idealnie wpisuje się w styl życia określany mianem „zero waste”. Zgodnie z jego zasadami, warto generować jak najmniej odpadów, aby w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczać środowisko. Sprzedaż odnowionego sprzętu związana jest z podejściem proekologicznym – ponowne wykorzystanie sprzętu wiąże się z ograniczoną produkcją części elektronicznych, a tym samym – z mniejszą emisją dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych.
Ranking komputerów poleasingowych do biura
Komputer Dell Optiplex 9020 – optymalny komputer do domowego biura
Warto wybrać go do swojego domowego biura – nie zajmuje dużo miejsca. Sprawdzi się na bardzo ograniczonym metrażu, np. we wnętrzach szafek. Jest to możliwe dzięki temu, że komputer posiada solidną obudowę SFF (ang. Small Form Factor), która wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami oraz eleganckim wyglądem. Pozwala ona również na ustawienie sprzętu w pionie oraz poziomie, co daje mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o samą aranżację przestrzeni biurowej. Posiada mnóstwo portów, dzięki którym podłączysz dodatkowy monitor, dysk zewnętrzny, drukarkę i wiele innych dodatkowych urządzeń oraz sprzętów. Ma elegancki wygląd, a jego wydajny procesor i5 z czterema rdzeniami pozwala na bezproblemową pracę – nawet na wielu programach w tym samym czasie! Sprawdź dostępne konfiguracje Dell Optiplex 9020
Komputer Dell Optiplex 7040 – doskonały komputer stacjonarny poleasingowy
Ten komputer jest wydajniejszy, niż jego poprzednik. Przede wszystkim wyposażony jest w procesor dwie generacje wyższy. Ma klasyczny biznesowy design. Również został wyposażony w czterordzeniowy procesor i5, co zapewnia wydajność i możliwość korzystania z niego w intensywny sposób. Posiada dysk SSD, co sprawia, iż możliwości jego pamięci podręcznej są ogromne. Zapewnia to stabilne działanie bez zawieszania się, szybkie uruchamianie programów i ekspresową ich instalację. Dostępne konfiguracje Dell Optiplex 7040 znajdziesz tutaj.
Autorska seria komputerów Rnew z pakietem Office
W naszym rankingu nie mogło zabraknąć aurskiej serii komputerów Rnew. Są o tyle wyjątkowe, że wyposażone w większości w pakiet Office tak niezbędny do pracy biurowej. I to dopiero początek ich zalet. Mają do zaoferowanie też procesory siódmej i dziewiątej generacji, szybki dysk ssd oraz w więszości dedykowaną kartę graficzną, która otwiera drogę do bardziej wymagających prac graficznych, projektowych czy grania w wolnych chwilach. Zobacz wszystkie aktualnie dostępne Komputery Rnew z Office.
A co jeśli nie komputer stacjonarny do biura? Być może to laptop biurowy spełni Twoje oczekiwania!